Wyndham Çerkezköy Otel; konforunda sağlık ve şifa var

Wyndham Çerkezköy Otel; konforunda sağlık ve şifa var
Wyndham Çerkezköy Otel, Türkiye’de ilk defa Himalaya tuzunu tüm alanlarda konsept olarak kullanarak fark yaratan bir tesis. Otel, 125 odası, lüks restoranlarının yanı sıra bünyesinde insan anatomisine hakim uzman fizyoterapistleri barındıran My Tuana Spa&Tuz Sağlık Merkezi ile konforlu bir konaklama hizmeti veriyor. Wyndham Çerkezköy Otel Genel Müdürü İlke Ferit Demirbilek, “Misyonlarımızdan biri, konaklayan misafirlerimize bir öğreti sunmak, aynı zamanda da onların tecrübelerinden faydalanmak. Tuz bu konuda bize artı değer katıyor” diyor.

Trakya’nın sanayi merkezi konumunda bulunan Çerkezköy’de iş seyahatleri ve turistik gezilerde 5 yıldızlı konaklama deneyimi sunan Wyndham Çerkezköy Otel, Türkiye’de ilk defa Himalaya tuzunu tüm alanlarda konsept olarak kullanarak fark yaratan bir tesis. Türkiye’nin önde gelen çelik üreticisi KMC yatırımı olan Wyndham Çerkezköy, 13.500 metrekare kapalı, 2,5 dönümlük açık alana sahip. Otel, 125 odası, lüks restoranlarının yanı sıra bünyesinde insan anatomisine hakim uzman fizyoterapistleri barındıran My Tuana Spa&Tuz Sağlık Merkezi ile konforlu bir konaklama hizmeti veriyor.

Ev konforunda dizayn

Wyndham Çerkezköy Otel Genel Müdürü İlke Ferit Demirbilek, otelle ilgili şu bilgileri paylaşıyor: “Çerkezköy ve Çorlu bölgesi, dünyanın en büyük fabrikalarının, üretim tesislerinin toplandığı yer. Markamızın segmenti doğrultusunda hedeflediğimiz kitle, üst düzey yöneticiler ve iş insanları. Şanslı bir lokasyondayız. Çünkü hizmet almayı bilen insanlarla iç içeyiz. Misyonlarımızdan biri, konaklayan misafirlerimize bir öğreti sunmak, aynı zamanda da onların tecrübelerinden faydalanmak. Tuz bu konuda bize artı değer katıyor. İş amaçlı gelen konuklarımız bir sonraki gelişlerinde aileleriyle geliyor. Tesisimizin 3.500 metrekarelik reaksiyon diye tabir ettiğimiz My Tuana Spa&Tuz Sağlık Merkezi, iş insanlarına çalışırken sağlık ve şifa sunan bir alan yaratıyor.”

Wyndham Çerkezköy Otel’de 125 oda ve 274 yatak kapasitesi bulunuyor. Odalar, 22 ayrı çeşit mobilyayla döşenmiş farklı konseptlere sahip ve Wyndham standartlarında, uzun dönem misafirler hedeflenerek ev konforunda dizayn edilmiş. İş oteli konseptine sahip otelde 340 kişilik bir oditoryum bulunuyor. Otelde ayrıca 400 metrekarelik gün ışığı alan bir balo salonu, yeni nesil teknolojik altyapıya sahip 200 metrekareyle 55 metrekare büyüklükleri arasında değişen altı adet toplantı salonu yer alıyor.

Etler, Himalaya tuzunda pişiyor

Wyndham Çerkezköy Otel, tuzdan gelen sağlık anlayışını mutfağına da taşımış. Lezzetler Mutfak Şefi Mustafa Yolmaz ve ekibi tarafından hazırlanıyor. Akdeniz Mutfağı’ndan lezzetler sunan otelin ana restoranı Tuana Restaurant, et konusunda çok iddialı. Etler, tamamen Himalaya tuzundan plakalar üstünde pişirilip sunuluyor. İtalyan usulü makarnalar tamamen el yapımı. Otelin bir diğer restoranı Lagos Restaurant ise günlük ve taze deniz mahsullerinden oluşan bir mönüye sahip. Lobi Patisserie’de hem pastane ürünlerine hem de alkollü ve alkolsüz içecek seçeneklerine yer verilmiş. Gün boyu enerji yükleme saati olan kahvaltı ise zengin bir açık büfeden oluşuyor. Şarküteri ürünleri, peynir çeşitleri, el yapımı reçeller, marmelatlar, meyveler, yemişler, meyve suları…

Tam bir kişisel bakım cenneti

Wyndham Çerkezköy Otel’in mimari yapısında ahşabın sıcaklığını her yerde görmek mümkün. İç mimari, Wyndham Çerkezköy Otel CEO’su Mimar Mehmet Yücel’in imzasını taşıyor. Tesis, peyzajıyla birlikte kendine has tarza sahip yeşil bir otel. Tesiste kullanılan enerji sistemi, ısıtma yaparken soğutma yapıyor ve ısıtmadan kaynaklı enerjisi ile banyolarda kullanılan sıcak suyu üretiyor. Spa merkezi için otelin alameti farikası diyebiliriz. Merkezin her bölümünde tuzla yoğruluyorsunuz.

My Tuana SPA&Tuz Sağlık Merkezi, tam bir yenilenme deneyimi sunmak için tasarlanmış. Cilt ve vücut bakımları, masajlar, Osmanlı Hamamı, tuz odası, tuz yatakları, taş yataklar, aromaterapi gibi hizmetleriyle sağlık ve arınma isteyenler için tam bir kişisel bakım cenneti. SPA merkezinde, içerisinde 84 çeşit mineral barındıran Himalaya tuzu kürleriyle stres ve negatif enerjilerden arınma sağlanıyor. Himalaya tuzundan tuğlalarla kaplanan tuz odalarında sunulan ruhsal ve bedensel terapi hizmetlerinin yanı sıra kişiye özel bütünleyici uygulamalar, vücudun su-tuz dengesinin ayarlanması, bedene enerji kazanımı, yorgunluğun ve ağrıların yok edilmesini sağlıyor. İçerisinde iki adet çift kişilik jakuzi, üç adet dört kişilik jakuzi, dört adet tek kişilik masaj salonu, sauna, buhar odaları, su yatakları, şok ve macera duşları bulunan Spa merkezi, 5 yıldızlı konforu kişiye özel yorumlayarak fark yaratıyor.

www.wyndhamcerkezkoy.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha