22 Temmuz 2024, Pazartesi

Tadında Anadolu Yerli Malı Haftası’nı kutluyor

Tadında Anadolu Yerli Malı Haftası’nı kutluyor
Anadolu’nun unutulmaya yüz tutmuş geleneksel ürünlerini ve lezzetlerini günümüze taşıyan Tadında Anadolu, yerel değerlere sahip çıkarak Yerli Malı Haftası’nı kutluyor. 15 Aralık'ta Capitol AVM’de kuracağı Yerli Malı Pazarı ile birbirinden leziz yöresel ürünleri ziyaretçilerle buluşturacak olan Tadında Anadolu, 12-18 Aralık tarihleri arasında ise tüm restoranlarında yerli lezzetler ikram ederek paylaşmanın verdiği mutluluğu hatırlatacak.

Anadolu Mutfağı’nın kültür mirasını korumak, eşsiz lezzetlerini nesiller boyu yaşatmak amacıyla büyük bir tutkuyla çalışmalarını sürdüren Tadında Anadolu Yerli Malı Haftası’nı kutluyor. Yerli malı kullanmanın önemi bilen ve yerel üretimi destekleyen Tadında Anadolu, Capitol AVM’de yer alan restoranının önünde kurulacak Yerli Malı Pazarı’nda birbirinden özel yöresel ürünleri ziyaretçilerle buluşturacak.

15 Aralık günü 11:00 ile 21:00 saatleri arasında açık olacak pazarda, yörelerinden temin edilen bal, peynir, şeker, reçel, sucuk, zeytinyağı gibi ürünlerin yanı sıra Anadolu’nun vazgeçilmez tarifleriyle hazırlanan kömbe, Mevlevi tatlısı, murabba gibi lezzetler de yerini alacak. Tadında Anadolu’nun Eğriçayır, Antre Gourmet, Cafer Erol, Velidede, Antakyalı Kömbe, Atiye Laçin, Yalı Çiftliği, Aşıkbaba ve Kaliv gibi yerli tedarikçileri özel ürünleriyle misafirleri ağırlayacak.

Tadında Anadolu sadece Capitol AVM’de kuracağı pazarda değil, tüm restoranlarında da Yerli Malı Haftası ruhunu yaşatacak. 12-18 Aralık tarihleri arasında restoranlarını ziyaret eden misafirlerine armuttan hurmaya, kestaneden fıstığa, leblebiden nara kadar her biri yöresinden gelen birçok lezzeti ikram edecek olan Tadında Anadolu, taptaze meyveler, minik keselerde sunulan lezzetli kuruyemişlerle bu toprakların bereketini herkesle paylaşacak.

Tadında Anadolu Yerli Malı Haftası’nı kutlamak isteyen herkesi İstanbul Atatürk Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı ile Yalova İDO Hızlı Feribot İskelesi ve Bursa Güzelyalı İDO Hızlı Feribot İskelesi, UNIQ İstanbul ve Capitol AVM’de yer alan restoranlarında bekliyor.

instagram.com/tadindaanadolu

Yorum Yaz

 
 
  captcha