L'agora Old Town Hotel; İzmir’de tarihle iç içe konaklama

L'agora Old Town Hotel; İzmir’de tarihle iç içe konaklama
Kemeraltı’ndaki 300 yıllık tarihi Küçük Karaosmanoğlu Han’ın restore edilmesiyle butik otel olarak hizmet veren L'agora Old Town Hotel İzmir, bulunduğu bölgenin tarihi dokusu içinde, misafirlerine 18 odasıyla konforlu konaklama imkanı sunuyor. Avlusunda yer alan cafe-restaurant’ıyla yeme-içme hizmeti de sunan otel, dükkanlarıyla da modern bir alışveriş deneyimi yaşatıyor.

2017 Nisan ayında hizmet vermeye başlayan L'agora Old Town Hotel İzmir, tarihi Kemeraltı Çarşısı’nın içerisinde, Havra Sokağı ile Anafartalar Caddesi’nin kesiştiği yerde konuşlanıyor. Tarihi Agora Harabeleri’ne 150 metre mesafedeki otelin bulunduğu bölgede, tarihi dokuz adet sinagog yer alıyor. İzmir’in simgesi Sat Kulesi’ne beş dakika; Konak, Alsancak ve denize 10 dakika yürüyüş mesafesindeki L'agora Old Town Hotel İzmir’e, İzmir Havaalanı’ndan araçla 20 dakika ulaşılabiliyor.

Tarihi binada butik hizmet

Mimari açıdan tarihi Osmanlı hanlarını yansıtan L'agora Old Town Hotel İzmir, orijinal taş süslemeler, ahşap doğramalar ve kemerlerle dekore edilmiş görüntüsüyle ön plana çıkıyor. Bulunduğu lokasyon itibariyle gerek yerli gerekse yabancı turistlerin tercihi olan L'agora Old Town, butik otel konseptiyle hizmet veriyor. Bir adet king suite, iki adet suite ve 15 adet standart olmak üzere toplamda 18 odası bulunan L'agora Old Town’un, bir de 35 kişi kapasiteli toplantı salonu mevcut. Otelde üç ayrı cepheye bakan 19 adet de dükkan yer alıyor. Otelin odalarında, tarihin izlerini hissettiren otantik çizgiler dikkat çekiyor. Yine oda içlerinde bulunan orijinal taş dekorlar, eskitme ahşap mobilyalar, el işi tavan işlemeleriyle otel, eski ve yeniyi bir arada senkronize ederek, misafirlerinin beğenisine sunmuş.

Yurtiçi ve yurtdışından gelen turistleri ağırlayan otel, merkezi lokasyonuyla iş dünyasının da tercihi oluyor. L'agora Old Town Hotel İzmir, misafirlerinin talepleri doğrultusunda gerek İzmir içi gerekse İzmir dışı tarihi ve gezilecek yerler konusunda da yardımcı oluyor.

Bölgenin lezzet durağı

90 kişi oturma kapasiteli A La Carte mönüye sahip bir cafe-restaurant’ı bulunan otel, konuklarına yiyecek-içecek hizmeti de sunuyor. Konaklama anlamında gelen misafirlere tarihi ve otantik olguları hissettirerek, keyifli bir dinlenme sağlamayı hedefleyen otel, aynı zamanda cafe-restaurant’ıyla tarihi Kemeraltı Çarşısı’na alışverişe gelenlere de hizmet veriyor ve bu insanlara, farklı tat ve sunumlarla keyifli bir alışveriş molası sunuyor.

Deneyimli ekipten özel lezzetler

Otelin mutfağının başında ise İzmir’in önemli işletmelerinde çalışmış olan Özkan Sülün bulunuyor. Sülün, tecrübeli ekibiyle misafirlere lezzetler ve sunumlar gerçekleştiriyor. Sabah 08:00 ile akşam 23:00 saatleri arasında hizmet veren mekan, zengin mönüsüyle salata, hamburger, pizza, makarna, et, tavuk, balık ve tatlı çeşitleriyle misafirlerini ağırlıyor. Mönüde bölgenin öne çıkan yöresel zeytinyağlı seçeneklerini de deneyimlemek mümkün. Serpme köy kahvaltısıyla iddialı olan mekan, peynir ve zeytin çeşitleri, tereyağı, kaymak, bal, reçel çeşitleri, çemen, zeytinyağlı lor peyniri topları, sahanda yumurta, sigara böreği, Tatar böreği, gevrek, poğaça, boyoz ve ekmek çeşitleriyle keyifli bir kahvaltı sunuyor.

www.lagoraoldtown.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha