17 Temmuz 2024, Çarşamba

Club Quartier, köklü bir keyif kulübü

Club Quartier, köklü bir keyif kulübü
Moda semtinde Saint-Joseph camiasının buluşma noktası olarak bilinen Club Quartier, Ilıkan Gastronomi ve Mutfak Sanatları işletmesi tarafından 2015 yılında devralınarak 10 bin metrekarelik yeşil ve tarihi bahçesinde kapılarını açtı. Club Quartier, her yaş grubu ve yaşam tarzına uygun aktiviteleri, lezzetli yeme-içme alanları ve kişisel gelişim olanaklarıyla şehrin içerisinde keyifli bir yaşam alanı sunuyor.

Saint-Joseph’liler Derneği Sosyal Tesisleri, temeli 1870’lerde atılan Saint-Joseph camiasının buluşma noktası olarak okulun hemen yanında Girardin Bahçesi diye bilinen alanda 1991 yılında hizmete giriyor. Sonradan Quartier adını alan tesis, 2014 yılında Ilıkan Gastronomi ve Mutfak Sanatları Gıda Sanayi ve Dış Ticaret AŞ’ye devrediliyor. Club Quartier, kapsamlı bir renovasyon sonrası 12 Nisan 2015’te yeni konseptiyle hizmete açılıyor.

Moda semtinde 10 bin metrekarelik yeşil ve tarihi bahçesinde kapılarını açan Club Quartier, her yaş grubu ve yaşam tarzına uygun aktiviteleri, lezzetli yeme-içme alanları ve kişisel gelişim olanaklarıyla konuklarına gün boyu faydalanabilecekleri pek çok farklı seçenek sunuyor. Club Quartier Pazarlama Müdürü Zeynep Çobanoğlu, tesis hakkında şu bilgileri veriyor: “Alanımız, Kadıköy Moda’nın merkezinde, çok kıymetli bir yerde. Şehrin içerisinde yemyeşil bir alanda izole bir dünya sunuyoruz. Burası Saint Joseph Lisesi’ne ait bir toprakta yer alıyor. 2015 yılında Ilıkan Gastronomi ve Mutfak Sanatları işletmesi tarafından devralınıyor. Tesis daha önceleri sadece Saint-Joseph camiasına hizmet veriyordu. Club Quartier şimdi kapılarını herkese açtı. Yeni konseptiyle full aktivitesi olan bir tesise dönüştü. Daha modern bir çizgiye sahip oldu ve kullanım açısından daha yoğun bir insan kitlesine hitap edecek.”

İçinde farklı konseptleri barındırıyor

Club Quartier, içinde kendine ait farklı konseptleri barındıran, aynı zamanda kişilerin sosyalleşebilecekleri bir alan. Tesis içerisinde konukların tüm yıl kullanabileceği uluslararası standartlarda dört adet tenis kortu bulunuyor. Dileyenler kortları yıllık üyelikle ya da günlük olarak kullanabiliyor. Açık yüzme havuzu, Mayıs ile Eylül ayları arasında kullanıma açılıyor. Havuzda da üyelik veya günlük kullanım sistemi işliyor. Tesisin 1 dönümlük yeşil alanı, özellikle bahar ve yaz aylarında düğün, konser, festival ve kurumsal etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Her Cumartesi kurulan 40 Tahta Mahalle Pazarı’yla semt sakinlerini ve İstanbulluları buluşturarak mahalle ruhunu yeniden canlandırıyor. Pazar alanında ayrıca belirli periyotlarda tasarım pazarları, İstanbul Comics and Art gibi alışılagelmişin dışında etkinlikler gerçekleştiriliyor. Club Quartier’da ayrıca ay içerisinde çeşitli canlı müzik performansları oluyor. Tesis genellikle caz müzik gruplarına ev sahipliği yapıyor.

Bahar ve yaz aylarında özellikle çocuklu aileler için ideal bir alan sunan Club Quartier’ın içerisinde bir oyun parkı da mevcut. Aileler, çocuklarının doğum günü partilerini burada kutlayabildiği gibi baby shower vb. organizasyonlar da düzenleyebiliyor. Üç ila 12 yaş arasındaki çocuklar için açılan yaz okulunda ise öğrencilere tenis, yüzme, dans, resim dersleri veriliyor ve özel aktiviteler gerçekleştiriliyor. Öğrenciler yaz okuluna günlük, haftalık ve aylık olarak katılabiliyor. Sabah 09:00 ile 16:00 saatleri arasında gerçekleşen yaz okulundan yarım gün olarak da faydalanmak mümkün.

