05 Aralık 2022, Pazartesi

Yuca Haliç manzarası eşliğinde lezzet deneyimi

Yuca Haliç manzarası eşliğinde lezzet deneyimi
The Halich Hotel Karaköy’ün 9’uncu katında hizmet veren Yuca, sunduğu Haliç manzarası ve birbirinden özel lezzetleri modern dokunuşlarla harmanlayan imza menüsüyle ön plana çıkıyor.

Yuca, tarihi Ceneviz surları ve Haliç tersanesine yakın konumuyla konuklarına Galata Kulesi ve Haliç manzarası eşliğinde keyifli bir lezzet serüveni vaat ediyor. İddialı manzarası nedeniyle genel dekorasyonunda sadeliğin tercih edildiği mekânda dingin bir atmosfer yaratılmış durumda. Güne kahvaltı servisiyle başlayan Yuca, haftanın yedi günü sabah 08.00 itibariyle konuklarını ağırlamaya başlıyor. Mekânda ayrıca iddialı bir kokteyl menüsü servis ediliyor. Günün her saatine uygun alternatifler barındıran Yuca’da organik serpme kahvaltı servisi gün boyu devam ediyor. Ayrıca Pazar günlerine özel brunch, konuklardan tam not alıyor.

Anadolu ve Akdeniz mutfağından esintiler

Yuca’da menü Anadolu ve Akdeniz mutfağından esintiler taşıyor. Şefin yorumuyla modern dokunuşlara bürünen lezzetler arasında kuzu tandır, Hatay usulü ev yapımı içli köfte, yaban mantarlı gyoza gibi tatlar yer alıyor. Ayrıca Yuca’da vejetaryenlerin tercihi pancar carpaccio, konukların beğenisini kazanan avokado karides ve tuna tartar gibi birçok lezzeti deneyimleyebilirsiniz. Mevsimsel ürün kullanımına özen gösteren Yuca’da malzeme kalitesi de çok önemli. Ürün tedarik kısmında organik ürünler tercih ediliyor. Mekânın lezzet sırlarından birisi de mutfağa donmuş ve hazır ürün girmemesi. Her şey özel olarak hazırlanıyor. Konuklarının unutulmaz bir deneyim yaşaması hedefiyle tüm bu konularda hassaslıkla ilerleyen Yuca’da menü mevsimsel olarak güncelleniyor.

www.yucaistanbul.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha