17 Nisan 2024, Çarşamba

Adana’nın lezzetleri Bodrum’a taşınıyor

Adana’nın lezzetleri Bodrum’a taşınıyor
Birbirinden yetenekli Adanalı şeflerin hünerlerini sergileyeceği ‘Adana Lezzet Günleri’ etkinliği Hapimag Sea Garden Bodrum’da başlıyor. 29-31 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek etkinlik kapsamında Adana’nın ünlü restoranları ve sivil toplum kuruluşlarından oluşan aşçı ekibi, Hapimag Sea Garden aşçılarıyla bir araya gelerek lezzet şöleni sunacak.

Ege Bölgesi’nin kapasite olarak en büyük turizm tesisi olan Hapimag Sea Garden Bodrum, misafirlerine yaşattığı unutulmaz tatil deneyiminin yanı sıra yöresel lezzetleri kapsayan etkinlikleriyle de büyük ilgi görüyor. Yalıçiftlik’te, 191 dönüm arazi üzerine kurulu Hapimag Sea Garden Bodrum, 29-31 Ağustos tarihleri arasında ‘Adana Lezzet Günleri’ ile yörenin en önemli aşçılarını, kendi şef ekibiyle bir araya getiriyor.

Yemeklerde kullanılacak malzemelerin Adana’dan getirileceği lezzet günleri kapsamında bu yöreye özgü kebapların yanı sıra lahmacun, analı kızlı, mumbar, kırkkat, sarı burma ve kaynar gibi yerel lezzetler de damaklarda unutulmaz bir tat bırakacak.

Acıyla tatlı aynı sofrada

Adana’nın en ünlü lezzet duraklarından Onbaşılar Restaurant’ın yanı sıra Kınalı Eller Kadın Hareketi’nden aşçılar da tüm hünerlerini Hapimag Sea Garden misafirleri için sergileyecek. Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın desteğiyle düzenlenecek etkinlikte, yöresel lezzetler modern sofralarda sunulacak. Lezzet kadar sunuma da önem verilerek hazırlanan sofralarda eşsiz et yemekleri, kebaplar ve tatlılar görücüye çıkacak. ‘Adana Lezzet Günleri’ ile Türkiye en önemli şehirlerinden biri de tanıtılmış olacak.

Yorum Yaz

 
 
  captcha