05 Aralık 2022, Pazartesi

Hilton İstanbul Bosphorus’un Adana Gecesi ünlü simaların katılımıyla gerçekleşti

Hilton İstanbul Bosphorus’un Adana Gecesi ünlü simaların katılımıyla gerçekleşti
Hilton İstanbul Bosphorus’un en gözde mekanlarından biri olan Lalezar Meyhanesi’nde “Yerel Mutfak Global Lezzet” projesinin ilk durağı olan Adana Mutfağı davetlilere sunuldu. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mönüdeki tüm yemekler, Adana Salmanbeyli Köyü’nün marifetli kadınlarının ellerinden çıktı.

Yenilenen konseptiyle misafirlerini ağırlamaya başlayan Hilton İstanbul Bosphorus içerisinde yer alan Lalezar Meyhanesi, Mart ayı itibariyle “Yerel Mutfak Global Lezzet” konseptine başladı. Adana’nın yöresel yemeklerinin tanıtıldığı ilk etkinlikte, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Lalezar Meyhanesi’nin mutfağı, Adana Salmanbeyli Köyü’nden kadınların ekonomik yönden kalkınması ve unutulmaya yüz tutmuş kültürel değerlerin yaşatılması amacıyla bir araya gelen kadınların oluşturduğu ekibe teslim edildi.

Hilton İstanbul Bosphorus’ta gerçekleşen lansman gecesine ünlülerin ilgisi büyüktü. Geceye katılan Ece Vahapoğlu, Timur Savcı, Serhan Onat, Birol Güven, Tamer Karadağlı, Zeydan Karalar, Tayyar Zalimoğlu, Hazer Amani, Akasya Asıltürkmen, Hatice Şendil, Burak Sağyaşar gibi ünlüler servis edilen yüksük çorba, güveç, nohutlu patlıcan dolması, bartavit, paşa öfelemeci, teretür, muhammara gibi yemek ve mezeler ile karakuş ve taş kadayıf tatlılarından oluşan özel bir seçkiye yoğun ilgi gösterdiler.

Hilton İstanbul Bosphorus Adana yemeklerini seven, özleyen veya merak edenleri 8-9-10 Mart’ta Lalezar Meyhanesi’ne bekliyor.

Yorum Yaz

 
 
  captcha