17 Nisan 2024, Çarşamba

Mürver Restaurant, yeni dönemde kapılarını yaz mönüsü sürpriziyle açıyor

Mürver Restaurant, yeni dönemde kapılarını yaz mönüsü sürpriziyle açıyor
İstanbul Karaköy’deki Mürver Restaurant, normalleşme süreciyle birlikte kapılarını yeniden açıyor. Pandemi dönemi sonrasında belirlenen kurallar dikkate alınarak dizayn edilen Mürver Restaurant, Şef Yılmaz Öztürk’ün elinden çıkan yaz mönüsüyle misafirlerine “merhaba” diyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınında misafir ve çalışanlarının sağlıklarını korumak amacıyla hizmetini durduran Mürver Restaurant, içine girilen normalleşme süreciyle birlikte 19 Haziran 2020 Cuma akşamı kapılarını yeniden açıyor. Karaköy’deki Novotel İstanbul Bosphorus’un terasında, Tarihi Yarımada ve İstanbul Boğazı manzaralı konumu ve Anadolu lezzetleri mutfağıyla kısa zamanda buluşma noktası haline gelen Mürver Restaurant, Koronavirüs pandemisi sonrası belirlenen hijyen ve sosyal mesafe kuralları dikkate alınarak yeniden şekillendirildi. Mürver Restaurant, bu yeni döneme Şef Yılmaz Öztürk tarafından hazırlanan yaz mönüsüyle giriyor.

Hayran bırakan lezzetler

Mürver Restaurant’ın mönüsünde atıştırmalık ve paylaşmalı seçenekler dikkat çekiyor. Başlangıç olarak Çıtır, Etli Kısır, Ördek Topik, Ege Otlu Mücver, Mangalda Sucuk, Külde Ahtapot, Sahanda Kuzu Ciğeri, Balık Turşu, Yaz Salatası ve Kuru Cacık misafirlere servis ediliyor. Ana yemeklerde başı Mürver’in dillere destan lezzeti Trakya Kıvırcık çekiyor. Trakya Kıvırcık, Antakta firik, acılı komposto ve tuzlu yoğurtla sunuluyor. Malkara mercimek ve siyez erişteyle sunulan odun ateşinde fileto levrek de bir diğer seçenek. Keçi yoğurduyla acı yağlı olarak sunulan Dana Kuyruğu Katmer ve köz sarımsak, yaş sebzeleriyle dana ilikten oluşan Kuru Dinlendirilmiş Dana Pirzola da Mürver’in mönüsünü oluşturuyor.

Tatlı kısmında ise yine Mürver’in klasik tatlarından Yanık Sütlaç’ın yanı sıra İrmik Helva, Çikolata, Peynir ve Bal da mönünün sürprizli tatları olarak misafirlere sunuluyor.

Yorum Yaz

 
 
  captcha