Tetto’s İmza lezzetleriyle İngiltere’de adından söz ettiriyor

Tetto’s İmza lezzetleriyle İngiltere’de adından söz ettiriyor
İngiltere’nin farklı bölgelerindeki 4 şubesinde kalite ve lezzet konusundaki iddiasını kanıtlayan Tetto’s, İngiltere’nin sevilen restoranlarından biri olmayı başarıyor. Uluslararası mutfaklara yaptığı özel dokunuşlarla özgünleşen menüde Mekânın Kurucusu Salman Kurt’un uzmanlık alanı da olan steak çeşitleri ve kokteyl menüsü gibi birçok kalem ön plana çıkıyor. Bugün başarısını şubeleriyle de kanıtlayan Kurt, “Sıfırdan, bazen dükkânda sabahlayacak kadar çok çalışarak bugünlere geldim. Başarım disiplinli ve çok çalışmamın sonucu oldu” diyor.

İngiltere pazarında adından sıkça söz ettirmeyi başaran Tetto’s, bugün tarihi Smithfield Pazarı manzarasına sahip Farringdon şubesi, Kingsland Road’ta bulunan Dalston şubesi, Highburg şubesi ve yemyeşil iç tasarımıyla dikkat çeken Hampstead şubesiyle hizmet sunuyor. Farklı kapasitelere sahip şubeler şık ve özenli dekorasyonlarıyla dikkat çekiyor. Tetto’s markasının Kurucusu Salman Kurt uzun yıllardır İngiltere’de yaşıyor. İlk olarak bir kebap dükkânında çalışmaya başlayan Kurt, uzun yıllara dayanan sektör deneyiminin ardından 2017 yılının sonunda bu konsepti hayata geçiriyor. Kurt, “Tetto kelimesi çatı anlamına geliyor. Ben de bu isimle aynı çatı altında uluslararası birçok mutfaktan lezzetler sunabileceğim bir konsept hayal ettim. Makarna, pizza, steak gibi birçok grupta yemekler sunuyoruz. Açılışımızdan kısa bir süre içerisinde dikkat çekmeyi başardık. Bayağı ünlenince ‘Saltman’ olarak da anılmaya başladım. Ardından işler güzel gidince diğer şubeler geldi. Genel olarak şubelerde aynı dekorasyonu kullanmaya özen gösterdim.

Restoranlarda kullandığım birçok ekipman içim Türk markalarıyla iş birliği gerçekleştirdim. Neredeyse tuzluğa kadar her şey Türkiye’den geldi” diyor.

Mekâna özel reçeteler

Tetto’s menüsü ana menü, kokteyl ve tatlı menüsü olarak üç farklı başlık altında toplanıyor. Ayrıca Highburg New Park şubesinde kahvaltı servisi de veriliyor. Kahvaltı menüsünde İngiliz kahvaltısının yanı sıra klasik Türk kahvaltısı da oldukça seviliyor. Ana menüde ise konuklara birçok çeşit sunuluyor. Başlangıçlarda mekânın spesiyal lezzetlerinden ızgara hellim, karamelize kırmızı soğan ile servis ediliyor. Sarımsaklı özel bir sosla pişirilen karides de konuklardan tam not almayı başarıyor. Yine mekânın imza lezzetlerin ahtapot da oldukça beğeniliyor. Tetto’s da ön plana çıkan diğer kalem ise steak’ler. Kurt, “Steak house’lardakinin aksine biz steak’leri soslayarak pişiririz. Bu nedenle de kebap gibi kokar. Menü uluslararası mutfaklardan yemeklerden oluşsa da kendimize ait lezzet dokunuşları yaparak özel hale getirdik” diyor. Mekânda lamp chops, Dallas, T-bone steak gibi birçok lezzeti deneyimlebilirsiniz. Menüde ayrıca ızgara şiş çeşitleri, deniz mahsulleri de yer alıyor. En favori ürün gruplarından birisini de makarna ve pizza grubu oluşturuyor. Bu grupta imza lezzetlerin başında ıstakozlu tagliatelle geliyor. Mekânın adıyla özdeşleşen önemli bir alanı da kokteylleri.... Neredeyse her masada kokteyl siparişi görebildiğiniz Tetto’s birbirinden farklı imza kokteyle sahip.

Farklı organizasyonlara ev sahipliği de yapan Tetto’s hizmet kalitesini arttırmak adına bir dizi yenilik de yapmaya başlamış durumda. Kurt, “İstihdam edeceğimiz servis elemanlarına bir aylık bir eğitim vereceğiz. Şarap, kokteyl, yemek gibi konulardan oluşan eğitimin ardından çalışmaya başlayacaklar. Bir şubemiz bu anlamda eğitimin de verildiği yer olacak. Ve eğitimin ardından servis elemanlarımızı diğer şubelerimizde görevlendireceğiz” diyor.

www.tettos.london

Yorum Yaz

 
 
  captcha