22 Temmuz 2024, Pazartesi

Le Pain Quotidien: Organik, sağlıklı, özgün ve doğal

Le Pain Quotidien: Organik, sağlıklı, özgün ve doğal
Le Pain Quotidien yenilenen Göktürk şubesinde uluslararası lezzet yolculuğunu zarif ve basit dokunuşlarla harmanlıyor. Mekan dekorasyonundan, tasarımlarına, menü içeriğinden mutfağa kadar her yerde Belçika topraklarından köklenen hikayesini gastronomi ile bütünleştiriyor.

Le Pain Quotidien’in yenilenen Göktürk şubesi; organik, sağlıklı ve tamamı özel tariflerle hazırlanan özgün ve doğal menüsü ile gastronomi dünyasının önde gelen isimlerini ağırladı.

“Le Pain Quotidien Sonbahar Lezzetleri Tadım Etkinliği” başlığı altında düzenlenen etkinliğin menüsünde Mantar & Peynir Tartine, Somon Tartine, Fırınlanmış Cherry Domates & Peynir Ispanak Tartine, Humus Yatağında Karides, Levrek Cheviche, Tarhana, Taze Baharatlı Levrek Salata, Çikolatalı Mus Bomba yer aldı. Büyük beğeni alan bu lezzetler, aynı zamanda restoran zincirinin gözdeleri...

Zarif ve basit dokunuşlar

Dünyaca ünlü gastronomi markası Le Pain Quotidien, uluslararası lezzet yolculuğunu zarif ve basit dokunuşlarla harmanlıyor. Mekan dekorasyonundan, tasarımlarına, menü içeriğinden mutfağa kadar her yerde Belçika topraklarından köklenen hikayesini gastronomi ile bütünleştirerek misafirperver bir şekilde ifade ediyor.

Le Pain Quotidien paylaşmanın ruhu beslediğine, yetiştirdiğine ve ruha ilham verdiğine inanıyor. Brüksel’deki Rue Dansaert’deki ilk komünal masalar, kullanımdan kaldırılmış Belçika treninin tahta yer döşemelerinden çıkarılmış. Bu tahtalardan oluşan uzun komünal masalar Le Pain Göktürk mağazalarında da en önemli dekorasyon parçası.

Avucunuzdaki Belçika’nın sıcaklığı...

Le Pain Quotidien’in Kurucusu Alain Coumont, küçük bir çocukken her çarşamba öğleden sonra babaanesinin yanına giderdi ve babaannesi onu küçük bir kase içinde sıcak çikolata ile karşılardı. Alain iki elinin arasına bu kaseyi alarak, soğuyan ellerini ve içini ısıtırdı. Ve bir şef olarak çocukluk hatıralarının sıcaklığını Le Pain Quotidien masalarına taşıdı. Sıcak içeceklerin ve çorbaların servis edildiği bu kaseler bir çocuğun mutlu anılarını, günümüzde Le Pain Quotidien misafirleri ile buluşturuyor. İster sıcak çikolata olsun, ister kahve olsun geniş yuvarlak kaselerle dünyanın her yerinde aynı deneyimi yaşamak mümkün.

Ülkemizdeki faaliyetlerine Honest Holding çatısı altında devam eden Le Pain Quotidien; Buyaka AVM, Kanyon AVM, Suadiye Göktürk, hafta içi 08:00- 23:00, hafta sonu ise 08:00-00:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

www.lepainquotidien.com/tr/tr

Yorum Yaz

 
 
  captcha