18 Temmuz 2024, Perşembe

Fairy, Enerji Tasarrufu Haftası’nda erkesi tasarruf yapmaya ve sürdürülebilirlik için harekete geçmeye davet ediyor

 Fairy, Enerji Tasarrufu Haftası’nda erkesi tasarruf yapmaya ve sürdürülebilirlik için harekete geçmeye davet ediyor
Enerji Tasarrufu Haftası’nda bulaşık yıkarken tasarruflu olmanın hem hepimizin evi olan dünyamız hem de bütçemiz için sağlayacağı kazançlara dikkat çekiyor. Kaynakları boşa harcamadan kullanmanın önemi artarken, üstün performansıyla daha az enerji kullanımını mümkün kılan Fairy ürünleri, cebinize de dünyaya da iyi bakıyor. Fairy’nin enerji tasarrufu yaparken temizlikten ödün vermeyen yüksek performanslı ürünleri ile geleceğimiz de kazançlı çıkıyor!

Mutfaklarda tasarrufu en etkili şekilde gerçekleştirmenin yolunun daha az deterjanla soğuk suda ve kısa programda bile üstün performans sunarak daha az enerji tüketimi sağlayan inovatif ürünlerle mümkün olabildiğini biliyor musunuz? P&G’nin lider bulaşık deterjanı markası Fairy, daha az su ve enerji kullanımını mümkün kılan inovatif ürünleriyle, hem cebinize hem de dünyamıza iyi bakıyor! “Kısa Programa Geçin”, “Düşük Isıda Yıkama Yapın”, ve “Ön Yıkama Yapmayı Bırakın” diyen Fairy, enerji tasarrufu yaparken üstün temizlikten de ödün vermiyor. Üstün performanslı ürünleriyle, daha az su ve enerji kullanımına ve daha az deterjanla daha fazla elde bulaşık yıkamaya kapı açarak, aile bütçesine büyük katkı sağlıyor.

Kaynakları boşa harcamadan kullanmanın önemi artarken, hem sahip olunan değerleri korumak hem de küresel ısınmada ve iklim değişikliğinde önemli bir rol üstlenen karbon ayak izini bulaşık yıkarken düşürmek için, soğuk suda bile etkili ve ön yıkama gerektirmeyen yenilikçi ürünleri ile bulaşıklarda kısa programa geçildiğinde elektrik faturalarında paket başına 165 TL, bulaşıklar soğuk suda yıkandığında ise yılda 300 TL’ye varan enerji tasarrufu sağlıyor. Gelin, birlikte iklim dostu alışkanlıklar edinmeyi sadece bir niyet olmaktan çıkarın, Dünya Enerji Tasarrufu Haftası’nda geleceği kazanacağınız, basitçe uygulanabilecek adımlar atmaya başlayın!

Enerji Tasarrufuyla Daha Sürdürülebilir Bir Gelecek Yaratın!

Hepimizin evi olan dünyamızın sürdürülebilirliği ve daha iyi bir gelecek için, sahip olduğumuz kaynakları doğru ve boşa harcamadan kullanmanın önemi her geçen gün daha da artıyor. Bunu gerçekleştirebilmek içinse iklim dostu alışkanlıklar benimsemek, aslında çok kolay!

P&G’nin 31 ülkede gerçekleştirdiği araştırmada Türkiye’ye ait verilere bakıldığında nüfusun %75’inin çevreyi çok önemsediğini belirttiği ve daha çevreci bir yaşam tarzına sahip olmayı istediği

görülüyor. Ancak bunu hayata geçirenlerin oranı %35'te kalıyor. Yani ülkemizde %40 düzeyinde niyet-eylem açığı söz konusu. Eyleme geçememenin en önemli nedenlerinden biri sürdürülebilirlik odaklı ürünlerin daha pahalı olduğu kanısı. Zaman bulamamak da bir başka neden olarak karşımıza çıkıyor. Bir diğer faktör ise “Bunu zaten kimse yapmıyor, ben yapsam ne faydası olur ki?” düşüncesi. Oysa herkesin atacağı ufak adımlarla önemli bir etki yaratılabilir. Üstelik, daha az enerji kullanımına olanak tanıyan ürünler sayesinde enerji tasarrufu yaparken üstün temizlikten ödün vermeden hem bütçeden hem de zamandan tasarruf edilebilir.

  • Enerji Tasarrufu Yaparken Üstün Temizlikten Ödün Vermeyen Ürünlerini Seçin
  • Bulaşıkları Soğuk Suda Yıkamaya Geçin
  • Bulaşıkları Ön Yıkamadan Geçirmeden Makinede Yıkayın
  • Bulalık Makinenizde Fairy ile Kısa Programı Tercih Edin
  • Yenilenmiş Formülüyle 3 Kat’a Kadar Daha Fazla Bulaşık Yıkayın

Üstün Performanslı Fairy Ürünleri

Her evin günlük rutin işleri arasında yer alan bulaşık yıkama, dünyanın sürdürülebilirliği açısından büyük önem yaşıyor. Üstelik bu süreçte en büyük pay, düşünülenin aksine üretim, ambalaj, içerik ve dağıtımdan yani üründen değil tüketicinin bulaşıklarda “sıcak su kullanımı”ndan kaynaklanıyor. Avrupa genelinde yapılan Yaşam Döngüsü Analizi, ısıtma süreçlerinin, elde yıkama işlemlerinden meydana gelen karbon ayak izinin %93'ünü, bulaşık makinesi kullanımına bağlı karbon ayak izinin ise %72'sini oluşturduğunu gösteriyor. Fairy, ön yıkama yapmaya, sudan geçirmeye veya ovalamaya gerek olmadan kusursuz temizlik sağlayan ürünleri ile enerji, su, zaman tasarrufuna katkıda bulunuyor. Enerji tasarrufu yaparken üstün temizlikten ödün vermeyen ürünleri sayesinde bulaşık yıkama sürecinden kaynaklanan karbon ayak izini azaltıyor.

Kısa Programda Bile Üstün Temizlik

Bulaşık makinelerinde daha az enerji ve su kullanımı sunan kısa programı seçerek, faturalarınızı düşürebilirsiniz! Zorlu yemek kirlerinde düşük ısıda bile anında aktifleşerek zorlu yağları hızlıca yok ediyor. Böylece makinelerde kısa programı seçerek 1 pakette 165 TL’ye varan elektrik tasarrufu sağlanmsını sağlıyor.

3 Kat Fazla Yıkayan Formülle Gelen Tasarruf

Elde yıkama bulaşık deterjanı yenilenen ve güçlendirilmiş formülü ile aynı miktarda en çok satan bidon deterjana göre soğuk suda bile 3 kata kadar daha fazla bulaşık yıkayarak tasarrufun yolunu açıyor. Zorlu yağları kolayca temizlerken uzun ve yoğun süreli köpük sağlıyor.

Soğuk Suya Geçin, Faturaları Azaltın

Türkiye’de tüketicilerin %76’sı bulaşıkları 35 derece veya daha yüksek sıcaklıkta yıkıyor. Ancak suyu ısıtmak için harcanan enerji, suyun sıcaklığı yükseldikçe daha da artıyor. Elde yıkama bulaşık deterjanları ise soğuk suda bile etkili üstün formülü sayesinde ise bulaşık yıkanan suyun derecesini 42’den 23’e düşürdüğünüzde bile mükemmel sonuç sağlıyor. Bu sayede suyun ısınmasında kullanılan doğalgaz, boşa harcanmaktan kurtuluyor.

Ön yıkamaya gerek bırakmayan inovatif ürünler

Türkiye’de tüketicilerin %71’inin vazgeçemediği en büyük alışkanlık, bulaşıkları makineye koymadan önce suda bekletme, ovalama, sudan geçirme gibi ön işlemleri yapmak. Üstelik bunu yaparken de sıcak su tercih ediliyor. Tüm bunlar, kaynakların daha fazla boşa harcanmasıyla ciddi bir ekonomik kayıp yaratıyor. Tüketicilerin daha az su, elektrik ve doğalgaz kullanıp üstün temizlik elde etmesine odaklanan Fairy, ön yıkama yapmayı gerektirmeyen güçlü ürünleri ile tasarruf yapmayı kolaylaştırıyor.

Tüm Mutfakta Hem Temizlik Hem Tasarruf Sunan Fairy Power Sprey

Elde Yıkama, Makinede Yıkama ve Mutfak Yüzeyleri temizliğine uygun yapısıyla temizlikte yeni bir dönem başlatan Fairy Power Sprey, “3'ü 1 arada” özelliği ile bulaşık ve mutfak yüzeylerindeki tüm yağ ve kirleri tek bir ürünle çözme avantajı sunuyor. Ön yıkamadan vazgeçmeyen tüketicilerin alışkanlıklarını dönüştürmek için geliştirilen içeriği ile suyun, elektriğin ve doğalgazın boşa harcanmasını engelleyen Fairy Power Sprey, kaynaklarımızı koruyarak geleceğe büyük bir katkıda bulunuyor. Bulaşıklardaki zorlu, kurumuş, ön yıkama yapmadan çıkması imkânsız gibi görünen yağ ve kirleri hızla ve zahmetsizce çözen Fairy Power Sprey, suya ve enerjiye gerek olmadan ana yıkama öncesi üstün temizlik sağlayarak tüketicilere hem kolaylık hem tasarruf kazandırıyor.

Yorum Yaz

 
 
  captcha