Öngen Country Hotel; Kazdağları’nın keyifli butiği

Öngen Country Hotel; Kazdağları’nın keyifli butiği
Kapsamlı bir renovasyon geçiren ve misafirlerini tamamen yenilenen yüzüyle ağırlayamaya başlatan Öngen Country Hotel, Kazdağları’nın en tepesinde misafirlerine huzurlu ve lezzetli bir konaklama vaat ediyor.

Kazdağlarının ilk butik otellerinden olan Öngen Country Hotel, tamamıyla yenilenen yüzüyle misafirlerini ağırlayacak. Yarım Pansiyon olarak hizmet vermeye başlayan otel, misafirlerine yenilenen iç dizaynı ve gelişmiş konseptiyle hitap edecek. Yeşilyurt Köyü’nün en tepesinde çok özel bir manzaraya sahip Öngen Country Hotel’de gelen misafirlere ev sahipliği yapan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcı Yağız Öngen, “Otelimiz enfes bir manzarada, doğal ve yerel lezzetleri, doğanın içinde sunma farkı yaratıyor. Tek bir ağaç bile kesilmeden yapılan otelimiz, Ağa Han mimarlık ödüllerinde en iyi otel projesine aday mimarisinde Ege Mutfağı ağırlıklı bir yemek mönüsü sunuyor. Şu an renovasyondayız. Çok büyük yenilikler ve tamamı yenilenmiş bir iç dizaynla 2019’un Nisan ayında tekrar hizmete açılacağız” diyor.

Tamamı yöre taşıyla inşa edilen Öngen Country Hotel’in yapımında tek bir ağaç bile kesilmemiş. Çoğu suite olmak üzere toplamda 32 odası bulunan otelde standart, aile, dubleks suite, suite, kral dairesi, home suite gibi her konsepte ve her ihtiyaca uygun oda tipi mevcut.

Öngen Country Hotel içerisinde iki restoran ve üç ayrı cafe yer alıyor. Gün içerisinde ikramları olan, zengin bir yarım pansiyon konsepti sunan otelde, Öngen ailesinin kendi üretimi olan zeytinyağları kullanılıyor. Mönülerinde Ege Mutfağı’na ağırlık veren otel, bölgenin otlarını ön plana çıkaran mutfağıyla beğeni topluyor.

12 ay hizmet verdiklerini ve bu yaz çok yoğun bir sezon geçirdiklerini belirten Yağız Öngen, “Talep çok güzeldi. Kışın ise ağırlık tabii ki hafta sonlarında oluyor. Artık ciddi bir oturmuş misafir kitlemiz var. Bunlara bizi yeni keşfedenler de ekleniyor. Genelde büyük kentlerin insanlarda bıraktığı tüm negatifliklerden arınmak için geliyorlar. Sessiz, doğayla baş başa, muhteşem bir manzarada huzur bulan misafirlerimiz, aynı zamanda Kazdağları’nda dünyanın en kaliteli ikinci oksijenini soluyorlar” diye konuşuyor.

www.ongencountry.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha