22 Mayıs 2024, Çarşamba

Dünyaca ünlü Fransız şef Bruno Doucet, 11-12 Mart’ta Neni Brasserie’ye konuk oluyor

Dünyaca ünlü Fransız şef Bruno Doucet,  11-12 Mart’ta Neni Brasserie’ye konuk oluyor
Anadolu yakasının sevilen Fransız’ı Neni Brasserie, ünlü şef Bruno Doucet’in mutfağını Türk lezzet tutkunlarıyla buluşturuyor. Paris’teki La Régalade’nin sahibi ve şefi Bruno Doucet, lezzetleriyle 11-12 Mart tarihlerinde Neni Brasserie’nin mutfağına konuk oluyor.

Paris’in ünlü restoranı La Régalade’nin Fransız şefi Bruno Doucet, iki gün boyunca Neni Brasserie’ye özel hazırlayacağı mönüsüyle hünerlerini sergilemeye hazırlanıyor. Şefin özel mönüsünde; Fransız Mutfağı’nın sevilen lezzetleri başta olmak üzere, La Régalade’nin mönüsünde yer alan ve Bruno Doucet’in ülkesinden getireceği taptaze malzemelerle hazırlayacağı nefis tabaklar bulunuyor.

Paris’in en başarılı restoranlarından La Régalade Ier ve La Régalade Conservatoire’nin sahibi Bruno Doucet, kendisini Bistro ve gastronomik kelimelerinden türetilmiş ve Fransızca kökenli bir kelime olan ‘Bistronomik’ bir şef olarak tanımlıyor. Bistronomi’nin açılımı ise; dekorasyonun ikinci planda olduğu bir ortamda kaliteli yemek ve servisin önemsendiği yeme- içme mekanları olarak açıklanıyor.

Kişisel felsefesinde, ısrarcı ve Bistronomik harekete bağlı başarılı bir şef olmasının yanı sıra mutfak çalışmalarındaki sıra dışı bakış açısı ile kullanılan terimler ne olursa olsun, mutfağını üç kelimeyle ifade ediyor; ürün, baharatlar ve pişirme… Bu yaklaşımla Bruno, Paris’teki restoranlarında iyi yemek, iyi malzemeyle samimi, gösterişten uzak sıcak bir bistro mutfağını müşterilerinin beğenisine sunuyor. Neni Brasserie’de de bu felsefeyle hareket eden ünlü şef, Fransız dokunuşlarını, imzası olduğu tabaklarda sonuna kadar hissettiriyor.

İyi felsefe, yaşam sanatı, iyi yemek ve bir konseptten çok daha fazlası olan La Régalede’nin şefi Bruno Doucet’in Neni Brasserie’ye özel hazırlayacağı mönüsünü deneyimlemek isteyenlere duyurulur.

İletişim: 0216 407 10 43

Yorum Yaz

 
 
  captcha