TUROYD gala gecesi yoğun ilgiyle gerçekleşti

TUROYD gala gecesi yoğun ilgiyle gerçekleşti
Türkiye’deki 8 bölge yürütme kurulu, yurtdışındaki 17 temsilcilik, üyeler, akademisyenler, sektör duayenleri ve turizm basınının katılımıyla gerçekleşen, Turizm Otel Yöneticileri Derneği-TUROYD’un üçüncü yıl gala yemeği, Hilton Garden Inn Beylikdüzü Hotel’de düzenlendi.

Galada açılış konuşmasını yapan Hilton Garden Inn Hotel Genel Müdürü ve Turoyd Başkan Yardımcısı Ertuğrul Uzak, Elazığ depreminde hayatını kaybedenler adına katılımcıları bir dakikalık saygı durusuna davet etti. Geceye katılan duayen turizmci Hüseyin Baraner’e plaket takdim edildi.

“TUROYD Türkiye sınırlarının ötesine geçti”

Birlik ve beraberlik mesajı verilen gecede söz alan Ali Can Aksu, Türk turizmini daha iyi seviyeler taşımak için çalışmalarının devam ettiğini, her geçen gün TUROYD ailesinin sayısının arttığını belirtti.

“Asıl yıldız oteli yöneten yöneticidir.”

Dünyanın hiçbir ülkesinde bu kadar devasa bilgi, Türk yatırımcısına bu kadar cömertçe ve iyi niyetler sunulmamıştır. Kendi zor şartlarda kazandıkları bilgileri gönülden sunmaları başka hiçbir ülkede bugüne kadar yaşanmamıştır. Türkiye’de yapılan otel yatırımlarının yüzde 96’sı tutmuştur. Bunun sebebi vizyon sahibi, donanımlı Türk otel Yöneticileridir. Türkiye Cumhuriyeti turizm değerlerinin yaratıcısı otel yöneticileridir. Bu iş bir meslektir ve bu mesleğe saygı gösterilmelidir. Sizler olmasaydınız turizm de elde edilen gelir rakamlarını kimse zikredemezdi” dedi.

Yorum Yaz

 
 
  captcha