20 Haziran 2024, Perşembe

Pasta D’Alfredo’ya Şef Çiğdem Alagök dokunuşu

Pasta D’Alfredo’ya Şef Çiğdem Alagök dokunuşu
Gastronomi sektörünün çok yönlü isimlerinden Şef Çiğdem Alagök, üst kalite makarna markası Pasta D’Alfredo’nun Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü olarak, el yapımı özel dolgulu çeşitlerde fark yaratmaya hazırlanıyor. Alagök, şeflere pratik ve lezzetli yeni iç dolgulu makarnalarla geliyor!

Şef Çiğdem Alagök, en son “Apiko” adıyla çıkardığı kitabıyla beğeni topladı. Balık tarifleri kitabı Apiko raflarda rağbet görmeye devam ederken Alagök, bu kez gastronomin başka bir alanında boy gösteriyor. El yapımı özel dolgulu üst kalite makarna markası Pasta D’Alfredo’nun Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü koltuğuna oturan Alagök, sektördeki 20 yıllık deneyimini buraya taşıyor. Alagök, şef mutfaklarını bu özel lezzetlerle tanıştırmayı hedefliyor.

En iyilerle 20 yıllık deneyim

Çiğdem Alagök, Yeditepe Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’nde duayen Tuğrul Şavkay’ın ilk öğrencilerinden olma şansını yakalayan bir profesyonel. Meslek hayatı boyunca İstanbul’un önde gelen işletmelerinde çalışan Alagök, ilk olarak döneminin sevilen restoranlarından Changa’da başladığı gastronomi yolculuğunda; Park Hyatt, Turkish Do&Co, W Hotel, Sardunya Catering, Bosphorus Brewing Company ve Beslem Et Ürünleri gibi beş yıldızlı otel ve yiyecek-içecek işletmelerinde stratejik planlama, uygulama, maliyet yönetimi, ekip yönetimi ve üst düzey gıda operasyonlarını yönetme konusunda geniş bir deneyime sahip.

Yeni sulara yelken açma

En son çalıştığı yer olan Sardunya Catering grubundaki 12 yıla dayanan tecrübesinin meslek hayatına çok şey kattığını ifade eden Alagök, Apiko’yu çıkarmak üzere oradan ayrılışından sonra başka sulara yelken açtı. Apiko’da deniz tutkusunu leziz tariflerle birleştiren Alagök, “Apiko, bir denizci terimi. Geminin zincirini alıp harekete hazır hale gelmesi demek. Bu terim benim yeni deneyimlere açık olma yönümle bağdaşıyor, o yüzden kitabıma da o ismi verdim” diyor.

Aynı zamanda dalgıç olan ve dünyanın dört bir yanındaki birbirinden güzel noktalarda dalan Alagök, bu deneyimlerini kitabına taşımış. Alagök’ün deniz hikâyelerine eşlik eden reçetelerinin yer aldığı Apiko, şimdi okuyucularının elinde pek çok mutfakta ‘yelkenler fora’ diyor.

Balıktan makarnaya

Ve şu günlerde çalışkanlığı, çok yönlülüğü ve gastronomi sektöründeki geniş çevresi Çiğdem Alagök’ü Pasta D’Alfredo’daki işine taşımış durumda. Alagök, taze, dondurulmuş ve kurutulmuş makarna, makarna unu ve hazır pizza unu ürünleri satan Pasta D’Alfredo’yla yollarının kesişmesini şöyle anlatıyor: “Bugüne kadar çok büyük

mutfaklarda çalıştım, geniş yelpazede lezzetlerle bir arada oldum; artık biraz daha minimal çalışmaya ihtiyacım vardı. Bu markayla karşılaşmam bu ihtiyacımı körükledi ve gelen teklifi kabul ettim.”

Makarnada kalite

Pasta D’Alfredo’nun hem perakende hem de ev dışı tüketim kanalında faaliyet gösteren bir firma olduğunu söyleyen Alagök, üstün kalite malzemelerle hazırlanan makarnaların artık kendi şeflik deneyimiyle birleşeceğini ifade ediyor.

Gastronomideki ürün geliştirme ve pazarlama tecrübesinin altını çizen Alagök, Pasta D’Alfredo’ya da bunun yansıyacağını, özellikle iç dolgulu makarnalarıyla fark yaratacaklarını belirtiyor.

