22 Mayıs 2024, Çarşamba

Köklü geçmişin yenilenen yüzü

Köklü geçmişin yenilenen yüzü
Erdek’in masmavi sularının kıyısında yükselen Pınar Otel, eskiyi yeniyle harmanlayan konseptiyle köklü geçmişin yenilenen yüzünü temsil ediyor. Günümüz konforunu yaşatırken geçmişin izlerini hissettiren otel, sakinliği ve doğasıyla huzur vadediyor.

Türkiye’nin ilk sayfiye yerlerinden biri olan Erdek’te 1962 yılında açılan Pınar Otel, ülkemizin turizm haritasına ilk adımını attığı günden beri misafirlerine eşsiz bir deneyim sunmanın gururunu yaşıyor.

60 yılı aşkın süredir devam eden bu yolculukta, 40 odası ve 8 bahçe villasıyla geçmişten günümüze taşıdığı mirası, modern bir dokunuşla harmanlayarak, konuklarına unutulmaz anlar yaşatıyor. Her odası ve her köşesinde bir hikâye anlatan otel, zengin geçmişinden aldığı ilhamla, günümüz konforunu ve lüksünü en etkileyici şekilde sunuyor.

Binanın iç tasarımında, geçmişin izlerini taşıyan detaylara özel bir önem veriliyor. Renk ve malzeme seçimlerinde, dönemin atmosferini yansıtmak adına özgün dokunuşlarla harmanlanan yerel unsurlar kullanılmaya özen gösterilmiş... Mobilya seçimlerinde ise dönemin ruhunu yansıtan ve o döneme ait çizgileri barındıran parçalar özenle seçilmiş.

İlklerin oteli

1962 yılında Sadık Özyiğit ve eşi Nimet Hanım tarafından, Türkiye’nin ilk turistik plaj oteli olarak hizmete sunulan tesis, ülkemizde turizm ve tatil anlayışının başlamasına öncülük etti. Pek çok ilke imza atan otel, hizmet verdiği dönemde iş, siyaset ve sanat camiasından pek çok ünlü ismi misafir etti. 30 yıl boyunca yaz tatillerini otelde geçiren merhum iş adamı Vehbi Koç gibi önemli isimlerin tercihi olmak onlar için ayrı bir gurur kaynağı.

Pınar Otel, misafirlerine sadece konforlu bir konaklama değil, aynı zamanda bir zamanlar yaşananların izlerini sürme fırsatı sunuyor. Her geçen yıl güçlenen ve büyüyen bir aile gibi, tarihine ve mirasına sahip çıkan otel için her bir konuğunun burada geçirdiği anlar son derece değerli ve özel.

Zeytin Restaurant

Pınar Otel’in ana binasında hizmet veren Zeytin Restaurant, birbirinden leziz ürünlerle hazırladığı açık büfe kahvaltının yanı sıra odun fırınında pişen özel yemeklerin yer aldığı menüsüyle keyifli anlar yaşatıyor. Zeytin Restaurant’ın zengin bir şarap kavı da bulunuyor. Üstelik tüm bu lezzetleri kışın şömine keyfiyle de buluşturuyor.

Midye Restaurant

Otelin diğer restoranı olan Midye Restaurant ise denize sıfır konumuyla ve özel lezzetleriyle deniz keyfinizi katlıyor. Leziz atıştırmalıklar, taze mezeler, deniz ürünleri ve ızgaralarla Midye Restaurant damaklarda iz bırakıyor. Özellikle yaz akşamlarında iskelede alakart yemek servis çok keyifli! Bar ve şöminesi olan restoran yılın her döneminde hizmete açık.

Pınar Otel’in tüm özel gün ve davetlere ev sahipliği yapacak 400 kişi kapasiteli etkinlik alanı olan Çınar, denize sıfır konumuyla unutulmaz anlar yaşatıyor. Pınar Otel lezzetleri yemyeşil serasında doğanın kalbinde büyüyor. Taze ve nefis tatlar doğrudan sofranıza geliyor. Seranın keyifli atmosferi, yoga, workshop ve özel toplantılarınız için eşsiz deneyim sunuyor. Ayrı ayrı kullanılabilen Artake ve Kyzikos toplantı salonları, geniş katılımlı etkinliklerde birleştirilerek tek ve büyük bir salon olarak da kullanılabiliyor.

www.pinarotel.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha