17 Temmuz 2024, Çarşamba

Farfara Restaurant, Antakya’ya özgü iftar mönüsüyle Eataly’de

Farfara Restaurant, Antakya’ya özgü iftar mönüsüyle Eataly’de
Lezzet arayanların buluşma merkezi Eataly İstanbul, Ramazan ayı boyunca ünlü şef Osman Bahadır’ın hazırladığı Hatay Mutfağı lezzetleriyle fine dining restoranlarını aratmayan Farfara’yı kendi bünyesinde misafir ediyor. Farfara’nın özgün iftar mönüsünün birbirinden lezzetli tatları, Eataly misafirlerini bekliyor.

Eataly İstanbul, bulunduğu tüm ülkelerin yerel kültürü ve mutfağını desteklediği gibi Türkiye’nin de yerel kültürüne ait lezzetleri desteklemeye devam ediyor. Açıldığı günden bugüne pek çok yerel kültürü ağırlayan Eataly bu kez, mönüsündeki her lezzeti İyi malzeme, disiplinli çalışma ve doğru pişirme teknikleriyle hazırlayan ve Antakya Mutfağı’na has tatlarıyla yeni nesil restoranlar kategorisinde epey dikkat çeken Farfara’yı, enfes iftar mönüsüyle konuk ediyor. Farfara, hiçbir katkı maddesi kullanılmayarak hazırlanan ve genel Türk damak zevkini gözeten birbirinden özgün tatlarla Eataly misafirlerini muhteşem bir iftar sofrasına davet ediyor.

Kendisi de Antakyalı olan Farfara’nın tanınan şefi Osman Bahadır, kendi elleriyle hazırlayacağı iftar mönüsündeki yemekler için kullanacağı salça, baharat ve zeytinyağı gibi ana malzemeleri İskenderun, Reyhanlı’dan getirtiyor. Eataly bünyesinde servis edeceği Ramazan mönüsünde ise çeşitlilik hakim. Hurma, ceviz, Halhali zeytini, siyah zeytin, pastırma, ‘Haşlama’ peynir, ‘Sünme’ peynir ve mini katıklı ekmeğin bulunduğu ‘İftariye Tabağı’nın yanı sıra başlangıçlarda humus, muhammara, yoğurtlu ve zahterli semizotu salata ile servis edilen içli köfteyi de Eataly misafirleri için özel olarak hazırlıyor. Ana yemeklerdeyse, yanında zahterli ılık kuskus ile hazırlanan limon soslu salçalı tavuk but, nar ekşili domates sos ve süzme yoğurt ile sunulan Antakya usulü etli yaprak sarma ve kuru patlıcan dolması ve sumaklı yeşil salata ve süzme yoğurt eşliğinde Maklube (çevirme pilav), dana kuşbaşı ve patlıcanlı pirinç pilavı gibi lezzetler yer alıyor. Ramazan aylarının olmazsa olmazı güllaç ise Antep fıstığı ve kaymakla özel olarak hazırlanarak Farfara farkıyla Eataly’de iftar sofralarını süslüyor

http://eataly.com.tr/

Yorum Yaz

 
 
  captcha