13 Ağustos 2020, Perşembe

Susam Suites; sükunet ve adrenalin bir arada

Susam Suites; sükunet ve adrenalin bir arada
Lokal hayatı ve bugünün konforunu, aynı zamanda çok sesliliği ve sessizliği ahenkle harmanlamaya çalışan bir yaşam alanı sunan Susam Suites, misafirlerine ayrıcalıklı bir tatil deneyimi yaşatıyor. Sükunet ve adrenalin severlere keyifli alternatifler sunan otel, şehirden uzaklaşıp doğanın içinde bir tatil için birebir…

Gökova’nın Akçapınar Köyü’nde, Dalaman Havaalanı’na 45, Muğla ve Marmaris’e 20 dakika uzaklıkta konumlanan Susam Suites, kitesurf tutkunları için Akyaka ile kıyaslandığında daha sessiz ve sakin, halen köy kokusu alabileceğiniz ve sahile sadece beş dakika uzaklıkta keyifli bir alternartif sunuyor. Şehirden uzakta, nabzı düşürüp, gerçekten doğanın içinde yeni bir deneyim yaşamak isteyenlerin tercihi olan otel, meyve ve sebze bahçelerinin içinde, köyün dokusunu, sakinliğini ve huzurunu doyasıya sunuyor. 20 suite dairesi bulunan Susam Suites, yedi ayrı taş binadan oluşuyor. Köyün mimari dokunuşlarını devam ettiren bir perspektifle tasarlanıp, doğal ve lokal hayatla eş zamanlı olarak günümüz konforunu da içinde harmanlayacak şekilde kurgulanan felsefesiyle beğeni kazanan Susam Suites, konaklama ve outdoor aktivite deneyimine başka bir noktadan bakıyor.

Köy sakinliği ve huzurunu yaşayın

“Gelenimiz gidenimiz çok oluyor, ağırlayacak düzgün bir yerimiz olsun; selam sabahı eksik etmeyelim, yüzümüz gülsün, alışverişi köylümüzden yapalım, komşumuza hayrımız dokunsun ve yolcumuzun arkasından dökecek bir bardak suyumuz olsun niyetiyle bir otelden fazlasını yaratmak istedik” diyerek, Susam Suites’in kuruluş hikayesini anlatan Duygu Koca, “Akyaka’nın keşmekeşliğinden uzak tamamen köy kokusu, sakinliği ve huzuru alabileceğiniz, doğanın içinde bir o kadar da medeniyetten hiç de uzak olmayan Gökova Körfezi’nin en güzel beldesi Akçapınar’da konumlanıyoruz” diyor.

2017 yılında kapılarını açan Susam Suites bünyesinde bir A La Carte restoran, bir cafe-bar, 27 metrelik havuz, parti alanı, masaj/pilates ve yoga alanı bulunuyor. Yedi adet taş binadan oluşan otelde 20 adet 1+1 suite daire, dört üst kat jakuzili, dokuz balkonlu havuz kenarı ve yedi üst kat standart oda yer alıyor. Odalarda misafirlerin konforlu bir konaklama deneyimlemeleri için her ayrıntı mevcut. Koca, “Misafir memnuniyetine çok önem veriyoruz. Bizim için bu karşılama sırasında başlıyor. Misafirlerimiz otele ilk girdiğinde güler yüzle karşılanmalı ve mutlaka yorgunluk kahvelerini içmeliler, baktığınız zaman ‘Gözünüzü dolduran bir tesis gönlünüzü de hoş tutmalı’ diye düşünüyoruz. Bu yüzden her çalışanımızla birlikte güler yüzlülüğü ve hoş sohbeti ilke edindik. Odalarda temizliğe ve bakıma ve misafirlerimizin ihtiyaç duyduğu her isteğe ve bilgiye ulaşmaları da bizim için çok önemli” diyor.

