Chenot Palace Hotel, ormanın kalbinde bir iyilik merkezi

Chenot Palace Hotel, ormanın kalbinde bir iyilik merkezi
Sağlık ve İyilik uzmanı Henri Chenot, Azerbaycan’da modern ve son teknolojik donanımlara sahip bir iyilik merkezini hayata geçirdi. Beş yıldızlı, lüks ve yeniden canlandırıcı Chenot metotlarının uygulandığı detoks merkezi ve resort, Azerbaycan’daki Nohur Gölü’nün hemen yanındaki muhteşem doğanın içindeki Chenot Palace Hotel’de Türkçe bilen ekibiyle Türkiye’den gelecek misafirlerini bekliyor.

Büyüleyici çam ağaçlarının sessiz ve sakinliğiyle çevrilmiş olan ve huzur dolu Nohur Gölü’ne bakan Gabala’daki Chenot Palace Hotel, nefes kesici bir ormanın kalbinde yeni bir sağlık hizmeti sunuyor. Eğer tesisin felsefesi doğa diline çevrilebilseydi, ormanların huzuru, göllerin sessizliği, şelalelerin enerjisi ve Gabala bölgesindeki tepelerin nezaketi şeklinde sıralanabilirdi. Chenot Palace Hotel, asalet ve enerjinin eşsiz bileşimi pastoral bir coğrafyada misafirlerini iyiliğe ve huzura davet ediyor. Yeniden şarj olabileceğiniz ve günlük yaşamın insandan aldığı enerjiyi yenileyebileceğiniz Chenot Palace, kalabalık şehirlerin karmaşa ve telaşından uzak mükemmel bir kaçış noktası olarak ön plana çıkıyor.

Nohur Gölü kenarında eşsiz manzara

Otelin yer aldığı geniş 26 hektarlık alan; göletler, göller ve şelaleleriyle misafirlere güzel bir manzara sunuyor. Gabala’nın sunduğu panoramik manzara, düşük yoğunluklu yürüyüş veya koşu egzersiziyle bireylerin enerjilerinin arttırılmasını teşvik ediyor. Lüksün yıldızları dış havuzda parıldadığında ise misafirlere mükemmel bir rahatlama ortamı yaratılıyor. Doğal malzemeler ve renkler içeren Chenot Palace Gabala, çevresindeki doğayla iç içe geçmiş bir merkez. İç tasarımı en küçük detaylarda bile doğayla uyumlu. Doğa manzaralı geniş pencereler, doğal ahşap merdivenler ve sade tasarımlı mobilyalar, hafiflik hissi uyandırırken, misafirlere dinlenme ve iyileşme süreçleri için sade, iyileştirici ve ilham veren bir ortam sunuyor. Otelin 72 oda ve üç villadan oluşan konaklama bölümlerinin her biri şık tasarlanmış ve çarpıcı göl manzarasına hakim. Ayrıca tüm odalardan Spa’ya özel bağlantılar bulunuyor.

Diagnostik ekipmanlara donatılmış 6 bin metrekarelik Spa

Otelin bünyesindeki 6 bin metrekarelik medikal Spa, en ileri diagnostik teknikler ve en yeni ekipmanlarla donatılmış. Bu, güçlü Chenot tedavi protokolleri yöntemiyle uzmanlaşmış tıbbi profesyonellerin, her misafir için bireysel sağlığı arttırıcı kişiselleştirilmiş iyilik program sunabilmelerine olanak sağlıyor. Yenilikçi Human Performance Department (İnsanoğlu Performans Birimi), fiziksel iyilik için tüm vücut kriyoterapisi amaçlı -110 °C’de Cryo Chamber, fitness için spor laboratuvarı, yerçekimi karşıtı teknolojiler ve Normobaric Hypoxic (oksijeni azaltılmış) eğitim için tam donanımlı üst seviye bir metabolik laboratuvar içeriyor.

Bireysel iyilik

Bireysel iyilik, Dr Henri Chenot’un 45 yıldan fazladır azimle ve kararlılıkla yürüttüğü bir konu. Türkçe bilen donanımlı çalışanlarıyla otel, bireyin içsel uyumu için ön koşul olan vücut, zihin ve duygusal yaşam bütünlüğünü sağlamaya odaklanıyor. Dr. Henri Chenot konuyla ilgili olarak, “İnsanlar artık daha uzun yaşıyor ve gençlikteki performanslarını koruma ihtiyaçları var. Bizim arayışımız ve daimi taahhüdümüz, sağlığa yatırım yapılmasına aracılık etmek. Böylece vücut hücreleri, yaşamsal enerji ve fonksiyonellik açısından uyumlu ve zengin olacak. Taahhüdümüz şudur ki, biz bunu gurur, profesyonel bakım ve ekip ruhuyla yapıyoruz” diyor. Yıllar geçtikçe merkezin bu prensibi, uygulanan güçlü tedavi protokolleri için eşsiz sinerji geliştirmesine öncülük ediyor. Bu eşsiz teknikler, uzun dönemli yararlarla beraber toksinlerin atılmasını, besinlerin sindirilmesini, canlılığın ve enerji seviyesinin arttırılmasını ve zihinsel dengenin yeniden sağlanması için vücudun harekete geçirilmesini amaçlıyor. Sonuçlar, bireysel ihtiyaçlara göre önerilen yaşam tarzı değişiklikleriyle birlikte uygulandığında daha etkili oluyor.

Chenot tedavi protokolleri yönteminde doğru teşhis, bütünsel bir yaklaşım çerçevesinde yapılıyor. Uygulanan bireysel tedaviler, vücuda kendi içsel ilacını oluşturması için sinyal gönderiyor ve enerjinin yeniden kazanılması, işlevsel kapasite, içsel uyum sağlayarak, uzun zaman korunabilmesine yardımcı oluyor. Bu yolculuklarında misafirlere; dahiliye, kardiyoloji, spor, enerji, akupunktur, estetik, besin, ortopedi, fiziksel terapi ve fitness profesyonellerden oluşan yüksek kaliteli medikal bir Avrupa ekibi eşlik ediyor. Bu ekip aktif olarak uluslararası tıp kongrelerinde sunulan en son araştırmalarda yer alıyor ve çalışıyor. Sonuç olarak, mükemmel ve uzun vadeli sonuçlar sağlayabilmek için en yeni ve en efektif teknik ve teknolojileri sunuluyor.

‘Chenot Diyeti’ vücudu temizler ve dengeler

Chenot diyeti ise bireysel iyiliğin sadece en iyi malzemelerin seçilmesinden gelmediğini, olağanüstü lezzet ve sunumla sunulan yiyeceklerin kalori yoğunluğu, besin değeri, eşsiz hazırlama ve pişirme yöntemlerinin de önemli olduğunu gösteriyor. Diyet, vücudun temizlenmesi ve yeniden dengelenmesi için çok önemli. Hücre yenileme mekanizmalarını, yaşlanma karşıtı ve anti imflamatuar aksiyonlarla harekete geçiriyor. İçsel ve dışsal iyiliği arttıran diyet ve tedavilerin sinerjisiyle gündelik yaşama uygulanacak besin önerileri, herkese uzun vadeli iyilik sağlıyor ve daha sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olmalarına yardımcı oluyor.

Artık lüks, uzun vadede yaşam kalitesinin korunması

Zamanımızda lüksün en büyük tanımı hiç şüphesiz ki uzun vadede yaşam kalitemizi ve işlevsel kapasitemizi yeniden kazanma veya korumayı sağlayan fiziksel ve zihinsel iyilikle alakalı. Bu nedenle uzun vadede sağlığın korunması ve performansın arttırılması için iyilik konseptine değer veren herkes, gençliğin mükemmel uyumla vaat edildiği Chenot Palce Gabala’ya ideal bir dinlenme mekanı olarak güvenebilir. Chenot Palace Hotel Gabala’nın Türkiye temsilciliğini Promonare Danışmanlık yürütüyor.

www.chenotpalace.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha