17 Temmuz 2024, Çarşamba

Gastronomi Turkey by Rafine'nin yeni sayısı çıktı

Gastronomi Turkey by Rafine'nin yeni sayısı çıktı
Yine birbirinden renkli ve dopdolu bir sayı ile karşınızdayız. Özel haberlerimiz ve röportajlarımızı yeni sayımızda sizlerle buluşturuyoruz

Lezzet rotası olarak Beyoğlu’ndaki yeni bir müdavim mekanı Taksim9'a yer verdik. 135 yıldır aynı yemekleri yapan Hacı Abdullah Lokantası’nın 4. kuşak temsilci Turgut Gülen ile röportaj yaptık. Haliç’e uzanıp Arça Restaurant&Grill’i konuk ettik. Beltur'un Genel Müdürü Cenk Akın'la bir araya gelme mutluluğunu yaşadık.

Kahve Danışmanı ve Gastronomi Yazarı Cenk R. Girginol'un markası Albero del Caffe'yi anlattık.

Sayfalarımızda yer verdiğimizi otellerin her biri alanında oldukça başarılı olanlar. Erdek'in köklü oteli Pınar Otel, Erciyes Dağı’ndaki Magna Hotels, Taksim Gümüşsuyu’ndaki Opera Hotel Bosphorus, Şile'deki Casa Lavanda ve Afyon'daki termal otel Akrones'i anlattık.

Şef Serkan Aksoy'la MICHELIN rehberi hikayesini, televizyon dünyasının en sevilen şeflerinden Türev Uludağ ile yeni projelerini, Şef Burcu Karataş'la mesleki yolculuğunun yapı taşlarını konuştuk.

Bir yabancı yazarla röportajımız da var. İtalyan yazar Lorenza Scalisi “Başkanların tüm yemekleri” kitabı ile bizi İtalyan cumhurbaşkanlarının mutfak sırlarına doğru bir yolculuğa çıkardı.
Konuk yazarımız Rıza Sönmez de bizi Osmanlı Saray Mutfağı'nın balık lezzetlerine götürdü.

Duayen konu başlığı altında mutfak sektörü deyince ilk akla gelen isimlerden olan MAKPA Dış Ticaret’i kuran Ali Sözmen'le bir söyleşimiz var.

Eğitim sayfalarımızda Akdeniz Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü'nü tanıtıyoruz.

https://rafinedergi.gastronomiturkey.com/19/

Yorum Yaz

 
 
  captcha