Adrenelin tutkunları için birebir

Susam Suites, konaklayan misafirlerlerine huzurlu ve keyifli bir tatil vaat etmenin yanında adrenelin severler için de alternetifler sunuyor. Misafirler konakladıkları süre boyunca Azmak Nehri’nde kano ve sup yapabilir, mevsiminde balık tutabilir, ormanda ve aşıklar yolunda yürüyüş yapıp, bisiklete binebilirler. Otelde adrenalin tutkunları içinse kitesurf dersleri organize edilebiliyor. Koca, “Her mevsim değişiklik gösteren bir misafir portföyümüz var. Yaşlısından gencine kitesurfcüsünden balayı çiftlerine kadar herkesin tercih ettiği bir oteliz. Gerek konum gerekse olanaklarımızla herkes kendine özgü güzellikler buluyor burada. Kısacası hem adrenalini hem de sükuneti içinde barındıran yeni nesil bir tatil deneyimi sunuyoruz” diyor.

Lezzetli seçenekler

Susam Suites’de her detaya olduğu gibi yeme-içme konusuna da büyük önem veriliyor. Otelin girişinde bulunan Susam Cafe misafirlerin sessizce kahvelerini ya da içkilerini yudumlarken çalışabilme imkanı sunuyor. Ayrıca otelin arka bahçesinde kapalı ve açık restoranları mevcut. Kahvaltı konusunda oldukça iddialı olduklarını vurgulayan Koca, “Kahvaltı kısmı en hassas ve en çok önem verdiğimiz noktalardan biri. Misafirlerimize tamamen yöresel ürünlerden oluşan bir mönü sunuyoruz. Yumurtamızı ve tereyağımızı köylümüzden alıyoruz, reçellerimizin tamamı ev yapımı ve çok özel reçeller... Kahvatımızda acı tatlı reçelimiz ve yöremizde yetişen susamlardan yapılan susam ezmemiz mutlaka tadılmalı... Köy pazarından alışveriş yapıp kendi zeytinliğimizden çıkardığımız yağları ve zeytinleri misafirlerimize sunuyoruz. Her gün çıkan sıcak keklerimiz, otlu peynirli böreklerimiz ve anne pişimiz de kahvaltımızı renklendiren detaylar. Ayrıca kasabımızda yaptırdığımız özel sucuğumuz da sofralarımıza lezzet katıyor. Komşumuzun kovanından aldığımız balı yine başka bir komşumuzun sabah sağılmış sütüyle buluştuyor ve bu lezzeti gelen misafirlerimize mutlaka tavsiye ediyoruz. Mevsiminde olmayan sebzelerimizi özellikle menemenlerimizi yaptığımız konservelerden hazırlıyoruz” diye konuşuyor.

Otelin A La Carte mönüsünde ise yine yöresel tatlar öne çıkıyor. Tarhana ve balkabağı çorbası, kabak çiçeği dolması, mevsiminde çıntar mantarı, dereotlu bakla, anne mantısı, çökertme kebabı, ekşili köy tavuğu ve etlerin yanında ikram edilen keşke mutlaka denenmesi gerekenler arasında bulunuyor. Ayrıca oteldeki açık büfe servisi de misafirler tarafından çokça tercih ediliyor. Büfede günlük dört çeşit mevsiminde zeytinyağlı yemekler, yöreye has mezeler, mevsim yeşillikleri ve üç çeşit yöresel anne yemekleri yer alıyor. Otelde balık kooperatiften, et kasaptan, tavuklarsa komşulardan alınıyor. Koca, “Otelimizde iki ayrı şefimiz var. Sabahları o güzel kahvaltımızı, keklerimizi, böreklerimizi ve zeytinyağlılarımızı hazırlayan Buket Hanım ve her parmağından lezzet fışkıran yöresel yemek ustamız Bilal Bey. Tabii bir de perde arkasında sofralarımıza asıl tatları veren reçellerimizi turşularımızı ve konservelerimizi yapan Dudu Ablamız, Ülkü Beyimiz, Elvan Ablamız, konumuz komşumuz ve sevenlerimiz var” diyor.

susamsuiteshotel.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha