22 Temmuz 2024, Pazartesi

Metro Türkiye, Gıda Güvenliği Derneği onaylı eğitimleriyle Horeca'ya desteğini sürdürüyor

Metro Türkiye, Gıda Güvenliği Derneği onaylı eğitimleriyle Horeca'ya desteğini sürdürüyor
Metro Türkiye, otel ve restoran çalışanlarına yönelik hazırladığı hijyen eğitimleriyle yeni normale adapte olmaya çalışan işletmelere yol gösteriyor. Bugüne dek 25 bine yakın sektör profesyonelinin katıldığı eğitimler, yeni normal dönemde pandemiyle mücadele ve hijyen önlemlerine dair detaylı bilgiler ve tavsiyeleri içeriyor. Gastronometro’nun web sitesinde yer alan eğitimlerin sonundaki soru modülünü tamamlayan katılımcılar, 29 Haziran itibariyle Metro Akademi ve Gıda Güvenliği Derneği onaylı sertifikaları almaya hak kazanıyor.

Türkiye’de faaliyet göstermeye başladığı 1990 yılından günümüze Horeca’nın bir numaralı iş ortağı olma vizyonuyla çalışmalar sürdüren Metro Türkiye, pandemi döneminin ardından normalleşmeyle başlayan ‘Mutfağa Dönüş’ sürecinde de işletmelere verdiği desteği sürdürüyor. Otel ve restoran çalışanlarının yeni normal döneme adaptasyonunu kolaylaştırmak için Gıda Güvenliği Derneği ile iş birliği gerçekleştiren Metro Türkiye, Gastronometro web sitesindeki sertifikalı eğitim içerikleriyle işletmelere yol göstermeye devam ediyor.

Horeca sektörüne özel eğitimler kapsamında, restoran ve otel çalışanlarının, pandemi sonrası yeni normal dönemde yaşanan değişimlere hazırlanması amaçlanıyor. Sektör çalışanlarına rehberlik edecek ve Gıda Güvenliği Derneği tarafından onaylı içerikler, Gastronometro web sitesindeki ‘Covid-19 ile Mücadele ve Hijyen Önlemleri’ eğitim modülünde yer alıyor. Eğitimler sonucunda katılımcılar, online test sınavına tabii tutuluyor ve Gıda Güvenliği Derneği tarafından onaylı sertifikayı almaya hak kazanıyor. Gastronometro web sitesi üzerinden online olarak başvuru yapılabilen eğitimler için tek şart ise restoran veya otel çalışanı olmak.

25 bine yakın sektör profesyoneli eğitimlere katıldı

Gastronometro.com.tr üzerinden ulaşılabilen eğitimlerde, oteller ve restoranlar için dijitalleşme, hijyen, sevkiyat, ön kontrol ve hukuk gibi birçok önemli konu hakkında özel içerikler yer alıyor. Bugüne kadar 25 bine yakın otel ve restoran çalışanı online eğitimlere katıldı. Aralık ayına kadar devam etmesi planlanan eğitimleri tamamlayan katılımcılar, yapılan iş birliği doğrultusunda 29 Haziran itibariyle hem Metro Türkiye’nin hem de sivil toplum kuruluşu olan Gıda Güvenliği Derneğinin logosunu taşıyan sertifikaları almaya hak kazanıyor.

‘Eğitim programıyla HoReCa’ya rehberlik ediyoruz’

Covid-19 sonrası “Mutfağa Dönüş” sürecinde Horeca sektöründe hiçbir şeyin eski gibi olmadığını vurgulayan Metro Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Boris Minialai, “Pandemiden ciddi biçimde etkilenen yeme içme sektörü, normalleşmeyle beraber önemli bir değişim yaşıyor. Sosyal mesafe önlemlerinden artan hijyen hassasiyetine ve dijital çözümlere kadar işletmelerin atması gereken birçok adım var. Metro Türkiye olarak normalleşme döneminde de HoReCa’nın yanındayız. Sektördeki işletmelerin Mutfağa Dönüşe adaptasyonuna destek olmak, değişen koşullara uygun adımları atabilmelerini sağlamak amacıyla, zengin içeriklerin yer aldığı bu eğitim programını hayata geçirdik ve bu eğitim Gıda Güvenliği Derneği tarafından da onaylandı. Bu süreçte işletmelere sağladığımız finansal desteklere ek olarak Gastronometro’nun web sitesi üzerinden sunduğumuz bu eğitimlerle HoReCa’ya rehberlik ediyor, hem Mutfağa Dönüş sürecini verimli ve başarılı şekilde geçirebilmelerini sağlamayı hem de vizyon kazandırarak geleceğe hazırlanmalarını amaçlıyoruz” dedi.

Eğitimlere başvuru, https://www.gastronometro.com.tr/covid-19-ile-mucadele-ve-hijyen-onlemleri adresi üzerinden yapılabiliyor.

Yorum Yaz

 
 
  captcha