MSA, Aralık ayında dünyanın farklı lezzetlerini bir araya getiriyor

MSA, Aralık ayında dünyanın farklı lezzetlerini bir araya getiriyor
Türkiye’nin en kapsamlı yiyecek-içecek eğitim merkezi olan MSA, Aralık ayındaki workshoplarında dünyanın farklı lezzet noktalarını bir araya getiriyor. Uzak Doğu’nun sevilen lezzeti Ramen, Türkiye’nin sevilen mutfağı Karadeniz’in eşsiz tatları, Meksika’nın acılı baharatlı yemekleri MSA workshoplarında sizi bekliyor.

Türkiye’nin en kapsamlı yiyecek-içecek eğitim merkezi olanMSA’nın workshop mutfaklarında “Hayatımda yumurta bile kırmadım” diyenler 3-4 saat sonunda zorlanmadan yemek pişirip, birbirinden güzel tabaklara imza atabiliyor. Her ay yaklaşık 60 workshop sunan MSA’nın Kasım ayı için hazırladığı birbirinden lezzetli workshoplar’dan birkaçını sizin için seçtik.

Ramen // 9 Aralık Çarşamba, 19.00-23.00

Uzak Doğu’nun sevilen lezzetlerinden olan ramen, tüm detaylarıyla bu workshop’ta anlatılıyor! El yapımı erişteden, ramen bowl yapımına tüm detayları öğrenecek ve Uzak Doğu’nun bu vazgeçilmez lezzetine artık çok yakın olacaksınız. Ayrıca tavuk ve balık kemiklerinden broth (kemik suyu) yapım tekniğinin de anlatılacağı workshop’ta birbirinden lezzetli menüler hazırlayacaksınız.

Sakatat // 9 Aralık Çarşamba, 10.00-14.00

Kokusuyla mest eden bu sokak lezzetini eğitimden sonra artık evinizde de hazırlayabileceksiniz. Doğru sakatat seçiminden hazırlanışına, paça çorbasından kokoreçine sakatata dair her şeyi MSA eğitmen şeflerinin ellerinden öğreneceksiniz. Paça çorbası, ciğer şiş dürüme, ızgara kuzu kokoreçten, ağır ateşte sebzelerle pişirilmiş dana yanağa sakatata dair ne varsa hepsi bu eğitimde!

Karadeniz Mutfağı // 14 Aralık Pazartesi, 19.00-23.00

Karadeniz’in coşkulu dalgalarını, enerjik, kıpır kıpır müziğini mutfağınızda hissetmenin vakti geldi. Karadeniz’e özgü birçok yemeğin yapımını öğreneceğiniz bu eğitimle, yeni bir yöreyi ve kültürü keşfetmenin heyecanını yaşayacaksınız. Karadeniz dendiğinde akla ilk gelen hamsili pilav, ağızda dağılan mısır ekmeği, çektikçe uzayan muhlama, karalahana çorbası ve pepeçuranın yapımının öğretileceği eğitim size yepyeni lezzet kapıları açacak.

Şekersiz & Glütensiz Naked Cake // 17 Aralık Perşembe, 10.00-15.00

Şeker ve glüten içeren ürünler kullanmadan hem göze hem damağa hitap eden bir naked cake yapmak ister miydiniz? Bu eğitimde yalınlığı ve şıklığıyla masalarınızda her zaman dikkatleri üzerine çekecek Naked Cake’in tüm detaylarına hakim olacak, şeker ve glüten kullanmadan nasıl pasta yapacağınızı öğreneceksiniz. Bundan sonra bütün özel gün pastaları sizin elinizden çıkacak!

Meksika Rüzgârı // 11 Aralık Cuma ve 24 Aralık Perşembe 19.00-22.00

Bu soğuk havalarda Meksika’nın lezzetleriyle ısınmaya ne dersiniz? Acı biber, Meksika fasulyesi ve avokado üçlüsünü eksik etmeyecegˆimiz bu egˆitimde, Latin Amerika’nın dünyaca ünlü mutfagˆının tadına varıyoruz. Sebzeli nachos, baharatlı tavuk burritos, Mexican steak ve chili chocolate mousse’un öğretileceği bu eğitimde kendinizi Meksika’da hissedeceksiniz.

MSA’nın Aralık ayındaki diğer tüm workshopları için www.msa.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz

Yorum Yaz

 
 
  captcha