17 Temmuz 2024, Çarşamba

Zaxi dokunuşla Karadeniz lezzetleri başkadır

Zaxi dokunuşla Karadeniz lezzetleri başkadır
‘Şehrin En İyi Otel Restoranı’ ödülüne sahip Zaxi Restoran, her ay farklı yörenin lezzetlerini menüsüne konuk etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz ay Karadeniz mutfağının en sevilen yemeklerini misafirleriyle buluşturan Zaxi, yoğun ilgi üzerine Kasım ayında da Karadeniz lezzetlerine menüsünde yer veriyor. Executive Chef Ceyhan Aşcıoğlu ve ekibinin dokunuşuyla bambaşka bir lezzete bürünen Karadeniz yemekleri, Ekşili Kara Lahana Çorbasından Hamsiköy Sütlacına uzanan enfes tatlardan oluşuyor.

Şehir otelciliğine farklı bir soluk getirerek konuklarına tam 5 yıldır ayrıcalıklı hizmet sunan Hilton Istanbul Maslak, olağanüstü misafirperverliği kadar enfes lezzetleri ile de öne çıkıyor. Bünyesinde yer alan ve ‘Şehrin En İyi Otel Restoranı’ödülüne sahip Zaxi Restoran’da misafirlerini nitelikli ve özel tatlarla buluşturan otel, her ay menüsüne eklediği yöresel lezzetlerle konuklarına farklı deneyimler yaşatıyor. Geçtiğimiz aylarda İç Anadolu mutfağını misafirleriyle buluşturan Zaxi, Ekim ayında yoğun ilgi ile karşılanan Karadeniz lezzetlerini Kasım ayında da menüsüne konuk etmeye devam ediyor. Dünya mutfağından seçkin tatlar barından Zaxi menüsünde ay boyunca yer alacak Karadeniz lezzetleri, birbirinden özel yöresel tatlardan oluşuyor.

Karadeniz lezzetlerini İstanbul’a taşıyor!

Deneyimli Executive Chef Ceyhan Aşcıoğlu ve ekibinin mutfağından çıkan menüde yer alan lezzetler, Karadeniz havasını adeta şehre taşıyor. Kızarmış mısır ekmeği ile servis edilen Ekşili Kara Lahana Çorbası, köy yoğurdu ve domates sos ile Kara Lahana Sarması, Trabzon tereyağı ile fırında pişirilmiş Oltadan Günün Balığı, turşu kavurması, kızarmış domates ve yöresel otlu pilav ile Akçabat Köftesi, fındık eşliğinde Hamsiköy Sütlacı veRize’ye özgü kokulu siyah üzümle hazırlanan Karadeniz’in geleneksel tatlısı Pepeçura ay boyunca Zaxi misafirlerine eşsiz bir deneyim yaşatacak.

Adres: Maslak Mahallesi, Büyükdere Caddesi No:233-101, Sarıyer İstanbul

0538 051 45 00

Yorum Yaz

 
 
  captcha