Raffles İstanbul Residences; 5 yıldızlı otel konforu ve ev rahatlığı bir arada

Raffles İstanbul Residences; 5 yıldızlı otel konforu ve ev rahatlığı bir arada
2014 yılında kapılarını açan Raffles İstanbul Zorlu Center, şimdi büyük bir yeniliğe ev sahipliği yapıyor. Otel bünyesinde hizmete giren ve 66 suite’ten oluşan Raffles Residence, “duygusal lüks” kavramını bir adım öteye taşıyarak, 5 yıldızlı otel konforunu ev rahatlığıyla sunuyor. İstanbul’un kalbinde ev hissini yaşatan ve butler (kahya) hizmeti veren Raffles Residence, ilk lüks rezidans olarak konaklamayı Raffles ruhuyla deneyimletiyor.

İstanbul içindeki merkezi lokasyonu, moda, iyi yemek ve sanatın birleştiği Zorlu Center'ın ortasında yer alan Raffles İstanbul, farklı medeniyetleri bir araya getiren usta mimarisi, şık iç mekanları, ilham kaynağı yeme-içme alanlarıyla duygusal lüksün en heyecan verici birleşimini yansıtıyor. Şehrin üstünde keyifli bir manzaraya sahip olan otel ve rezidanslar, misafirlerine şimdi çok farklı bir hizmet sunmaya başlıyor. Raffles’ın tüm hizmet ve olanaklarına sahip geniş ve lüks rezidanslar, Mayıs ayı itibariyle kullanıma sunuldu. İçerisinde mutfağı, elektrikli ev aletleri, çamaşır odası ve çift banyosu olan 66 yeni rezidans, tek ve iki oda seçenekleriyle yerli ve yabancı konuklarını konaklama ihtiyaçlarına göre günlük, aylık veya yıllık olarak ağırlıyor.

İstanbul’un kalbinde

Uzun süreli iş seyahatleri sebebiyle İstanbul’da ikamet eden profesyoneller, diplomatik çevreler, İstanbul’da yaşayan ve rezidans rahatlığını yaşamak isteyenleri ve ev konforunda uzun tatil yapmak isteyen turistleri hedef kitlesi olarak gören Raffles Residences’ta, 100-200 metrekare arasında değişen büyüklükleriyle beş farklı rezidans tipi bulunuyor. Rezidanslar, otelin tüm ayrıcalıklarını misafirlerine sunuyor. Rezidans sakinleri kendileri için tasarlanmış ayrı bir girişi kullanabiliyor ve kalış süreleri boyunca en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş, sofistike Raffles hizmetlerinden faydalanabiliyor. Tüm konuklar için sunulan ayrıcalıklı hizmetler arasında Raffles'ın meşhur 24 saat butler hizmeti, sadece rezidans misafirlerine özel Raffles Residences Lounge ve 3 bin metrekarelik Raffles Spa’ya giriş imkanı; vale park hizmeti, yiyecek alışverişi ve bebek bakımı gibi benzersiz hizmetler ve 30 günden fazla kalan misafirler için otelin restoranlarında yüzde 25'e varan indirimler yer alıyor.

İnsanları bir araya getirmek Raffles için bir gelenek

Raffles Residences’ın misafirlerini ağırlamaya başladığını ve çok kısa sürede uzun konaklamalara gösterilen ilgiden memnun olduklarını söyleyen Raffles İstanbul Genel Müdürü Christian Hirt, “İstanbul’da 5 yıldızlı otel konforunu taşıyan ilk rezidansları misafirlerimizle buluşturmaktan ötürü çok mutluyuz. Raffles İstanbul'da inanılmaz tutkulu bir ekibimiz var. Konuklarımıza Raffles'a yakışır, kişisel ve isteğe göre uyarlanmış hizmetler sunan ekibimiz her zaman düşünceli, etkileyici, saygılı ve samimi bir yaklaşım sergiliyor. Ve Raffles İstanbul’un temel özelliklerinden biri kıtaların bu muhteşem şehirde yolu İstanbul’dan geçen insanları bir araya getirme geleneği” diyor.

Evden uzakta gerçek bir ev deneyimi sunan her rezidans; özenli mimarisi, Gaggenau marka mutfakları, el örgüsü halıları, mermer ve şık banyoları, şehir manzarası ve sosyalleşme alanlarıyla eksiksiz bir bütünün parçalarını oluşturuyor. Günlük, aylık veya uzun dönem farklı fiyatlandırma alternatifleriyle konaklama yapmanın mümkün olduğu Raffles Residence Suite’in fiyatları aylık 4500 Euro’dan başlıyor.

Residence Club

Günlük, aylık ve yıllık konaklamalarının dışında yıl içinde Raffles Residences misafirlerinin istedikleri zaman kullanabilecekleri 30 günlük bir konaklama modeli de mevcut. Misafir yılın istediği zaman diliminde bu 30 gününü, kontratta belirtilen şart ve koşullara bağlı olarak kullanabiliyor.

Raffles İstanbul Zorlu Center, Raffles otellerinin Türkiye’de ilk, Avrupa’da ise ikinci oteli. 49’u suite olmak üzere toplam 185 odası bulunuyor. Şehirdeki standartların üzerinde genişliğe sahip olan odalar 62 metrekareden başlıyor, suite odalarda 416 metrekareye kadar çıkıyor. Otelde brasserie mutfağının çağdaş yorumlarını sunan Rocca Restaurant, efsanevi Long Bar, Writers Bar, Lounge altı açık hava pool ve restoranının yanış sıra otelin bir buluşma noktası olan ve Lavinia Loune da yer alıyor.

www.raffles.com/istanbul

Yorum Yaz

 
 
  captcha