Gastronomi tutkunları 3. Uluslararası Meze Festivali'nde buluşuyor

Gastronomi tutkunları 3. Uluslararası Meze Festivali'nde buluşuyor
Antalya’da çok özel bir manzarayı kucaklayan Akra, Türk ve dünya mutfağının eşsiz mezelerini tatmak isteyen herkesi, 3. Uluslararası Meze Festivali’ne çağırıyor.

Usta şeflerin ellerinden çıkan birbirinden güzel lezzetleri bir kez daha en iyi şekilde misafirlerine sunacak olan Akra, özel bir festivale imza atarak, damaklarda unutulmayacak bir tat bırakmayı hedefliyor. Lezzetleri kadar sunumlarıyla da fark yaratacak mezeler, festival süresince damak tadınızın yanı sıra estetik dokunuşlarıyla da görsel bir şölene dönüşecek. Türkiye’den ve yurtdışından yoğun katılımla gerçekleşecek festival; alanında en iyi 16 mekanı bir araya getirerek, dünyaca ünlü mezeleri, uzman şeflerin eşsiz sunumlarıyla Antalya’da gastronomi meraklılarıyla buluşturacak.

Antalya, dünyaca ünlü mekanları ağırlıyor

18 Ekim tarihinde Akra Otel’de gerçekleşecek 3. Uluslararası Meze Festivali’ne Türkiye’yi temsilen 7 Mehmet, Akdeniz Üniversitesi Gastronomi Bölümü öğrencileri, Do&Co, Firuze, Hatay Sultan Sofrası, Kiss The Frog, Lokanta Kru, OD Urla, Parkfora, Trilye ve Vonalı Celal Restaurant katılacak. Festivalde yurtdışından ise Alexandra’s Restaurant, Alexis Restaurant, Farma Restaurant, Niazi’s ve SLC de kendilerine özgü dokunuşlarla hazırlayacakları mezeleri lezzet tutkunlarıyla buluşturacak.

Festivale katılacak 16 mekanın usta şefleri tarafından hazırlanacak 32 meze çeşidiyle misafirlerini keyifli bir lezzet yolculuğuna çıkaracak olan Akra, 3. Uluslararası Meze Festivalleri’nin biletlerini ise Biletix üzerinden satışa sundu.

Mehmet Yaşin ile ‘Meze Tarihi’

Uluslararası Meze Festivali kapsamında Antalya’da bulunan gurme-yazar Mehmet Yaşin ise Cumartesi günü saat 16:00’da Akra Urban Social Lounge’da 44.’sü gerçekleştirilecek Akra Talks’un konuğu olacak. Meze Festivali Düzenleme Kurulu Başkanı, Gazeteci Mehmet Yalçın’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilecek bu keyifli sohbette ‘Meze Tarihi’ teması ele alınacak.

Festivalin bu yıl ki sürprizi

Festivalin bu yıl ki sürprizi ise 2019 Sca Türkiye Türk Kahvesi (Cezve) Şampiyonası’nda Türkiye ikinciliğini kazanan Barista Atilla Narin’in Kronotrop Peru San Ignacio, Caferino, Caffe Vergnano Turkish Coffee ve kendi adını taşıyan Atilla Narin isimli dört özel kahve harmanının tadımı olacak.

Alanında öncü saygın işletmelerin birbirinden güzel spesiyellerini tatma fırsatı bulacağınız festival, mezeseverleri 18 Ekim’de Akra Hotels’in bahçesinde unutmayacakları bir lezzet yolculuğuna çıkaracak.

Yorum Yaz

 
 
  captcha