20 Mayıs 2024, Pazartesi

Başkan Uysal, Sosyal Tesisler’in madalyalı aşçılarını kutladı

Başkan Uysal, Sosyal Tesisler’in madalyalı aşçılarını kutladı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mevlüt Uysal, 16. Uluslararası Gastronomi yarışmalarında yüzde 100 başarı elde eden İBB Sosyal Tesisleri aşçılarını tek tek kutladı. Başkan Uysal, bir kamu kuruluşu olan Sosyal Tesislerin özel sektörle yarışabilecek kalitede olduğuna vurgu yaparak, “Tesislerimizin ziyaretçi sayısı ve aşçılarımızın başarısı bunun en güzel kanıtıdır” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mevlüt Uysal, 16. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri kapsamında düzenlenen Türkiye’nin en prestijli gastronomi yarışmalarına katılan ve tamamı ilk üçe girerek yüzde 100 başarı elde eden İBB Sosyal Tesisleri aşçılarını tek tek kutladı. İBB Florya Sosyal Tesisleri İdeal Salon’da gerçekleştirilen törende İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mevlüt Bulut, Destek Hizmetleri Daire Başkanı Osman Savaş, İBB müdür ve müdür yardımcıları, Sosyal Tesis aşçıları ve madalyalı aşçılar hazır bulundu.

Törende bir konuşma yapan Başkan Uysal, İstanbul’un en güzel noktalarında konumlandırılan 19 İBB Sosyal Tesisi ile yılda ortalama 13 buçuk milyon ziyaretçinin ağırlandığını kaydederek, “Zaman zaman insanların kafasında kamu sektörünün özel sektöre nazaran geri kalabildiği gibi bir algı oluşabiliyor. Ancak Sosyal Tesislerimiz gerek ziyaretçi sayıları, gerek halkımızın memnuniyeti gerekse aşçılarımızın uluslararası arenada elde ettikleri bu başarılarla özel sektörle yarışabilecek düzeyde olduğunu ispatlamıştır” şeklinde konuştu. Başkan Uysal, madalyalı aşçılara da seslenerek, “Sizden bundan sonra da başarılı işler bekliyoruz. Özellikle Sosyal Tesis ziyaretçilerini daha da lezzetli sunumlarla ağırlayacağınıza inanıyoruz” dedi.

Önceliğimiz İstanbul halkı

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri olarak birinci önceliğimiz elbette ki İstanbul halkı” diyen Başkan Uysal konuşmasını, “İstanbul halkına deniz kenarında, İstanbul’un en güzel manzaralarına hakim noktalarında; kaliteli, lezzetli ve ekonomik hizmet sunmak ilk hedefimiz. Ama elbette ki yabancı ziyaretçilerimizi de memnun etmek için çalışıyoruz. Ülkemizin ve Türk Mutfağı’nın tanıtımı açısından yabancı ziyaretçilerimizin memnuniyeti de bizler için son derece önemli. Bu noktada İBB Sosyal Tesisleri olarak kalite ve lezzetten asla taviz vermiyoruz” şeklinde sürdürdü.

Türkiye’nin her ili ayrı bir mutfak kültürü

Türk Mutfağı’nın dünya mutfaklarıyla kıyaslandığında her bir bölgesinin hatta her bir şehrinin ayrı bir mutfak kültürü olabilecek kadar detaylı, renkli ve geniş olduğunu anlatan Başkan Uysal, “Akdeniz Mutfağı, Karadeniz Mutfağı, Hatay Mutfağı… Hepsi bir araya gelerek Türk Mutfağı’nı oluşturuyor. Dolayısıyla Türk mutfağımız gastronomi dünyası açısından oldukça önemli. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri olarak biz de mutfak kültürümüzü layıkıyla temsil ediyoruz. Bundan sonrası için işleri bir adım daha öteye götürerek sosyal tesislerimizde tek tek bölge mutfaklarına yer verebiliriz.” Diyerek, Sosyal Tesis ziyaretçilerine önümüzdeki günlerde farklı lezzetler sunulabileciğinin de sinyallerini vermiş oldu.

Altın Madalyalı yemekler hazırlandı

Başkan Uysal konuşmasının ardından sekiz altın, sekiz gümüş ve bir bronz madalyayla İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin gururu olan aşçıları tek tek sahneye davet ederek tebrik etti. Aşçılara sertifikalarını takdim eden Başkan Uysal aşçıları altınla ödüllendirdi. Daha sonra hep birlikte günün anısına pasta kesilerek hatıra fotoğrafları çekildi. Törenin ardından davetliler mutfağa davet edildi. Altın madalyalı aşçılar, canlı performans sergileyerek, kendilerine yarışmada birincilik getiren yemeklerini hazırladılar.

Yorum Yaz

 
 
  captcha