Türk Mutfağı’nın geleneksel lezzetleriyle Borsa’da iftar yemeği

Türk Mutfağı’nın geleneksel lezzetleriyle  Borsa’da iftar yemeği
Klasik Türk ve Osmanlı Mutfağı ile Anadolu’nun yöresel mutfaklarından sentezlenen en seçkin yemekleri uzun yıllardır değişmeyen kalite çizgisi ile sunan Borsa Restaurant, Ramazan ayı boyunca kurduğu iftar sofralarında konuklarını özel lezzetlerle ağırlıyor.

Uzun yıllardır kalitesinden ödün vermeyen Borsa Restaurant, zengin iftar mönüleriyle Boğaziçi, Kandilli ve Ankara Next Level’da yer alan restoranlarında keyifli Ramazan buluşmalarına ev sahipliği yapıyor. Ramazan boyunca Akçaabat Tereyağı, Petek Bal, Kayseri Pastırması, Erzincan Tulum Peyniri, Hurma, Vakf-ı Kebir Pidesi gibi iftariyeliklerle orucunu açacak olan misafirlere bu lezzetlerin ardından günün çorbasını sunuluyor. İftarda sıcak başlangıçlar olarak Tonya telli peynirinden yapılan Karadeniz pidesi, beyaz peynirli ve maydonozlu su böreği ve mandıra yoğurduyla kendi sosu eşliğinde sunulan Trabzon usulü etli karalahana sarma seçenekleri servis ediliyor. Günün zeytinyağlı yemekleri ve salatalar da iftar sofrasının olmazsa olmazları arasında yerini alıyor.

Ana yemek olarak beyaz pilavla servis edilen et döner kebap, dana etiyle Borsa usulü hazırlanan Borsa köfte ızgara ve hünkar beğendi eşliğinde sunulan taş fırında Konya usulü kuzu tandır, Borsa Mutfağı’nın farkını ortaya koyuyor. Klasik Türk ve Osmanlı Mutfağı ile Anadolu’nun yöresel tatlarını menüsünde buluşturan Borsa Restaurant, yemeğin ardından güllaç (nar taneleri ile), fırın sütlaç, Borsa usulü hurmalı incir tatlısı ve Mardin usulü portakallı ve tarçınlı irmik helvası gibi geleneksel tatlılarıyla misafirlerine eşsiz bir Ramazan ziyafeti yaşatıyor.

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nın Boğaz’a bakan en güzel yerinde bulunan Boğaziçi Borsa, Âdile Sultan Sarayı’nda hizmet veren Kandilli Borsa ve Ankara Next Level Alışveriş Merkezi’ndeki Ankara Borsa, leziz iftar mönüsü ve yüksek hizmet kalitesiyle tadına doyum olmayan Ramazan sofraları için sizleri bekliyor.

www.borsarestaurants.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha