Dünyanın en iyi pastacıları Türkiye’ye geliyor

Dünyanın en iyi pastacıları Türkiye’ye geliyor
Türkiye’nin en kapsamlı pastacılık festivali Master of Cake, dünyanın ve Türkiye’nin en iyi şeflerini ağırlamaya hazırlanıyor. Bu yıl dördüncüsü gerçekleşecek olan uluslararası festival 10-11 Mart 2018 tarihlerinde İstanbul Elite World Europe Hotel’de düzenleniyor. Master of Cake festival koordinatörü Zümra Uludoğan, “Sektörümüze yepyeni bir soluk getirecek olan festivalimizde dünyaca ünlü pasta şefleri ve milli takım şeflerimizin özel sahne şovları ve eğitimleri yer alacak. Pastaseverleri ve mesleğine yeni lezzetleri sanatla bağdaştırarak katmak isteyen herkesi, bu festivale bekliyoruz” dedi.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan ve Türkiye’nin en kapsamlı pastacılık festivali, yarışması Master of Cake, 10-11 Mart 2018 tarihlerinde İstanbul’da pastacılık dünyasını buluşturacak. Uluslararası bir organizasyon olan ve Samsunlu Yöneticiler, Sanayiciler ve İşadamları Derneği SAYSİAD’ın ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek Master of Cake İstanbul’a bu yıl 500’e yakın pastacının katılması bekleniyor. Geçtiğimiz yıllarda Samsun ve Ankara’da düzenlenen organizasyonda 300 pastacı, çok özel pastalar yapmış ve büyük jüri tarafından ödüllendirilmişti. İstanbul organizasyonunda ise uluslararası şeflerin gösterileri, ücretsiz eğitim atölyeleri olacak ve festivale dileyen pasta severler katılabilecek.

Pastayla sanat bu festivalde buluşuyor

Festivalde dünyaca ünlü cake artist Daniel Dieguez, Türkiye’nin ünlü şeflerinden Tuba Geçkil ile birlikte iki gün sürecek çok özel bir pasta şov performansı sunacaklar. İki usta şef, özel bir alanda dünyada ilk kez denenecek dev platformlarda şekillenecek devasal pastalara imza atacaklar. Milli takım şeflerinden Ebru Savas¸ ve Nilay Bektaş Mağralı’nın çok anlamlı bir içeriğe sahip eser sunacakları festivalde, dünyada ilklerin yapıldığı üç büyük şov da yer alacak.

Pasta severlerin hem alışveriş hem de keyifli bir zaman geçirmeleri için birçok markanın standının da yer alacağı festivalde, arzu eden katılımcılar yine ünlü pasta şefleri Ebru Savas¸, Zülcenah Kunter ve Nurcan Özkara’nın tam gün vereceği eğitimlere ücretsiz katılabilecek. Başvuru ve daha fazla detay ise http://www.masterofcake.com.tr/ adresinden edinilebilecek.

Galada bir sürpriz ve bir ilk

Festivalin başladığı 10 mart 2018 Cumartesi günü pastacılar, hazırladıkları pastaları jüri üyelerine sunacaklar. Akşam ise özel bir gala gecesi düzenlenerek, yine Türkiye’de bir ilke imza atılacak. Şeflerin hazırlayacağı sürpriz bir pasta, açık artırmayla satılacak ve geliri şehit ailelerine bağışlanacak. Festivalin ikinci günü ise biten pastaların sunumu devam ederken, ziyaretçiler bu eşsiz pastaları görmenin keyfini çıkartacak. Yaklaşık 500 pastacının yarıştığı Master of Cake yarışması kazananları da yine Pazar günü belli olacak. Rita Dascenzo, Jeton Taravari, Tuba Geçkil, Bayram Özrek, Özlem Suryürekli, Zihni Türksel ve başkan Daniel Dieguez’den oluşan büyük jüri, Master of Cake kazananlarını açıklayacak ve festival ödül töreniyle birlikte sona erecek. Master of Cake ekibi, tüm İstanbulluları bu unutulmayacak deneyime davet ediyor.

Yorum Yaz

 
 
  captcha