05 Aralık 2022, Pazartesi

Hotel Vita Naturalis Her detayında doğal yaşam mottosu var

Hotel Vita Naturalis Her detayında doğal yaşam mottosu var
Kaz Dağları’nın eteklerinde, 600 metrekare yeşil alana sahip Hotel Vita Naturalis, deniz manzarasına hâkim konumuyla konuklarına adeta yeşillikler içinde bir vaha sunuyor. “Serenity & Simplicity” sloganlarıyla hizmet veren bu otelde tüm detaylar sakin, huzurlu ve konforlu bir tatil sunmak için düşünülmüş.

Geçtiğimiz Temmuz ayında hizmet vermeye başlayan Hotel Vita Naturalis, Çanakkale’ye bağlı Büyükhusun Köyü’nde bulunuyor. Otel adını Latince doğal yaşam kelimelerinden alıyor. Burada geçirdiğiniz süre boyunca da doğal yaşam ögeleri, ince düşünülmüş birçok detayda kendini gösteriyor. Hotel Vita Naturalis, butik otel konseptine sahip. Otelin yatırımcısı Mehmet Dursun Şehitoğlu, açılış sürecini şu sözlerle anlatıyor: “Yaklaşık bir yıllık inşaat süreci ardından geçtiğimiz Temmuz ayında açıldık. Ancak Sayın Saffet Emre Tonguç’un konaklamak için bizi tercih etmesi ve memnuniyetini paylaşması sonucunda geçtiğimiz Ağustos ayı itibariyle daha büyük kitleler tarafından tanınmaya başladık. O yüzden de kendisinin geldiği tarih olan 20 Ağustos 2022’yi resmi açılış tarihi olarak kabul ediyorum. Saffet Emre Tonguç, otelimizi inziva ve arınma amaçlı gidilecek romantik bir otel olarak adlandırdı. Biz de tam olarak dinlenmek, huzuru ve mutluluğu doğal bir ortamda yaşamak isteyen insanları ağırlamayı hedeflemiştik. Otel logomuzun altında da Türkçe karşılığı sakinlik, yalınlık olarak kabul edilen ‘Serenity & Simplicity’ sloganlarını kullandık. 12 ay boyunca hizmet veriyoruz. Genel olarak A ve A+ beyaz yakalı olarak tabir ettiğimiz kitle tarafından tercih ediliyoruz.

Hotel Vita Naturalis, +16 yetişkin çift oteli olarak hizmet veriyor. Teknolojik alt yapısından sportif olanaklarına kadar beş yıldızlı otel standartlarında bir kurgu hazırlanmış. Otel bünyesinde 12 oda bulunuyor. Tüm odalar deniz manzarasına hâkim ve balkonlu olmasıyla öne çıkıyor. Ayrıca 12 odanın tümünde mutfak lavabosu, çay, Türk kahvesi ve kapsül kahve makineleri, soğutuculu şarap dolabı, buz makinesi ve mini buzdolabı bulunuyor. Mimariden odalara ve peyzaja kadar ciddi bir emeğin olduğu otelde mobilya tasarımı, kullanılan renkler, neyin nerede duracağı gibi tüm detaylarla Mehmet Dursun Şehitoğlu ilgilenmiş. Peyzaj kısmı ise eşi Ebru Şehitoğlu tarafından gerçekleştirilmiş. Şehitoğlu, “Çevreye uyumlu, köyün mevcut doğal yapısını bozmayan bir alan yaratmak istedik. Bunu da başardığımızı düşünüyorum” diyor. Binanın temeli kazılırken çıkan yöreye ait doğal taşlar iç ve dış yüzeylerde kullanılmış. İç duvar örmelerinde dünyanın tek çevre dostu duvar örme elemanı marka tercih edilmiş. Ayrıca kullanılan tüm mobilya cilaları mat olup tamamı çevreye zararlı olmadığına dair belgelere sahip.

Popina Restaurant & Bar, kaliteli malzeme seçimleriyle öne çıkıyor

Popina Restaurant & Bar, otelin yeme-içme servisi verdiği restoranı. Latincede köy lokantası anlamına gelen Popina, doğal, yöresel, özgün ve mevsiminde ürünlerden hazırlanan bir menüye sahip. Lezzetin belirleyicisi olan malzemeler çok titizlikle ve birinci kalite olarak seçiliyor. Öyle ki, turşular İstanbul’un en iyi turşucularından olan Beyoğlu Pelit Turşucusu’ndan, baharatlar İstanbul Mısır Çarşısı’ndan, dut pekmezi Malatya ve Sivas Divriği’nden geliyor. Elma ve üzüm sirkesi, domates ve biber salçası, ceviz, kuru incir gibi ürünler köylüden temin ediliyor. Ajvar, Sırbistan’dan gelen reçetesiyle özel olarak imal ettiriliyor. Orijinal süt reçeli, Nevşehir’den gelen üzüm pekmezi, Konya’dan gelen tahin gibi tüm kalemlerde en güzelin peşine düşen ve sofrasına bu ürünleri koyan Popina Restaurant’ta Ezine Kamallı Köyü’nden temin edilen koyun yoğurduyla hazırlanan höşmerim konuklardan tam not alıyor. Malzeme seçimindeki hassasiyeti sunum için kullandığı ekipmanlarda da devam ettirdiklerini söyleyen Şehitoğlu, “Porselen grubunda Villleroy & Boch markasını, çatal, kaşık, bıçakta ise dünya markası olan WMF kullanıyoruz. Mermerli ve mermersiz sunum ürünlerimizde de çok hassas bir çalışma yürüttük ve cnc, zehirsiz cila kullanılarak ürettirdik. Sunumlarda birçok özel dokunuşa sahibiz. Mesela, çay demleme setini dövme bakır ürettirdik. Bitki çayları için ise özel ithal french press kullanıyoruz” diyor.

www.vitanaturalis.com.tr

Yorum Yaz

 
 
  captcha