Alagök, “ARGE tarafında etkin olacağım, genele hitap eden ürünlerin yanı sıra işletmelere özel üretimler yapmaya başlıyoruz” ifadelerini kullanıyor.

Gastronomi sektöründe geniş bir çevreye sahip olan Alagök, şeflik şapkasıyla pazarlama becerisi birleştiğinde hangi mutfağın neye ihtiyacı olduğunu analiz etmesinin güç olmadığını, önceki çalıştığı işletmelerde de zaten bunu yaptığını dile getiriyor.

Pişirmesi kolay Pişirmesi kolay, lezzeti doğal Pasta D’Alfredo ürünleri arasında el yapımı taze dolgulu ve dolgusuz makarnalar, lazanya, un ve semolina yer alıyor. Semolina kalitesi çok yüksek! 30 yıllık geçmişe sahip Pasta D’Alfredo, hali hazırda İstanbul ve Antalya’daki otel mutfaklarıyla çalışıyor. Taze dolgusuz makarnaları arasında Linguine, Fettucine, Parpardalle ve Tagliatelle çeşitleri sade, domatesli, ıspanaklı, 3 renk hamurlu ve tam buğday unlu olmak üzere 5 farklı lezzette 4 farklı genişlikte bol yumurtalı üretiliyor.

Taze dolgulu

Taze dolgulu makarnaları arasında da farklı boyutlarda Ravioli 5 Peynirli 5X5, Ravioli Ispanak Ricaottalı, Ravioli Balkabaklı, Ravioli Patlıcan Mozzarellalı, Ravioli Füme Somonlu, Ravioli Ricottalı, Panzerotti Keçi Peynirli Cevizli, Panzerotti Kuru Domates Mozarella Fesleğen gibi çeşitler yer alıyor.

Çiğdem Alagök, Pasta D’Alfredo’nun ürün skalasındaki el yapımı dolgulu makarnalara dikkat çekiyor. Sakız Kabaklı, Hurma Peynirli, Deniz Mahsullü, Pekin Ördekli, Porçini Mantarlı, Ispanaklı ve Keçi Peynirli Ravioli çeşitleriyle şef mutfaklarının vazgeçilmezi olacaklarını ifade eden Alagök, ARGE çalışmalarının sürdüğünü önümüzde günlerde mevsimlere ve bölgelere göre yerel ürünlerle yapılan çeşitler çıkaracaklarını bildiriyor. Alagök, en çok bu iç dolgulu makarnaların üstün lezzetine güveniyor.

Şef dokunuşu

Alagök’ün markaya dokunuşu şeflerin ihtiyacı doğrultusunda olacak. Hangi iç dolgu malzemeleriyle nereye ne kadar makarna pazarlayabileceklerine dair strateji geliştiren Alagök, şöyle konuşuyor: “Şeflerle aynı dili konuştuğumuz için işler artık daha hızlı olacak. Lezzetli yeni iç dolgular hazırlayacağız.”

Apiko gibi bir kitabın yazarı olarak balık uzmanlığının Pasta D’Alfredo’da da kendini göstereceğini kaydeden Alagök, zaten var olan balık dolgulu makarnalarına somon başta olmak üzere yeni balık ürünlerini eklemeyi planladığını anlatıyor.

Satış ağını genişletecek

Pasta D’Alfredo’nun satış ağını da genişleteceklerini, daha çok restorana gireceklerini kaydeden Alagök, sayıları her geçen gün artan yemek marketleriyle de görüşeceklerini söylüyor. Alagök, önümüzdeki günlerde kuru makarna çeşitleri de çıkaracaklarını ekliyor.

Pasta D’Alfredo’nun restoranlara makarnada kalite ve maliyet avantajı sunduğunu anlatan Alagök, şunları dile getiriyor:

“Günümüzde zincir restoranlar makarna çeşitlerinde taze ve el yapımı ürünleri sunmada zorlanıyor. Hem vakit hem de maliyet zorluğu var. O yüzden Pasta D’Alfredo çok iyi bir seçenek. Müşterilerine lezzetli ve taze makarna sunmak isteyen restoranlara bizim gibi firmalarla iş birliği yapmalarını öneriyoruz.”

Yorum Yaz

 
 
  captcha