17 Temmuz 2024, Çarşamba

Pideye sınıf atlattı, Türkiye’nin lezzet ödülünü aldı

Pideye sınıf atlattı, Türkiye’nin lezzet ödülünü aldı
Lezzet tutkunlarının oylarıyla yılın en iyi tatlarının seçildiği Türkiye’nin Lezzet Ödülleri Töreni, Tüm Restoranlar, Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği (TÜRES) tarafından gerçekleştirildi. 24 farklı kategoride Türk gıda sektörünün de en iyilerinin belirlendiği törende Nelipide Gurme, oyların çoğunluğunu alarak ‘En İyi Pideci’ ödülüne değer bulundu.

Bu yıl ilki düzenlenen ve damak zevkine güvenenlerin oylarıyla yılın en iyi tatlarını seçen ve Tüm Restoranlar, Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği (TÜRES) tarafından gerçekleştirilen Türkiye’nin Lezzet Ödülleri’nin sonuçları, Eylül 2017 Cumartesi günü Yenikapı Etkinlik Alanı’nda düzenlenen ödül töreninde açıklandı.

En iyi pide; Nelipide 24 farklı kategoride toplam 250 adayın halk oylamasına sunulduğu yarışmayı, http://www.turkiyelezzetodulleri.com adresi üzerinden 600 binden fazla lezzet tutkunu oyladı. Oylama sonucunda klasikleşmiş pideci imajını baştan aşağı değiştiren Nelipide Gurme,‘En İyi Pideci’ unvanının sahibi oldu.

Ödül törenine ilişkin açıklamada bulunan Aktaşlar Lezzet Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Aktaş, “Ordu’dan İstanbul’a uzanan bir hikayenin ödüllendirilmesi bizim için çok kıymetli. Modern dekorasyonu kendimize özgü konseptle harmanlayarak pideyi kahvaltı dahil günün her öğününde tüketilen bir lezzet haline getirmek için yola çıktık. Ve bu lezzeti Ordu’nun yöresel ürünlerinden, taze olarak tedarik ettiğimiz malzemeler sayesinde yakaladık. Dolayısıyla lezzetlerimizi tadımlayarak, online ortamda bizim için oy veren herkese çok teşekkür ederiz. Bu güveni sarsmadan yola emim adımlarla ilerleyeceğimizden herkesin emin olmasını istiyorum. Farklı lokasyonlarda daha fazla insanın ‘Nelipide Gurme’yi tatması için çalışıyoruz” dedi.

Yorum Yaz

 
 
  captcha