Horeca sektörünün trendleri Milano'da belirleniyor

Horeca sektörünün trendleri Milano'da belirleniyor
İki yılda bir düzenlenen ve endüstriyel mutfak sektörünün Avrupa’daki en büyük fuarı olma özelliğini taşıyan Milano Host Fuarı, bu yıl 20-24 Ekim 2017 tarihlerinde gerçekleşiyor.

Toplamda 14 hole yayılan ve sektöründe Avrupa’nın en büyük fuarı olma özelliğini taşıyan Milano Host’un, bu yıl yine gerek katılımcı gerekse ziyaretçi olarak hayli yoğun katıma sahne olması bekleniyor. Beş gün boyunca dünyanın dört bir köşesindeki horeca sektörü satın almacılarının akınına uğrayacak olan fuar, sergilenen binlerce ürünle sektörün bir anlamda önümüzdeki dönem trendlerini de ortaya koyuyor. Kalitede yüksek bir ürün sunmakla birlikte tek bir ürün sunmanın artık yeterli olmadığı günümüzde Milano’daki fuar, temel mutfak gereçlerinden karışımlara, makinelerden mobilyalara, sofra takımlarına kadar başarılı bir iş yaratmak için işletmelerin ihtiyaç duyabileceği hemen her şeyi ziyaretçilere sunuyor. Fuar, eğitim etkinlikleri sayesinde de gelecek trendlerini de derinlemesine inceliyor.

İş görüşmeleri yapılıyor, anlaşmalar imzalanıyor

Horeca, yiyecek servisi, perakende, gıda, büyük ölçekli dağıtım zinciri ve otel endüstrisi üzerinde yoğunlaşan fuar, bu yıl Fieramilano’da 40’ncı kez düzenleniyor. Fuarın bu başarısı, yiyecek hizmet ekipmanlarından kahve ve çay dünyalarına, pastane ekipmanlarından mobilyalara ve yemek takımları vb. çeşitli sektörlerde uzmanlığı desteklemesi olarak görülüyor. Ayrıca, fuarda yer alan, sürekli değiş tokuş ve etkileşime imkan tanıyan bu alanlar arasında sinerji yaratıyor. Yüzde 41’i İtalya dışından 1400'den fazla şirket, geçen fuarın hemen ardından 2017 için kayıt yaptırdı. Milano Host, katılımcılara hem geniş kapsamlı uluslararası temsilcilik ve hem de fuarcılık firmalarının sergilenmesi açısından çok başarılı rakamlara ulaşılacağının sözünü veriyor ki, 2015 yılında fuar, 150 bin ziyaretçiyi aşarak önemli bir başarıya imza atmıştı.

Yorum Yaz

 
 
  captcha