22 Mayıs 2024, Çarşamba

Goodville Seasonal Kitchen; ‘İyi’ bir deneyim

Goodville Seasonal Kitchen; ‘İyi’ bir deneyim
Goodville, birçoğumuzun “Keşke olsa…” dediği bir konseptin hayata geçmiş hali. Plazaların yoğunlukta olduğu Levent’te konumlanan Goodville, bölge çalışanlarının da nefes aldığı keyifli bir mekan. Sezon ürünleriyle hazırlanan özel lezzetlere imza atan Goodville, tüm detaylarını da ‘iyi’ üzerine kurguluyor. Dolayısıyla burada lezzetten sunuma, dekorasyondan hizmet anlayışına kadar her şey keyifli bir bütünlük ve hoş bir deneyim sunuyor.

Goodville Seasonal Kitchen, şehir insanının arayışlarına cevap veren bir mönü ve ortam sunuyor. Son yıllarda öne çıkan sağlıklı beslenme konusundaki taleplere cevap veren mönüsüyle özellikle bölge çalışanlarının uğrak yeri olmuş durumda. Öğle yemeklerinde çokça tercih edilen Goodville, hızlı servisiyle de beğeni kazanıyor. Misafir memnuniyetine verilen önem ve kaliteli hizmet anlayışıyla müdavimlerini oluşturan mekan, yakın zamanda ikinci şubeyle karşımıza çıkacağa benziyor.

Goodville’in dönem sebze ve meyvelerine göre değişen mönüsünde doğal ve taze ürünler kullanılıyor. Bununla birlikte dayatmacı bir mekan da değil Goodville. Örneğin, arkadaş grubuyla gelmiş biri mönüde hamburgeri de görebiliyor. Hamburgere eşlik eden patates ya da biber gibi seçenekler ise kızartma olarak değil; fırında pişirimle sunuluyor. Mekanda kış mönüsünün tamamlanmasıyla mönüye giren seçenekler de bir hayli iddialı. Balkabağı çorbası, cevizli tulum peynirli erişte, fajita salata, somon burger bunlardan bazıları… Mekanın klasikleşen lezzetleri arasında da hamburger salata, falafel salata ve köfteli salatanın birleşiminden oluşan karma tattaze salata, kinoa somon salata ve şef beğendi gibi seçenekler öne çıkıyor. Tüm bu alternatifler gerek besin değeri gerekse lezzet konusunda taleplere cevap verir nitelikte… Cihan Kıpçak ve Üryan Doğmuş’un danışmanlık yaptığı mekanda her yemeğin sırrı başka; salatalardaki sır ise temel soslarının çok iyi olması…

Güne özel seçenekler

Mutfak konsepti gereği hızlı tüketimin olduğu bir bölgede oldukça ilgi gören Goodville, keyifli bahçesiyle de tam not alıyor. Öğle yemeği için mekanı tercih eden beyaz yakalı sayısının gün geçtikçe arttığı restoranda, hızlı servis için çözümler sunuluyor. Gelen misafirler mevsiminde lezzetler adı altında hazırlanan seçenekleri görerek seçebiliyor. Öğle yemeği konseptinde her gün farklı lezzetler hazırlanıyor. Haftalık olarak kurgulanan yemekler her damak tadına uyum sağlayabilecek çeşitlilikte…

Sanatla iç içe

İyi’lerin bir arada kurgulandığı bir mekan olarak sanat etkinliklerinde de iyi seçenekler sunuyor Goodville. Canlı müzikten dans gecelerine hatta tiyatro gösterilerine kadar akşamları sanat dolu olan mekan, geceleri apayrı bir atmosferde bir başka deneyim vaat ediyor. Mekanda düzenlenen workshop’lar da oldukça ilgi görüyor.

Dekorasyonda doğal ürünler

Açılış süresince uzun planlamalar yapılan mekanda, proje konusunda grup içi yakınlığı olan Targem firmasıyla çalışılmış. Sonraki etaplarda ‘finetune’ adı verilen detay çizimleri yapmak üzere Soto İç Mimarlık’tan destek alınan mekanda, kitaplık, servant, bar gibi bazı ünitelerin çizimi ve kümes tellerinden separatörlerle yaratılan hava, Soto İç Mimarlık’ın dokunuşları bulunuyor. Bununla birlikte mekan kurucularının da fikir ve emekleri de oldukça büyük. Zaten mekana adım atar atmaz, kadın eli özeni hissediliyor. Genel olarak yormayan, hatta rahatlatan bir mekan olan Goodville’de bu sebeple mobilyalarda İskandinav yalınlığı tercih edilmiş. Özellikle iç mekanda öne çıkan renkler, mönünün mevsimselliğini de yansıtan sıcak renklerden oluşuyor.

Gündüz ana içeriği olan salataların da yer aldığı altı metrelik bar ünitesinde tazelik vurgusunu, rainforrestgreen mermeriyle yakalayan Goodville, mermerdeki doğallık, rengin ve dokuların sıcaklığı mermerin soğukluğunu dengeliyor. Diğer malzeme seçimlerinde de doğallık belirleyici olmuş mekanda… Mantar büyük masalar ve küçük standart ahşap masaları hem içerde hem dışarıda göze çarpıyor. Pencere profillerinde alüminyumun standartlığını değil, demirin üretildiği sıradaki emek yoğunluğunun yansıtılması tercih edilmiş. Alanda genişlik duygusunu yaratmak için de tavandaki detaylar gizlenmemiş ve renk olarak da açık renkler kullanılmış. Doğal ve sarkan yapraklı bitkiler de yaratılmak istenen doğal havaya katkı sağlanıyor. Bakırın yükselen çağını yaşadığımız şu günlerde süpürgeliklerden bar tablasına kadar birçok noktada ve çok sayıda aksesuvar detayında bakır göze çarpıyor.

İletişim: 0212 281 03 79

Yorum Yaz

 
 
  captcha