20 Mayıs 2024, Pazartesi

Azerbaycan lezzetleriyle iftar mönüsü Zeferan Restaurant’ta

Azerbaycan lezzetleriyle iftar mönüsü Zeferan Restaurant’ta
Azerbaycan Mutfağı'nın en özgün lezzetlerini muhteşem bir İstanbul manzarası eşliğinde sunan Zeferan Restaurant, Ramazan ayı boyunca çok özel bir iftar mönüsü sunuyor. Ajwa Hotel Sultanahmet’in sekizinci katında yer alan restoran, Azerbaycan coğrafyasının çeşitliliğini ve lezzetli mutfak kültürünü İstanbul’da hakkıyla temsil eden en iddialı mekan olarak öne çıkıyor.

Azerbaycan coğrafyasının çeşitliliğini ve lezzetli mutfak kültürünü İstanbul’da en iddialı şekilde temsil eden Zeferan Restaurant, Ramazan ayı boyunca en özel lezzetlerden oluşturulan iftar mönüsüyle misafirlerini ağırlıyor. Lüle kebabı, tike kebabı, Hazar Denizi’nin bereketini yansıtan balık yemekleri, kutab, kükü, 50’den fazla pilav yemeği gibi Azerbaycan yemek kültürünün önde gelen çeşitleri olan bu yemekler Ajwa Hotel Sultanahmet’in sekizinci katında Zeferan Restaurant’ta iyi ve kaliteli lezzet sevenlerle buluşuyor.

Executive Chef Ramin Nuriyev’den özel iftar mönüsü

Genç ve yetenekli Executive Chef Ramin Nuriyev, geleneksel Azerbaycan Mutfağı’nın inceliklerini yansıtan iftar mönüsünü hazırlarken çok titiz bir çalışma gerçekleştirdi. ‘Dukka’ baharatlı manda yoğurt, ajwa, sukkari, salaatin hurma çeşitleri, Azerbaycan peynir ve şarküteri tabağı, düşbere çorbası gibi başka yerde zor bulunur otantik tatlarla başlayan bu zengin iftar mönüsü, Azerbaycan Mutfağı’na özgü levengi (tavuk), dana tandır ve sır-dağ (levrek) olmak üzere üç farklı ana yemek seçeneğiyle devam ediyor. Bu özel iftar mönüsünün tamamlayıcısı ise Azerbaycan sofralarının vazgeçilmezi olan birbirinden lezzetli hamur işleri ve geleneksel çay sofrası. Çay ritüeline, feyhua (Azerbaycan’a özgü bir meyve), kayısı, vişne, çilek, böğürtlen, zeytin gibi meyvelerden yapılan mürebbe adı verilen çeşitli reçeller, kuru yemiş ve meyvelerle çeşitli yöresel hamur işleri eşlik ediyor.

Yorum Yaz

 
 
  captcha