20 Haziran 2024, Perşembe

Le Meridien İstanbul Etiler, Fazla Akıllı Tartı Sistemi ile gıda atıklarını takip ediyor

Le Meridien İstanbul Etiler, Fazla Akıllı Tartı Sistemi ile gıda atıklarını takip ediyor
Le Meridien İstanbul Etiler, Türkiye’nin ilk ve tek teknoloji tabanlı bütünsel atık yönetim şirketi olan Fazla ile yaptığı iş birliği kapsamında Akıllı Tartı Sistemi’nin sunduğu teknoloji ile Le Meridien İstanbul Etiler’de oluşan gıda atıklarını takip ediyor ve atık azaltım konusuna dikkat çekiyor.

İsrafla ve israf kaynaklı karbon salınımıyla mücadele etmek için teknoloji tabanlı bütünsel atık yönetimi çözümleri geliştiren Fazla; küresel çapta sektör lideri olan Marriott’ın öncü markalarından Le Meridien ile geliştirdiği iş birliği kapsamında otelcilik ve turizm sektöründe pozitif ve sürdürülebilir etki yaratıyor. Bu doğrultuda Le Meridien İstanbul Etiler, Fazla’nın HoReCa sektörü için özel olarak geliştirdiği ve gıda atığının izlenebilirliğini sağlayan Akıllı Tartı Sistemi ile otelde oluşan gıda atıklarını ölçümleyerek atığı ve atık kaynaklı karbon salımını azaltmayı hedefliyor.

“2025 yılına kadar gıda atığını %50 oranında azaltma taahhüdümüz kapsamında gıda atıklarının ölçümü ve takibi için bir teknoloji arayışındaydık.” Gerçekleşen iş birliği hakkında bilgi veren Le Meridien İstanbul Etiler Sürdürülebilirlik & Kalite Müdürü Sümeyye Yurdürün şunları söyledi: “Genişleyen küresel varlığımızla birlikte sorumlu bir şekilde çalışma konusunda büyük bir yükümlülüğümüz var. Sürdürülebilirliği değer zincirimize entegre ederken ve iklimle ilgili riskleri azaltırken, çevresel etkimizi azaltmak ve kaynakları sorumlu bir şekilde kullanmak için her gün çalışıyoruz. Le Meridien İstanbul olarak Marriott International’ın da sahip olduğu hedefleri doğrultusunda 2025 yılına kadar gıda atığını %50 azaltma taahhüdümüz kapsamında gıda atığımızı takip etmemizi sağlayacak yenilikçi bir teknoloji arayışındaydık. Bu sırada yerli firma olan Fazla’nın Akıllı Tartı Sistemi ile tanıştık. Bugün, Akıllı Tartı Sistemi’nin sunduğu teknoloji ve kullanım kolaylığı ile üretim ve kahvaltı büfemizde oluşan atıkların dijital olarak ölçümünü ve takibini yapabiliyor, gıda atığını kaynağında azaltmak için 2025 hedefimize giden yolda aksiyonlar alabiliyoruz.”

“Marriott International altında ilk marka olarak Le Meridien İstanbul Etiler’de Akıllı Tartı Sistemi projesini başlatmaktan mutluluk duyuyoruz.” Akıllı Tartı Sistemi ile profesyonel mutfaklarda oluşan gıda atığını %50 oranında azaltmanın mümkün olduğunu belirten Fazla Pazarlama ve Ticari İşler Direktörü Koray Koçer de “Marriott International hem küresel çapta hem de Türkiye ayağında sürdürülebilirlik konusuna sürekli dikkat çeken öncü bir çatı marka. Sektörde bu kadar büyük bir etkiye sahip bir markanın önde gelen otellerinden Le Meridien İstanbul Etiler ile Akıllı Tartı Sistemi projesini ilk defa hayata geçirmekten mutluluk duyuyoruz. “Ölçemediğiniz şeyi yönetemezsiniz” mottosundan yola çıkarak, hızlı mutfak operasyonu sırasında ihtiyaç duyulan teknolojiyi sağlamak üzere geliştirdiğimiz Akıllı Tartı Sistemi, sunduğu web tabanlı raporlama sayesinde atığın takibini sağlıyor. Veriye dayalı olarak atığı ve karbon emisyonunu azaltmak için aksiyon almaya olanak sağlayan sistemimiz ile Le Meridien İstanbul Etiler’in sürdürülebilirlik kapsamında global hedeflerine hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

 
 
  captcha