19 Haziran 2024, Çarşamba

Swissôtel Büyük Efes, İzmir’e 'Safehotels Certification'

Swissôtel Büyük Efes, İzmir’e 'Safehotels Certification'
Güvenlik tedbirlerini hem ekipman hem de personel anlamında arttıran Swissôtel Büyük Efes, İzmir, Safehotels Alliance AB firması tarafından sıkı bir denetleme sonrası, ‘SafeHotels Certification’ ile ödüllendirilerek, en yüksek ‘executive’ seviyeli sertifikayı almaya hak kazandı.

Sayısız tarihi güzellikleriyle dünyanın en eski ve en güzel şehirlerinden birisi olan İzmir’in merkezinde bulunan Swissôtel Büyük Efes, şehrin dinamik iş ve alışveriş sahalarına olan yakınlığı, Uluslararası İzmir Fuar Alanı’na, Arkeoloji Müzesi ve İzmir Körfezi kıyısındaki muhteşem Kordon’a yürüme mesafesindeki konumuyla ulaşım açısından misafirlerine büyük bir rahatlık sağlıyor. Adnan Menderes Havaalanı’na 15 km uzaklıktaki otel, misafirlerini, İzmir şehir hayatının kalbinin attığı yerde ağırlıyor. Otelin, 55’i özel dizayn edilmiş suitlerden oluşan, son teknolojilerle donanımlı 402 odası, gerek iş, gerekse eğlence amaçlı seyahat eden misafirlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde düzenlenmiş.

Birçoğunu Türkiye’nin önemli sanatçılarının yaptığı ve devasa bir sanat galerisini andıran Swissôtel Büyük Efes’te önemli sanat eserleri sergileniyor. Hem Türk Çağdaş Sanatı hem de İzmir için tarihi bir değere sahip olan bu eserler, oteli ziyaret eden konuklar için birer sürpriz niteliğinde. Otel girişinde misafirleri dünyaca ünlü Kolombiyalı sanatçı Botero’nun 2.5 metre boyundaki Atlı Adam heykeli karşılıyor.

Toplam 7,316 metrekarelik alan üzerinde benzersiz teknolojik donanımıyla dikkat çeken bölünebilir 19 toplantı salonu, konferans ve balo salonlarıyla Büyük Efes Kongre Merkezi her türlü etkinlik ve organizasyon için kusursuz mekan alternatifleri sunuyor.

Otelin Genel Müdürü H. Rıza Elibol

Otel misafirlerine sunduğu tüm bu imkanları hem daha konforlu hem de daha güvenli kılmak için özel bir girişimde bulundu. Otelin Genel Müdürü H. Rıza Elibol; Swissôtel Büyük Efes ailesi olarak Türkiye’nin içinde bulunduğu zor şartlardan dolayı, misafirlerine mümkün olabilecek en yüksek seviyede güvenli bir ortam sağlanmasının, otelin en önemli değerlerinden birisi olduğunu ifade ediyor. Bu nedenden ötürü güvenlik tedbirlerini hem ekipman hem de personel anlamında arttırmış olduklarını belirtiyor. Ayrıca otelin Safehotels Alliance AB firması tarafından sıkı bir denetleme sonrası, “SafeHotels Certification” ile ödüllendirilerek, en yüksek “Executive” seviyeli sertifikayı almaya hak kazandığının altını çiziyor.

2001 yılında İsveç’te temelleri atılan Safehotels Alliance AB, turizm sektörünün en prestijli bağımsız kurumlarından birisi olarak konuk güvenliğinin küresel otel endüstrisi için kilit önceliklerden birisi olduğuna işaret eden, dünyada birçok önde gelen otelleri güvenlik kalitesi açısından değerlendirerek, Global Hotel Security Standard ile belgeleyen ilk ve tek uluslararası kurum olarak karşımıza çıkıyor.

Yorum Yaz

 
 
  captcha