Hilton İstanbul Bosphorus’tan keyifli bir meyhane; Lalezar

Hilton İstanbul Bosphorus’tan keyifli bir meyhane; Lalezar
Açıldığı günden bu yana siyaset, basın ve sanat camiasından birçok ünlü ismi ağırlayan Lalezar, meyhane konseptiyle misafirlerini ağırlamaya başladı. Hilton İstanbul Bosphorus’ın içinde yer alan Lalezar Meyhanesi lezzetli mönüsü ve her gün değişen şefin özel spesiyaliyle şehrin popüler ve lezzetli mekanlarından birisi olmaya aday...

Hilton İstanbul Bosphorus’un en gözde mekanlarından Lalezar, meyhane konseptiyle misafirlerini ağırlamaya başladı. Otelin açıldığı ilk yıllarda Şark Köşesi olarak düzenlenen, zamanla bara dönüşen mekan şimdilerde meyhane konseptiyle hayat buluyor.

Lalezar Meyhane’nin mönüsü de meyhane atmosferine en uygun lezzetlerden oluşuyor. Muhammara, Mütebbel, Zeytinyağlı ve Narlı Zahter Salatası gibi meyhane kültürünün başı çeken soğuk mezelerinin yanında karides güveç, acı biberli Edirne tava ciğeri ve kalamar tavanın bulunduğu mönü, Hilton’a özel Hatay usulü oruk ve humuslu zahterle sote işkembe gibi özel tatları da içinde barındırıyor. Ana yemek mönüsünde denizden ve karadan lezzetleri ayrı ayrı sınıflandıran mekan, deniz levreğinden palamuda, kılıçbalığından Mersin karidesine, kebaptan şaşlığa kadar geniş bir lezzet seçkisi sunuyor. Tatlı mönüsünde ise meyhane kültürünün olmazsa olmaz lezzetleri arasındaki irmik helvası, fıstıklı baklava ve haşhaşlı yoğurt tatlısı, Lalezar’ın baş şefinin özel yorumuyla sunuluyor. Mönüye ek olarak, her gün değişen ve mekandaki kara tahtadan takip edilebilen şefin özel spesiyali farklı bir lezzet deneyimi olarak göze çarpıyor.

Yenilenen konseptiyle meyhane kültürü sevenlerin popüler mekanlarından biri olmaya aday Lalezar Meyhane, haftanın her günü, 19:00 ile 24:00 saatleri arasında lezzet düşkünü misafirlerini bekliyor.

Ünlü isimlerin buluşma noktası

Kurulduğu günden bu yana Hilton İstanbul Bosphorus’un en gözde mekanlarından biri olan Lalezar, ilk yıllarda Şark Köşesi olarak düzenlense de daha sonra Amerikan bar ilavesiyle Lalezar Bar’a dönüştürüldü. Yaz aylarında teras kısmı da hizmete sokulan barda saat yediden sonra rezervasyonsuz yer bulunamaz oldu. İstanbul barlarında defile düzenleme uygulamasının öncüsü de olan Lalezar’ın spesiyali, turistler tarafından oldukça ilginç bulunan minyatür nargilelerde hazırlanarak sunulan Nargile Kokteyli’ydi.

Lalezar Bar’ın en ünlü müdavimleri arasında Erol Simavi, Ayhan Şahenk, Ali Rıza Çarmıklı, Erdoğan Demirören, Mete Has, Orhan Boran, Ajda Pekkan, Kemal Bisalman, Orhan Türel, Hasan Kazankaya ve Rafael Memi yer alıyordu. Devlet adamı Bülent Ulusu, yaz aylarında Lalezar Bar’ın teras bölümünde oturmayı çok severdi. Birçok gazetenin başyazarı ve köşe yazarları haftada en az üç dört kez saat beş gibi Lalezar Bar’da buluşur ve bir şeyler içerken birkaç saat kendi aralarında kulis yaparlardı. Güneri Cıvaoğlu, Yaşar Kemal, Altan Öymen ve Çetin Altan gibi isimler, zaman içinde neredeyse bir gelenek halini alan bu toplantıların başlıca simalarıydı.

Yorum Yaz

 
 
  captcha