Host Milano 2019 yeni trendleri profesyonellerle buluşturuyor

Host Milano 2019 yeni trendleri profesyonellerle buluşturuyor
Bu yıl 41’inci kez düzenlenen ve alanında gerek katılımcı-ziyaretçi gerekse etkinlikleriyle dünyanın önde gelen fuarı olan Host Milano, en yeni trendleri beş gün boyunca dünyanın hemen her köşesinden gelen konaklama ve yeme-içme sektörünün profesyonelleriyle buluşturuyor. Fuarda, büyük kısmı TUSİD üyesi olan 70 civarında Türk firması boy gösterecek.

İki yılda bir düzenlenen ve endüstriyel mutfak sektörünün Avrupa’daki en büyük fuarı olma özelliğini taşıyan Milano Host Fuarı, bu yıl 18-22 Ekim 2019 tarihlerinde 41’ıncı kez gerçekleşiyor. İki yılda bir düzenlenen ve en yeni trendleri beş gün boyunca satın almacılarla buluşturacak olan fuara bu yıl da ilginin yoğun olması bekleniyor. 2017 yılında 52 ülkeden 1322’si İtalyan, toplam 2.165 katılımcı firmanın yer aldığı, 177 ülkeden uluslararası misafirini ağırlayan Milano Host’a 187.602 profesyonel ziyaretçi gelmişti. Avrupa ülkeleri kadar Çin, ABD, Rusya bölgesi ve Orta Doğu da en yüksek ziyaretçi akışını sağlayan ülkeler arasında yer almıştı. Özellikle Avustralya, Yeni Zelanda, Kamboçya, Polinezya ve çeşitli Afrika ülkelerinin (Botsvana, Burundi, Eritre, Ruanda, Zimbabwe) ziyareti dikkat çekiciydi.

Türk firmaları yine ön planda

2017 yılındaki Milano Host Fuarı’nda, beş gün boyunca Türk firmalarının stantlarına ilgi hayli yoğun olmuştu. Fuara, 60 civarında firma 4 bin metrekareyi geçkin alanla katılmıştı. Sektörün Avrupa’daki en büyük fuarı olan Host Milano 2019’a bu yıl da Türk firmaları büyük ilgi gösteriyor. Ağırlıklı olarak endüstriyel mutfak, pişirme cihazları ve gereçleri, pizza ve pastane ürünlerinin sergilendiği 2/4, 5/7 ve 9/11 numaralı hollerde stantlarıyla yer alacak Türk firmaları, bu yıl da konaklama sektörüyle ilgili hemen tüm alanlarda ziyaretçilere farklı ürünler sunup dikkatleri çekmeyi hedefliyorlar. Çoğunluğu TUSİD üyesi olmak üzere 70 civarında Türk firması, beş gün boyunca dünyanın hemen her köşesinden gelen satın almacılarla ürünlerini buluşturacaklar. Endüstriyel mutfak sektöründe Avrupa’da Almanya ve İtalya’nın ardından üçüncü sırada gelen Türkiye, Host’taki bu yılki metrekaresiyle ev sahibinin ardından ikinci büyük katılımcı ülke olmayı hedefliyor.

İş görüşmeleri yapılıyor, anlaşmalar imzalanıyor

Horeca, yiyecek servisi, perakende, gıda, büyük ölçekli dağıtım zinciri ve otel endüstrisi üzerinde yoğunlaşan Host Milano’nun bu başarısı, yiyecek hizmet ekipmanlarından kahve ve çay dünyalarına, pastane ekipmanlarından mobilyalara ve yemek takımları vb. çeşitli sektörlerde uzmanlığı desteklemesi olarak görülüyor. Ayrıca, fuarda yer alan, sürekli değiş tokuş ve etkileşime imkan tanıyan bu alanlar arasında sinerji yaratılıyor. Host Milano, katılımcılara hem geniş kapsamlı uluslararası temsilcilik ve hem de fuarcılık firmalarının sergilenmesi açısından çok başarılı rakamlara ulaşılacağının sözünü veriyor ki, bu yılki artan rakamlar da bunun bir göstergesi niteliğinde…

www.host.fieramilano.it

Yorum Yaz

 
 
  captcha