20 Haziran 2024, Perşembe

Dünyaca ünlü master şefler 2. Uluslararası Meze Festivali’nde

Dünyaca ünlü master şefler 2. Uluslararası Meze Festivali’nde
13 Ekim'de ilklerin oteli Akra’da gerçekleşecek olan ‘2. Uluslararası Meze Festivali’ mesleklerinin altın çağını yaşayan ve mutfaktaki yetenekleriyle tüm dünyanın tanıdığı master şefleri Antalya’da ağırlayacak.

Bu yıl ikinci kez düzenlenecek olan Uluslararası Meze Festivali, üç kıtadan en önemli 18 şefi bir araya getirecek. 13 Ekim'de Antalya’yı bir kez daha gastronomi tutkunlarıyla buluşturacak olan festival, dünyaca ünlü şeflerin hazırlayacağı birbirinden lezzetli mezelerin eşsiz sunumlarına ev sahipliği yapacak.

Meze Yapım Atölyesinde katılımcılarla buluşacak olan şefler; sonrasında festival alanında Antalya ve çevre şehirlerden katılım sağlayacak gastronomi meraklılarını farklı lezzetlerle tanıştıracaklar. Eşsiz bir gastronomi deneyimine dönüşecek festivalde ülkemizin yetiştirdiği ve mutfaktaki başarıları sınırları aşan Türk şefler, Osmanlı’dan günümüze ulaşan meze çeşitlerimizi modern dokunuşlarla sunacak.

Üç kıtadan en önemli şefleri Antalya’da buluşturan tek meze festivali

Orta Doğu, Asya, Avrupa ve Türkiye’nin kendi alanında en iyi 18 şefi, özgün yorumlarını katarak hazırlayacakları mezeleri lezzet tutkunlarına sunacak. Şehrin muhteşem manzarasını kucaklayan Akra Otel’de ‘Urban Social Taste’ konseptiyle gerçekleşecek olan festivalin ünlü şefleri arasında Michelin yıldızlı İspanyol şef Ruben Arnanz, yine İspanya’dan gelen ve iki Michelin yıldızıyla hem kendine ait restoranı Rom’da şefliğe devam eden hem de önemli okulların gastronomi bölümlerinde akademisyenlik yapan Pere Planaguma, Lübnanlı Şefler Birliği Başkanı Joe Barza, Tai Mutfağı’nın önemli ismi Prin Polsuk, Halep Mutfağı’nda uzmanlaşan Mohammad Orfalı, Mısır’ın iddialı şeflerinden Mostafa Seif, Fas’tan gelen Marouane Bouhmidi ve mesleğe çok küçük yaşlarda başlayarak sayısız başarılar elde eden Filistinli şef Johnny Goric yer alıyor.

Türkiye’nin ünlü şefleri de festivalde

Yeme içme sektörünün ünlü girişimcileri arasında yer alan Çapa ailesinin genç üyesi Emre Çapa, başarılı işletmeci Erhan Görücüoğlu, Le Cordon Blue mezunu ve Anadolu Mutfağı konusunda imza isimlerden Umut Karakuş, usta şefler Volkan Bekit & Savaş İrlan, Mersin’in yetiştirdiği başarılı şef Doğa Çitçi, namı Antalya’dan tüm ülkeye yayılan meşhur restoran 7 Mehmet’in üçüncü kuşak temsilcisi Mehmet Akdağ ve piyaz denince akla ilk gelen usta şef Ahmet Semerci festivalin Türk şefleri olarak boy gösterecek.

Akra Otel hakkında

1971 yılında Side’de ‘Cennet’ ile turizm yolculuğuna başlayan Barut Otelleri, bugün 12 oteli, 10 bini aşkın yatak kapasitesi ve üç binin üzerinde çalışanıyla “mutlu çalışan - mutlu misafir” felsefesi doğrultusunda Akdeniz ve Ege bölgelerinde yatırımlarını sürdürüyor. Barut Otelleri Mayıs 2019’da Fethiye’de açılacak yeni oteliyle tesis sayısını 13’e çıkaracak. 2014’te Antalya’nın merkezinde yer alan Akra ile şehir otelciliğine kendine özgü yorum ve deneyimlerini katan Barut Otelleri, Akra tarafından düzenlenen Akra Caz, Tour of Antalya ve Uluslararası Meze Festivali ile şehrin tanıtımında gönüllü bir rol üstleniyor.

www.akrahotels.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha