22 Mayıs 2019, Çarşamba

Gloria Hotels & Resorts; özel bir tatil deneyimi sunuyor

Gloria Hotels & Resorts; özel bir tatil deneyimi sunuyor
Unutulmaz golf tatillerinden farklı gurme deneyimlerine, Uzak Doğu’nun gizemini Akdeniz’e taşıyan spa uygulamalarından, eğlence konseptine kadar tatil kavramına yepyeni boyutlar getiren Gloria Hotels & Resorts, misafirlerine çok özel bir tatil deneyimi vaat ediyor. Akdeniz ile Acısu Nehri’nin muhteşem güzelliğinin buluştuğu Gloria Hotels & Resorts, Gloria Golf Resort, Gloria Serenity Resort, Gloria Verde Resort, Gloria Villas ve Gloria Golf Club ile misafirlerine “çeşitlilik, zarafet ve kalplerde kalıcılık” anlayışıyla hizmet veriyor.

Türkiye’nin tatil cenneti olan Antalya’nın Belek bölgesinde, 1997’den bu yana Özaltın Holding çatısı altında sayısız başarılara imza atan Gloria Hotels & Resorts, 2.200.000 metrekare alan üzerinde deniz kıyısında üç adet 5 yıldızlı oteli, içerisinde 5 yıldızlı bir oteli de barındıran 50’den fazla spor branşında hizmet veren spor kompleksi ve Gloria Golf Club tesisiyle hizmet veriyor.

Gloria Hotels & Resorts bünyesindeki Gloria Golf Resort, Gloria Verde Resort, Gloria Serenity Resort otelleri, her şey dahil konseptiyle misafirlerini ağırlıyor. Zengin açık büfeleriyle fark yaratan otellerde aynı zamanda dünya mutfağından çeşitli örneklerin sunulduğu A La Carte restoranlar yer alıyor. Bunlara ilave olarak, 50’den fazla spor branşında antrenman yapma imkanı sunan, 2015 yılında açılan grubun spor oteli Gloria Sports Arena, sporcu ve spor severlere üst düzey hizmet kalitesiyle hizmet veriyor. Özaltın Holding Yönetim Kurulu Üyesi Melis Özaltın, Gloria Sports Arena’da da her şey dahil konseptin geçerli olduğunu ancak diğerlerinden farklı olarak tamamen sporcular için özelleştirilmiş yeme-içme ve konaklama hizmetleriyle fark yaratan bir yapıda olduğunun altını çiziyor.

20’den fazla oda çeşidi

Gloria Golf Resort, Gloria Verde Resort ve Gloria Serenity Resort, Belek sahil şeridinde aynı arazi üzerinde birbirlerine bağlantıyken, grubun spor oteli Gloria Sports Arena ise diğer otellere beş kilometrelik bir mesafede yer alıyor. Grubun dört otelinde toplamda 1.277 adet oda mevcut ve 30 metrekarelik standart odalardan 1.400 metrekarelik presidential villalara kadar yirminin üzerinde oda çeşidi bulunuyor. Bunların içinde 166 tane de lüks villa yer alıyor. Melis Özaltın, otellerle ilgili şu bilgileri veriyor: “Gloria Serenity Resort; jakuzi, teras, bahçe ve panoramik manzara gibi özellikleri olan 369 odaya sahip. Gloria Golf Resort, Akdeniz ile Acısu Nehri’nin arasından 500 metre uzunluğundaki bir kumsal boyunca uzanıyor. Toplamda 515 odası bulunan Gloria Golf Resort, bir otel grubu konforu ve rahatlığından hoşlanan aileler için ideal bir seçenek sunuyor. Gloria Verde Resort ise çam ormanının ortasında 293 odasıyla hizmet veriyor. Tüm otellerimizin kendi bünyelerinde ayrı olarak villa konseptli konaklama seçenekleri de mevcuttur. Villalarımızda ise buggy, butler, VIP servis gibi imkanları kendilerine sunuyoruz.”

Doğadan ilham tasarımlar

Gloria Hotels & Resorts otellerinde, doğadan ilham alınarak, ahşap ve yeşilin muhteşem uyumlu birlikteliği en güzel şekliyle dekorasyona yansıtılmış. Otellerin önünden geçen Acisu Nehri’nin vermiş olduğu doğal ahenk ise bu eşsiz uyuma ayak uydurarak, bütünlüğü muhteşem bir çerçeveye oturtuyor. Bu çerçeveyi lüks ve konforlu çizgilere birleştirdiklerini ifade eden Özaltın, “Otellerin mimarisinde ise en önemli noktalarımızdan biri yüzde 100 dolu olsa bile, bunu size hissettirmeyecek şekilde dizayn edilmesidir. Ayrıca iç mimaride ise ünlü sanatçılarımızdan eserler de yer almaktadır” diyor.

Misafir memnuniyeti ön planda

Misafir memnuniyeti ve kaliteli hizmetin her daim ön planda olduğu Gloria Hotels & Resorts otellerinin hizmet anlayışıyla ilgili olarak Özaltın, “Bizim için önemli olan öncelikle insana değer vermektir. Kurucu Başkanımız merhum dedem Nuri Özaltın’ın ‘Her şey insana değer vermenin önemini fark etmekle başlar’ sözüyle hizmet anlayışımızı çok iyi ifade etmektedir. Bizler de bu değerle yola çıkarak, çalışanlarına değer veren, çalışanların da misafirlere değer verdiği bir zincir oluşturduk. Bu nedenle de işini en iyi yapan personelle çalışmaya gayret gösteriyoruz. Bu da bizi büyük bir aile yapıyor. Halam ve otellerimizin CEO’su Öznur Özdemir Özaltın da bu kaliteyi günden güne arttırarak devam ettiriyor. Kendisinin geniş vizyonu ve kalite anlayışı, 20 yıllık Gloria markasının tecrübesini taçlandırıyor” diye konuşuyor.

Gloria Hotels & Resorts otelleri bünyesinde; Serenity’de dört, Golf’te üç, Verde’de ise iki tane olmak üzere toplam 10 tane A La Carte restoran yer alıyor. Grubun otellerinde birçok bar mevcut ve bu barlarda uluslararası düzeyde barmenler tarafından lüks segment içkileri ve kokteylleri deneyimlemek mümkün. Öte yandan, grubun her otelinde kendi markası olan ‘Gloria Fit’ altında fitness salonları bulunuyor. 50’den fazla spor branşında antrenman yapma imkanı sunan Gloria Sports Arena’da ise en son teknoloji aletlerinin bulunduğu büyük bir fitness salonu mevcut. Ayrıca üç otelde farklı Spa servisleri yer alırken, Verde’de deniz suyunun ısıtılmasıyla var edilen Thalasso terapi hizmeti sunuluyor.

Yenilikçi anlayışla hizmet

Gloria Hotels & Resorts otellerinde konaklayan misafirler hakkında bilgi veren Özaltın konuyla ilgili şunları söylüyor: “Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden hem golf sporu için hem de tatil için mevsimsel olarak birçok misafirimizi ağırlamaktayız. Özellikle yaz aylarında Rusya, Ukrayna, Kazakistan başta olmak üzere bağımsız devletler topluluğu ülkelerinden de çoğu misafirimiz tatil için bizi tercih etmektedir. Bizi tercih etmelerindeki en önemli faktör doğamız, kusursuz hizmet anlayışımız, misafirlerimizin alışkanlıklarını kendi alışkanlıklarımız haline getirmemiz ve sürekli turizmde yeni trendleri takip ediyor olmamızdır. Bu yenilikçiliği özellikle gastronomi alanında fazlasıyla yapmaya çalışıyoruz. Yüzde 35-40 civarında da devamlı misafir oranımız mevcuttur. Bu da yapılan işin ne kadar doğru olduğunu göstermektedir.”

Gloria Hotels & Resorts misafirlerinin çoğunluğu otellere acenteler kanalıyla ulaşıyor. Grubun ayrıca B2B satışları ve internet üzerinden yapılan satışlarda da büyük bir marjı bulunuyor. Misafirlerine konaklama süresince özel hizmetler sunduklarını belirten Melis Özaltın, “Özellikle villa misafirlerimize ayrıcalıklı özel servislerimiz mevcut. Ayrıca misafirlerimizin özel günleriyle ilgili kutlamaları da dikkatli bir şekilde takip ve organize ediyoruz. Bu konuda CRM sistemimizdeki ‘Sadakat Programı’mız (Glorian Member Club), misafirlerin beklentilerini saptamakta, isteklerine göre detaylar çıkarmakta, indirimleri ve fırsatları kendilerine sunmamızda yardımcı olmaktadır” diyor.

Lezzete açılan kapılar

Gloria Hotels & Resorts, fark yaratan yeme-içme konseptiyle misafirlerinden tam not alıyor. Her otelde, her gün birbirinden farklı temaları sunan açık büfe restoranlar, misafirlerin beğenisini kazanıyor. Bunun yanı sıra 10 adet A La Carte restoranla hizmet veren grupta, her A La Carte restoran faklı konsepte ve o konsepte uygun dekorasyona sahip. Bu konuda yenilikçi olan grup, misafirlerine Türk ve dünya mutfağının en güzel örneklerini deneyimleme imkanı sunuyor. Tüm otellerde birbirinden tecrübeli şeflerle ekipleri yer alıyor. Yeni trendleri yakından takip eden grubun şefleri bu doğrultuda yer yer farklı tadımları yapmak için yurtiçi ve yurtdışı seyahatleri gerçekleştiriyorlar.

Gloria Hotels&Resorts, tatiliniz süresince, Belek’in inanılmaz atmosferinde özenli ve özgün dekorasyonlu restoranlarda her gün farklı bir ülkenin mutfağını keşfedeceğiniz eşsiz yemekler vaat ediyor. Fransız, İtalyan, Uzak Doğu, Ege ve Osmanlı mutfaklarından, balık ve deniz ürünlerinden seçkin lezzetler sunulan restoranlarında, çağdaş mutfakların en son trendleriyle birlikte, yöresel mutfaklardan özgün tatlar da deneyimleyebilirsiniz.Grubun her restoranının ayrı bir imzası bulunuyor. Bunun misafirlerinin damağında kalıcılık yarattığını söyleyen Özaltın, “Hatta bazı misafirlerimiz aynı tatları tekrar deneyimlemek için otellerimize gelmektedir. Ayrıca misafirlerin yemek kültürüne göre de hitap etmekteyiz. Örneğin, vegan sunumlarımız hem pastanede, hem açık büfelerde ve hem de bütün A La Carte restoranlarımızda bulunmaktadır. Hatta steakhouse’da bile bir vegan mönümüz mevcuttur. Misafirlere, onlar daha talep etmeden isteklerini düşünüp, konumlandırmaya çalışıyoruz” diye konuşuyor.

www.gloria.com.tr

Yorum Yaz

 
 
  captcha