06 Haziran 2020, Cumartesi

Gastronomi, müzik ve eğlence ikinci kez Yeniden Çiçek Pasajı’nda

Gastronomi, müzik ve eğlence ikinci kez Yeniden Çiçek Pasajı’nda
3’üncü nesil akımlar günümüzde hızla yükselirken yeni nesil şefler ve müzisyenlerle Çiçek Pasajı’nın büyülü ortamında yepyeni bir sayfa açıldı ve hikaye son hızıyla devam ediyor. Çiçek Pasajı’nın nostaljik ve benzersiz ambiyansında ikinci kez gerçekleşecek olan Yeniden Çiçek Pasajı etkinliği 15 Mart 2019 Cuma günü saat 19:30-24:00 saatleri arasında yeniden İstanbullularla buluşacak.

1876’dan beri Beyoğlu’nun ikonlarından biri olan Çiçek Pasajı’nda, eğlence ve lezzet severleri bir araya getirmek amacıyla tasarlanan projenin ikinci etkinliğinde lezzetleri yine yeni nesil genç şefler hazırlayacak. Farklı sürprizlerin yanı sıra sahne performanslarını ise özgün sesi, gitarı, içten şarkı sözleri ve içinden gelen şarkıları kendince yorumlayan Kalben, hareketli ve enerjik parçalarıyla Güntaç Özdemir gerçekleştirecek.

Yeniden Çiçek Pasajı ikinci etkinliğinde; ilk etkinlikte olduğu gibi yakın gelecekte isimlerini sıklıkla duyacağımız 3’üncü nesil şeflerden; Alaf’ın sahibi ve şefi Murat Deniz Temel, Mittag’ın sahibi ve şefi Fatma Yıldırım, Pizza Fellas’ın sahibi ve şefi Ceren Tekşen, Kantin’in eski yardımcı şeflerinden ve Cunda Ayna Restoran’ın da eski şefi Tayfun Gökşin ve Gram’ın kuruluşundan bu gününe kadar çalışmış ve ayrılarak yeni maceralara girmek için yoluna devam eden şefi Esra Acar Koç’unda içinde bulunduğu beş genç şef, klasik mezeleri modern dokunuşlarla Balık Pazarı esnafının nostaljik ve ilham dolu malzemelerini kullanarak hazırlayacaklar.

Özgün ve enfes lezzetlerden bazıları ise şöyle; Tayfun Gökşin’in Sardalya Ançüezi, Fatma Yıldırım’ın Pırasa Mücveri, Esra Acar Koç’un Taraması, Ceren Tekşen’in Ceviz Taratorlu Barbunya Piyazı, Deniz Temel’in Övmeç Salatası. Sayılan lezzetlerle birlikte daha pek çok lezzet Çiçek Pasajı’nda katılımcıların beğenisine sunulacak.

Beyoğlu’nun simgesi olan Çiçek Pasajı esnafının olmazsa olmaz tatlarından; midye tava, muska böreği ve patates tava gibi klasik lezzetler konuklara ikram edilecek. Yine tadı damaklarda kalacak etkinlikte; gastronomik yaklaşımı ve müzikleriyle katılımcılara özel bir Çiçek Pasajı deneyimi yaşatılacak ve unutulmaz bir geceye daha imza atılacak. Etkinliğin biletleri Biletix’te.

Yorum Yaz

 
 
  captcha