Brunelle: Fransız kültüründen ilham alıyor

Club Quartier’de farklı lezzet ve yeme-içme alternatiflerinin yer aldığı üç restoran bulunuyor. Tesisin ana restoranı olan Brunelle, ismini, Latince kökenli lavanta familyasından gelen Prunella bitkisinden almış. Mekan, konuklarını şöminesi, barı, büyük masaları ve Fransız antikalarıyla şık ve zarif bir atmosferde ağırlıyor. Fransız kültüründen ilham alan restoranın tarihi ağaçlarla kaplı bahçesinde oturabileceğiniz gibi kışın sıcacık şöminesinin başında şarap ve peynir keyfi yapmanız mümkün olabiliyor. Kutlama, toplantı ve çeşitli organizasyonlar için planlanmış özel odalarında her yaş ve gruba ait geniş bir kitleye hitap eden Brunelle’in mönüsünde, Akdeniz’in farklı mutfaklarından yemeklere yer verilmiş. Brunelle’de haftanın altı günü kahvaltı servisi sunuluyor. Mevsimselliğin, tazeliğin ve lezzetin ön planda tutulduğu mönü, haftanın altı günü sunulan serpme kahvaltı seçeneği, yumurta çeşitleri, pancake, granola, meyve salatası ve çorbalarla başlıyor. Restoranda ayrıca her Pazar 10:00 ile 14:00 saatleri arasında kahvaltılıklar, günlük mezeler ve zeytinyağlılardan oluşan brunch gerçekleşiyor. Brunelle’in imza yemeği ise baklava hamuruna sarılı levrek. Dana schnitzel, dana yanağı, tiramisu ve çikolatalı sufle mönünün öne çıkan lezzetleri arasında yer alıyor.

Yedi Masa; meyhane kültürünün modern temsilcisi

Yedi Masa, geçmiş meyhane kültürünün modern bir temsilcisi. Mekanın sadece yedi adet masası var ve 28 kişiye kadar konuk ağırlayabiliyor. Kapılarını her gün 17:00’de açan Yedi Masa’da günlük mezelerin yanı sıra mevsimine göre taze balık servisi yapılıyor. Klasik Yedi Masa mezeleri, 14 ila 16 çeşit arasında değişiyor. Ara sıcaklarda; tereyağında karides, ahtapot, kalamar tavayla hafta sonları ciğer ve paçanga böreği oluyor. Bozcaada balıkçılarını andıran dekorasyonuyla konuklarını Ege’de hissettiren mekan, taş plaktan çalan müzikleriyle nostaljik bir atmosfer sunuyor.

Pavio; geleneksel bir İtalyan restoranı

Pavio, geleneksel bir İtalyan restoranı. İçerisinde çok özel bir taş fırını var. Taş fırında pişen pizzalar, tabii ki mekanın spesiyalitesi. Mönüsünde ev yapımı taze makarnaların yanı sıra salatalar, atıştırmalıklar, kokteyller yer alıyor. İç mekanında 45, dış mekanında 100 kişiye kadar konuk ağırlayabilen Pavio, özel etkinliklere de ev sahipliği yapıyor.

Club Quartier Genel Müdür Yardımcısı ve Executive Chef’i Cengiz Kına, tesisin mutfak anlayışıyla ilgili şu bilgileri veriyor: “Mönülerimizde mevsimselliği ve tazeliği ön plana çıkarıyoruz. Lokal ürünler kullanmaya gayret ediyoruz. Bulunduğumuz lokasyon ve müşteri portföyümüzü göz önüne alarak, onlara hitap edecek yemekler yapıyoruz. Mönümüz yılda iki kez değişiyor. Mutfakta 12 kişilik bir ekibimiz var. Yaz mevsiminde mutfak okullarından stajyerler alıyoruz. Onları yetiştirmeye çalışıyoruz. Bu sektöre katılmaları için nasıl bir çalışma ve özveri gerektiğini gerçek hayatta deneyimlemiş oluyorlar. Pizza tezgahımızda özel eğitim almak isteyenlere eğitimler verebiliyoruz. 10 ile 12 kişilik gruplara özel şarap tadımları ve workshop’lar gerçekleştiriyoruz.”

www.clubquartier.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha