17 Temmuz 2024, Çarşamba

Park Dedeman Levent’in 2’inci yaşında anlamlı etkinlik

Park Dedeman Levent’in 2’inci yaşında anlamlı etkinlik
Park Dedeman Levent ikinci yıl kutlamasını Down Sendromu Derneği yararına düzenlenen bir müzayedeyle taçlandırdı. Down sendromlu gençlerin renkli dans gösterisiyle açılışını yaptığı müzayede de kişisel eserlerin yanı sıra down sendromlu gençlerin çektiği fotoğraflar sanatseverlerle buluştu. Anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını dile getiren Park Dedeman Levent ve Dedeman İstanbul otellerinin Genel Müdürü Tunay Erdal, müzayedenin tüm geliri Down Sendromu Derneği’nin 2018 yılında açmayı planladığı 5-12 yaş Teknoloji ile Destek Eğitim Sınıfı'na aktarılacağını belirtti.

Türkiye’nin ilk uluslararası otel zincirinin sahibi Dedeman Grubu’nun bünyesinde yer alan ve 2015 yılı itibarıyla hizmet vermeye başlayan Park Dedeman Levent, 2. Yaşını Dans +1 Grubu’nun Latin dans gösterisi ve Down Sendromu Derneği yararına düzenlenen bir müzayedeyle kutladı. Park Dedeman Levent yönetim kadrosu ve çalışanlarının bir araya geldiği akşama, sanatçılar ve özel davetliler de katıldı.

Akşamın açılış konuşmasında iki mutluluğu bir arada yaşadıklarını dile getiren Park Dedeman Levent ve Dedeman İstanbul otellerinin Genel Müdürü Tunay Erdal, “Park Dedeman Levent otelimizin ikinci yılı kutlamasında çok önemli bir sorumluluk için bir araya geldik. Yeni yaşımızı Down sendromlu gençlerimizin içten gülümseyişleri arasında kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün birbirinden değerli eserlerin satışından elde edeceğimiz tüm geliri Down Sendromu Derneği’ne, çocuk ve gençlerimizin eğitimi için bağışlayacağız. Park Dedeman Levent olarak faaliyete geçtiğimiz 2015 yılından bu yana bir şehir oteli olarak sürdürülebilirlik vizyonumuzla hem kültürel hem de topluma karşı sorumluluğumuzu yerine getirecek projelere imza atmak için çalışıyoruz” dedi.

Down sendromlu gençlerin gözünden dünya

Park Dedeman Levent ikinci yılını kutlarken, derneğin yararına çok kıymetli ressamların eserlerinin ve Down sendromlu gençlerin çektiği fotoğrafların yer aldığı 15 eserden oluşan bir müzayede düzenlendi. Down sendromlu gençler, fotoğrafları ve dans gösterisiyle sanatseverlere sanat dolu bir gece yaşattılar. Sanatın gençlerde sosyal ve duygusal becerileri geliştirdiğini söyleyen Down Sendromu Derneği Genel Başkanı Gün Bilgin, “ Bu müzayedeyle hedefimiz, çocuklarımızın eğitimini teknolojiyle buluşturmak ve eğitim modelimizin tüm Türkiye’ye yaygınlaştırılmasını desteklemektir” dedi.

Müzayede gönüllü olarak hem galerilerden hem de sanatçılardan büyük destek gördü. Aya Gallery ve Rc Gallery, Davit Ughrelidze, Erhan Hökelek, Haluk Evitan, Mehmet Ali Elekberov, Teymur Ağalıoğlu’nun eserleriyle müzayedeye katkı sağladı. Kişisel bağışlarıyla geceye destek olan Suna Özkalan, Şükran İstanbullu, Nermin Alpar, Hikmet Çetinkaya ve Nick Merdenyan da Park Dedeman Levent’in ikinci yılında eserleriyle yer aldı.

Yorum Yaz

 
 
  captcha