Akra Hotel, Urban Social ile fark yaratıyor

Akra Hotel, Urban Social ile fark yaratıyor
Antalya’da hem şehir merkezinde hem de deniz kenarında yer almasıyla güçlü bir lokasyona sahip olan Akra Hotel, yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra iş dünyasını da ağırlayan keyifili bir şehir oteli. Sunduğu imkanlar ve ayrıcalıklı hizmetiyle misafirlerinin gönlünü fetheden otel, son dönemde oluşturduğu Urban Social konseptiyle ses getiriyor. Yeni konseptin ‘Lezzet’ başlığıyla adeta bir gastronomi oteli olan Akra, yenilenen mekanlarıyla kentin buluşma noktası konumumda...

2014 Temmuz ayından bu yana hizmet veren otel, farklı özelliklere sahip 471 odasıyla misafirlerini ağırlıyor. Oda kahvaltı, yarım pansiyon, tam pansiyon gibi farklı seçeneklerle missafirelerini ağırlayan Akra Hotel, yaz aylarında ağırlıklı olarak tatilcileri misafir ederken, diğer aylarda iş dünyasının da tercihi oluyor. 18 toplantı salonuyla toplantı, organizasyon ve düğünlere yoğun bir şekilde ev sahipliği yapan Akra, çevre hakında bilgilendirme, tur imkanı sunma, ücretsiz bisiklet servisi, canlı müzik dinletileri gibi özel hizmetleriyle misafirlerinden tam not alıyor. Zaman zaman düzenlenen Urban Social Talk kapsamındaki ünlü isimlerle söyleşiler de kent halkı tarafından yoğun ilgi görüyor.

Akra’nın yeni yaşam tarzı ve yeni nesil ağırlama konsepti Urban Social, deneyimi ve duyguları ön plana çıkarırken, Koku, Ses, Dokunuş, Daha İyi Bir Sen ve Lezzet başlıklarını en iyi şekilde buluştururarak konaklamada hizmet kalitesini üst boyuta taşıyor. Akra Genel Müdürü Gökhan Polat, Urban Social ile bir şehir oteli olan Akra’nın, bütün mekanlarıyla günün her saati canlı, keyif veren ve iyi vakit geçirilen bir marka haline gelmesini hedeflediklerini belirtiyor.

Urban Social konseptindeki beş ana başlıkla ilgili olarak Polat şunları söylüyor: “Koku konseptini dünyaca ünlü parfüm uzmanı Christophe Laudamiel ile çalıştık. Antalya’ya geldi, otelimizde konakladı, bölge tarihi hakkında bilgi aldı ve sonuçta bize özel bir koku tasarladı. Bu kokuyu genel alan lavabolarından oda içindeki buklet malzemelerine kadar otelin birçok yerine uyguladık. Ses konseptinin direktörü Suat Ateşdağlı. Otelin bütün mekanlarında çalan müzikleri, kendisi organize ediyor. Her mekanda hem güncel ve kendini hissettiren müzikler çalıyoruz hem de iyi kalitede sesle çalıyoruz. Ayrıca Ateşdağlı otelimizde canlı performans da yapıyor. Antalyalılar, keyifle kendisini dinlemeye geliyorlar. Dokunuş başlığında ise bizim misafirlerimiz üzerinde bir takım uygulamalarımız oluyor. Misafirler gelmeden önce onlarla kontak kuruyoruz ve online bir takım isteklerini onlara soruyoruz; transferinizi yapalım mı, odanızda ne tür yastık koyalım, masaj revervasyonu iter misiniz gibi daha pek çok şey. Doğum günü, özel gün, kutlama vb. öğreniyoruz. Konaklamaları süresince bu bilgiler doğrultusunda ilgili birimlerimiz, misafirlerimizin memnuniyeti için gerekli her şeyi yapıyor. Bu bilgileri unutmuyoruz elbette, sonraki konaklamaları için. Daha İyi Bir Sen başlığı da bizim Spa&wellnes, fitness ve detoks merkezindeki hizmetlerimizi kapsıyor. Akrafit olarak yaptığımız uygulamalar, hem misafirlerimiz hem kent halkı tarafından ilgi görüyor. 1100 kadar üyemiz bulunuyor. Bünyemizdeki The LifeCo, well-being, sağlık, güzellik, anti-aging, egzersiz ve şımartıcı Spa alanlarında çok yeni ve farklı bir yaklaşım sunuyor. Sadece The LifeCo’nun detoks programları için yurtiçi ve yurtdışında gelen misafirlerimiz var. Tabii Urban Social kapsamında ilk ele aldığımız başlık Lezzet oldu. Otelin tüm mekanları mönüleri ve konseptleriyle yenilendi.”

Akra’nın Urban Social konsepti kapsamındaki Lezzet başlığı kapsamında yapılan düzenlemeler, sadece otelin yeme-içme mekanlarındaki değişikliklerle kalmamış, hem Antalya’ya hem de Türkiye’ye emsal olacak yeni mekanların ortaya çıkmasını sağlamış. Lezzet konseptinde Türkiye’nin önemli şeflerinden Tolga Atalay ile çalışılmış ve ortaya hem ambiyansı hem de lezzetleriyle marka olacak mekanlar çıkmış. Otelin 10’uncu katındaki Asmani, giriş katındaki Pablito, ana restoran Panora, Akrafit bünyesindeki vegan restoran Saf ve lobideki patisserie, sadece otel misafirlerinin değil, Antalyalıların da kısa zamanda beğenisini kazanarak kentin buluşma noktası haline gelmiş.

Şehrin buluşma noktası; Pablito

Akra Hotel’in yeme-içme operasyonun başında Executive Chef Bilal Güngör ve ekibi yer alıyor. Urban Social konsepti Lezzet başlığı altında otelin tüm yeme-içme alanları yenilenmiş. Bu sürece danışmanlık yapan Şef Tolga Atalay ile birlikte çalıştıklarını belirten Güngör, eskiden otelin bistrosu olan Pablito’nun yeni haliyle kentin buluşma noktası haline geldiğini söylüyor ve ekliyor: “Pablito’nun otel dışından girişi var. Kennteki bir mekan gibi oldu. Günde 500 ila 800 kişiyi ağırlamaya başladık. Gerek dekorasyonu, gerek deniz manzarası, gerek de zengin mönüsüyle büyük ilgi görüyor. Mönüde Güney Amerika’dan Orta Doğu’ya, Akdeniz’den Türkiye lezzetlerine çok farklı yaklaşık 125 yemek yer alıyor. Geniş içki mönüsüyle pub olarak da hizmet veren Pablito, kentin sosyal mekanı oldu. Mönüsünü otelin oda servisine de koyduk.”

Antalya'nın yeni lezzet durağı; Asmani

Akra Otel’in lezzet durakları arasında özel bir yere sahip Asmani restoran, casual fine dining mekan olarak ulaşılabilir lüksü ve rahatlığı misafirlerine sunuyor. Otelin 10’uncu katında, etkileyici panoramasıyla birlikte iyi yemeği, iyi bir servis ve etkileyici müziklerle birleştirdiklerini belirten Şef Bilal Güngör, “Mottomuz ‘tarladan tabağa’. Ülkemize ait yöresel tatlarla birlikte, dünya mutfağından çeşitli lezzetleri mönüde bulabilirsiniz. Araştırılarak oluşturulan mönüdeki her seçenek, mevsimsel koşullar ve piyasadaki ürün kalitesi takip edilerek hazırlanıyor. Pazarları, köyleri dolaşıyoruz. Mönünün dışında ‘şefin tavsiyesi’ olarak, o gün iyi malzemelerle farklı şeyler yapıyoruz. Asmani bu anlamda şehirdeki boşluğu doldurdu” diyor.

Burada her şey ‘Saf’

Otelin Spa katında hizmet veren Saf Restaurant’ın konsepti, buaraya detoks ve sağlıklı yaşam için gelen misafirler için tasarlanmış. Uzmanların da yönlendirmeleriyle oluşturulam Saf’ın mönüsü, ismi gibi saf ürünlerden oluşuyor. Saf’ta tamamen Vegan Mutfağı mönüsü sunduklarını belirten Güngör, “Burada raw ürünler yer alıyor. Bunun için İngiltere’den bir şef getirildi. Her şey naturel ve oradaki uzmanların detoks için gelen misafirlerimize oluşturdukları beslenme cetvelleriyle sunuluyor. Pizza, kek gibi ürünler var ama bildiğimiz şekliyle değil, yulaftan yapılıyor örneğin. Sebze suları vb. her şey diyet ağırlıklı” diye konuşuyor.

Gastronomi oteli

Urban Social Lezzet başlığı altında Akra’nın bir gastronomi oteline dönüştüğünü ifade eden Güngör, açık büfe hizmet veren ana restoran Panora’nın da zengin ve kaliteli içeriğiyle misafirlerden tam not aldığını söylüyor. Kapalı alan ve teras bölümüyle hizmet veren Panora’nın kahvaltılarını iddialı söyleyen Güngör, “Misafirlerimiz istediği her şeyi bulabiliyor. Yaklaşık 17 çeşit zeytin ve peynir yer alıyor ki bunlar Türkiye’nin farklı yerlerinden özel ürünler. Hamur işleri kendi fırınımızda yapılıyor, çok özel ekmekler sunuyoruz. Healty Corner çok ilgi görüyor. Akşam yemeklerinde de zengin çeşitle çıkıyoruz misafirlerimizin karşısına. Temalı gecelerimiz oluyor; İtalyan, Asya, Meksika gibi… Ama her zaman Türk Mutfağı oluyor. Ülkemizin özel lezzetlerini sunup yabancı misafirlerimize Türk Mutfağı’nı tanıtmaya çalışıyoruz” diyor.

Akra Hotel, restoranları dışında lobideki Urban Chic Lounge, en üst kattaki Executive Lounge ve Pool Bar ile gün boyu misafirelerine yiyecek-içecek hizmeti sunuyor. Urban Chic Lounge’daki patisserie’den çeşit çeşit pastalar, kekler, atıştırmalıklarla birlikte sakin bir ortamda kahvenizi yudumlayıp çalışabilir veya dinlenebilirsiniz. Take away hizmeti de veren patisserie’nin kendi yapımı olan çikolataları da lezzetiyle büyük ilgi görüyor.

www.akrahotels.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha