22 Mayıs 2024, Çarşamba

Avrupa’nın en büyük mutfak ekipmanları showroom’u İstanbul’da açıldı

Avrupa’nın en büyük mutfak ekipmanları showroom’u İstanbul’da açıldı
Endüstriyel mutfak ekipmanları sektörünün en büyük firmalarından Empero ve Bilge İnoks güçlerini birleştirerek, kendi alanında Avrupa’nın en büyüğü olma özelliğini taşıyan 4 bin metrekarelik bir showroom açtı. Sektöre önemli bir açığı kapatacak olan Restostore isimli mağaza, otel ve restoran gibi işletmelere yönelik 40 bin çeşit mutfak ürününü aynı çatı altında buluşturuyor.

Empero ve Bilge İnoks ortaklığında kurulan Restostore, endüstriyel mutfak ekipmanları sektöründe ilk ve tek olan bir konseptle İstanbul Eyüp’te açıldı. 4 bin metrekare alan içerisinde 40 bin çeşit ürünün bir arada sunulduğu showroom, kendi alanında Avrupa’nın en büyüğü olma özelliğini taşıyor.

Empero ve Bilge İnoks’un üretici güçleri ve uluslararası firmalarla yaptıkları uzun yıllara uzanan işbirlikleri sayesinde, Restostore bugün, Türkiye’de otel, restoran, cafe ve kompleksler için mutfakla ilgili yerli ve yabancı tüm ürünlerin stoktan anında sağlanabildiği tek tedarikçi konumunda. Showroom’da fırından çatal bıçağa, en küçük ve temel parçadan en büyük ve karmaşık ekipmana tüm mutfak ekipmanları bir arada bulunabiliyor. Restostore’da ürün satışının yanı sıra, Emproject markası altında proje hizmeti de sunuyor. Kendi mimarlar ve mühendisleri ile bir mutfağı o işletmenin ihtiyaçlarına göre A’dan Z’ye tasarlayabiliyor.

Empero endüstriyel mutfakta dünyanın en büyük üç üreticisinden biri

35 yıldan bu yana faaliyet gösteren Empero’nun ürünleri, Türkiye’de profesyonel işletmelerin yüzde 85’inin mutfağında yer alıyor. Türkiye’deki lider konumunun yanı sıra endüstriyel mutfak ekipmanları alanında dünyada da en büyük üç üreticiden biri. Bugün dört farklı fabrikasında yılda 55 bin farklı çeşit ürün üretiyor ve yarısından fazlası Avrupa’ya olmak üzere 76 ülkeye ihracat yapıyor.

Bilge İnoks sektör üreticilerinin alanındaki tek tedarikçisi

70 yıllık sanayicilik birikimiyle Bilge İnoks ise endüstriyel mutfak ekipmanları üreticilerinin Türkiye’deki tek tedarikçisi konumunda olan bir yan sanayi firması. 300 çalışanı, 1450 çeşit ürün gamı ve yılda 2 milyon 250 bin adet ürün üretimiyle, sadece Türkiye’nin değil dünyanın da en büyük markalarına tedarik gerçekleştiriyor. Bilge İnoks ürünleri 65 ülkede sektör üreticileriyle buluşuyor.

İtalya’ya pizza fırını, Almanya’ya döner makinesi…

Hem Empero hem de Bilge İnoks Ar-Ge ve inovasyon alanına sürekli yatırım yapan firmalar. Bilge İnoks, 90’lı yıllar itibarıyla hız verdiği teknoloji yoğun üretimi sayesinde, bugün endüstriyel mutfak ekipmanlarının bütününe hitap edecek, hazırlık ekipmanlarından pişiricilere, servis ve soğutma ekipmanlarından, bulaşıkhaneye bir mutfak üreticisinin ihtiyaç duyabileceği bütün pres baskı mamul ve yarı-mamulü müşterilerine sunuyor.

Endüstriyel bulaşık makineleri, portakal suyu sıkma makineleri, döner tablalı kubbeli pizza fırınları gibi birçok ürünü Türkiye’de ilk kez üreten Empero ise örneğin kendi tasarladığı pizza fırınlarını başta İtalya olmak üzere tüm Avrupa’ya, yılda 3 bin adet ürettiği döner makinelerinin 2 bin tanesini Almanya’ya satıyor.

Zamandan ve maliyetten tasarruf ettirecek

Empero Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Topuz, “Bir mutfaktaki tüm kalemlerin tek seferde aynı yerden karşılanmasını mümkün kılan Restostore konsepti ile işletmecilerin her şeyden önce vakitten tasarruf etmelerini sağlayacağız. Kendi üretim bandımızdan çıkan yerli ürünlerle ve alanının en kaliteli markalarını uygun fiyatla sunma politikamızla maliyetleri de düşürüyoruz. Yatırımımızın ardında yatan içgörümüz bu şekilde” dedi.

Sektördeki önemli bir açığı kapatacaklar

Bilge İnoks Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Bilge ise “Yeni konsept ile sektörde hem Türkiye’de hem de yurtdışında mevcut olan çok önemli bir açığı kapatacağız. Üreticiler olarak bu işin mutfağını en iyi biz biliyoruz ve işletmecilere her anlamda destek olacağız. Sektörümüze yönelik yarattığımız bu katma değer sayesinde, ülkemize ve ekonomimize katkımızı daha da artırmış olacağız” diye konuştu.

Yorum Yaz

 
 
  captcha