20 Mayıs 2024, Pazartesi

Scarlet; yeni nesil steakhouse

Scarlet; yeni nesil steakhouse
800 metrekarelik modern mekanıyla Etiler’deki Scarlet Steakhouse, İstanbul’un yeni nesil steakhouse-şehir kulübü olarak beğeni topluyor. Türkiye’nin en genç et ustalarından Scarlet Steakhouse’un kurucu ortağı Süleyman Dilek, yeni mekanında çarpıcı bir konseptle sektöre damga vuruyor.

Scarlet Steakhouse, Etiler Nisbetiye Caddesi’nde farklı konseptiyle hizmet veriyor. 800 metrekarelik alanda misafirlerini ağırlayan Scarlet, zengin mönüsüyle günün ve gecenin her saatinde keyifli bir mekan arayan herkesin buluşma noktası oluyor. Misafirlerini adım attıkları ilk andan itibaren en özel şekilde ağırlamak için çalışan mekan, steakhouse olmanın ötesinde dünya mutfağından en seçkin lezzetleri sunan mönüsü ve kokteylleri kadar dekorasyonuyla da göz dolduruyor.

İstanbul’a yeni nesil steakhouse-şehir kulübü kazandırmak amacıyla yola çıkan Türkiye’nin en genç et ustalarından Scarlet Steakhouse’un kurucu ortağı Süleyman Dilek, yeni mekanında çarpıcı bir konseptle sektöre damga vuruyor. Misafirlerinin steakhouse kültüründen fazlasını bulduğu mekanda, ürün gamından sunuma, marka kimliğinden dekorasyona, personel giysilerinden servis malzemelerine kadar her noktada özel bir ağırlama kendini hissettiriyor.

Kanın ve ateşin rengi; Scarlet

Et işleme, et pişirme teknikleri ve müşterileriyle kurduğu samimiyetiyle tanınan Süleyman Dilek, “İşimizi aşkla, tutkuyla yaparken, bizi en iyi ifade edecek ismin, duyguların en koyusuna ait bu kavramla ifade edilebileceğine inandık. Bu nedenle İstanbul’a yeni nesil bir steakhouse-şehir kulübü kazandırırken, aşkın ve yaşamın rengi kırmızıyla yola çıktık” diyor.

Dünya mutfağından lezzetler

Dünya mutfağından seçkin lezzetleri ve birbirinden özel kokteylleriyle Etiler’de müdavimlerini oluşturmaya başlayan ve steakhouse anlayışına yeni bir soluk getiren Scarlet, ayrıcalıklı ambiyansı, zengin mönüsü, özgün dekorasyonu ve servis ayrıcalığıyla şehrin en favori adreslerinden biri olmaya aday. İyi etlerden oluşan bir steakhouse mönünün dışında Scarlet’te vejetaryenler içinde alternatif mönüler mevcut.

İddialı içecek mönüsü

Scarlet, büyük bir alana yayılan barında farklı beğenilere hitap eden özel kokteyllerin yanı sıra dünyanın en iyi şaraplarından oluşan kavı ve kendi tariflerini içeren şuruplarıyla geniş bir içecek mönüsüne sahip. Mekanın barını adeta bir laboratuvar gibi tasarladıklarını dile getiren Dilek, “Doğal ürünlerle hazırlanmış, deneyenlerin müptelası olacağına inandığımız bir içecek mönüsü hazırladık. Her şeyi taze olarak alıp kendimiz kurutuyor, özel tütsülerle sunuyoruz” diye konuşuyor. Barın önünde bara ait özel atıştırmalıkları tatmak, yemek harici gelen misafirleri ağırlamak için bir roundtable bulunduğunu ifade eden Süleyman Dilek, bar ve restoran mönülerinin birbirinden farklı olarak tasarlandığını, geç saatlerde yalnızca müzik dinleyip içki içmek için gelecek misafirleri de düşünerek zengin bir atıştırmalık seçeneği sunduklarını söylüyor.

Her hafta düzenli DJ performanslarının sunulduğu mekanda; özel toplantılar, kutlamalar, iş yemekleri için iki adet VIP odası ve bu odalarda isteğe göre oluşturulan mönüler, özel müzik seçenekleri bulunuyor. Yaklaşık 60 kişinin çalıştığı mekanın kapasitesi VIP bölümlerle birlikte 250 kişiye ulaşıyor. Şehre yeni bir soluk getirecek olan Scarlet, iyi yemek, iyi içki, kaliteli müzik, keyifli bir mekan arayan herkesin, günün ve gecenin her saatinde gidebileceği, şehrin yeni buluşma merkezi olacağa benziyor.

Yorum Yaz

 
 
  captcha