Hilton Dalaman Sarıgerme Resort&Spa; altı restoranıyla farklı lezzet deneyimleri sunuyor

Hilton Dalaman Sarıgerme Resort&Spa; altı restoranıyla farklı lezzet deneyimleri sunuyor
Bünyesinde farklı uluslararası mutfakların lezzetli alternatiflerini barından altı restoran bulunan Hilton Dalaman Sarıgerme Resort&Spa, misafirlerinin tatil keyfine tat katıyor. Executive Chef Cengiz Çetin’in başında olduğu mutfak ekibiyle misafirlerini lezzet yolculuğuna çıkaran otel, Ege’nin lezzetli otlarını da konuklarına sunmayı ihmal etmiyor.

Hilton Dalaman Sarıgerme Resort&Spa, konuklarının tatilini lezzetli yemeklerle taçlandırarak keyifli anılar bırakmayı amaçlayan bir otel. Bünyesinde altı farklı yeme-içme konseptini barındıran otelin mutfağında ise Executive Chef Cengiz Çetin bulunuyor. Bolu, Mengenli olan Çetin’in dedesi ve babası da aşçıymış. Çetin’in üç çocuğu da yine bu mesleği tercih etmiş. Mutfakla iç içe bir hayat süren Şef Cengiz Çetin, bu yıl meslekte 44’üncü yılını kutluyor. Çetin, “Ailemin geçmişine baktığınızda Osmanlı dönemine kadar giden bir aşçılık serüvenimiz var. Ben usta-çırak ilişkisiyle mutfakta yetiştim. 45 yıldır bu mesleği aşkla yapıyorum” diyor. Hilton Dalaman Sarıgerme Resort&Spa’nın mutfağında 84 kişilik bir ekip var. Büyük bir ekiple büyük bir operasyon yönetiliyor. Hijyen kuralları ve iş disiplini ise mutfağın temel taşları.

Hint yemeklerinden İtalyan yemeklerine kadar altı konsept

Otelin ana restoranının ismi, Sarıgerme Ana Restoran. Ahşap ve granit malzemelerin kullanıldığı restoranda Osmanlı motifleri yoğunlukta. Yetişkin ve aile bölümü, açık ve kapalı alanlarıyla farklı misafir profillerine hitap eden restoranın sekiz adet şov mutfağı alanı ve yedi adet açık büfe alanı bulunuyor. Bu restoranda Türk ve dünya mutfağından lezzetler konukların beğenisine sunuluyor. Otelin A La Carte restoranları ise birbirinden farklı konseptlere sahip. Uzak Doğu yemeklerinin başarılı örneklerini sunan Tao Restoran, dekorasyonuyla da beklentileri karşılıyor. Siyah ve kırmızı renklerin hakim olduğu restoran ahşap modern Uzak Doğu dekoruna sahip. Bünyesinde sushi barı bulunan mekanın teppenyaki bölümü çok beğeniliyor. Sarı ve mor renklerin hakim olduğu Finesse Restoran, Hint Mutfağı’nı deneyimlemek isteyenlerin uğrak noktası. Baharat cenneti olan Hint Mutfağı’nın özel lezzetleri mekanın mönüsünü oluşturuyor.

Yeşil ve kahverengi renklerinin keyifli bir birlikteliğini sunan dekorasyona sahip Alize’nin konsepti, İtalyan yemekleri. Alize İtalyan Restoran yemek mönüsünün yanı sıra içecek mönüsüyle de iddialı. Geniş bir kavı bulunan bu restoran sevilen İtalyan lezzetlerini içeceklerle eşleştiren bir mönü sunuyor. Misafirlerden tam not alan diğer bir restoran ise ocakbaşı kültürünü konuklarına sunan, A La Turca. Dalaman Çayı kenarında konumlanan bu restoran özenle seçilmiş Türk mezelerini ve yine mutfağımızdan yemekleri mönüsünde barındırıyor. Kendi bahçesinde yetiştirilen taze baharatlar yemekleri süslüyor.

Deniz ürünleri tutkunlarına; Vela Restoran

Hilton Dalaman Sarıgerme Resort&Spa bünyesine son katılan restoranın adı, Vela. Deniz tutkunlarına hitap eden bu restoran misafirlerin kendilerini denizde gibi hissetmesini sağlamak için yelkenli bir tekne şeklinde tasarlanmış. Dalaman Çayı manzarası ve Ege esintisini bir arada sunan Vela’da deniz ürünlerinin yanı sıra Ege otlarını da deneyimleyebilirsiniz. 80 kişilik kapasiteye sahip restoran 19:00-22:00 saatleri arasında sadece otel misafirlerine hizmet veriyor. Ayrıca sadece yaz sezonunda açık. Çetin, Vela’nın mönüsüyle ilgili, “Çok keyifli bir mönü oluşturduk. Mezelerimiz günlük olarak taze malzemelerden hazırlanıyor. Mavi yengeç, ahtapot, ızgara karidesli akya buğulama gibi lezzetler restoranın öne çıkanlarından. Ege’nin leziz otları da mutlaka tabaktaki yerini alıyor. Ayrıca mavi yengeç bölgeye özel bir lezzet” diyor.

“Seviyeyi daha da yükseltmek için çalışıyoruz”

Mutfakta, konsept restoranlar dışında yerli ürün kullanmaya dikkat ediliyor. Otelin bahçesinde birçok ürünü yetiştirme fırsatı bulduklarını söyleyen Çetin, “Biz ekip olarak yenilikleri takip ediyoruz. Ve ülkemizde yetişen ürünler konusunda sürekli araştırma içerisindeyiz. Ben uzun yıllardır bu mesleğin içerisinde biri olarak ekibime bildiklerimi aktarmayı amaç ediniyorum. Bunun yanında tüm ekip olarak bünyemizde yer alan A La Carte restoranlarımızın seviyesini daha da yükseltmek ve ileriye götürmek için çalışıyoruz” diyor.

www.hiltondalaman.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha