17 Nisan 2024, Çarşamba

Chez Moi; günün her saatini farklı lezzetlerle yakalıyor

Chez Moi; günün her saatini farklı lezzetlerle yakalıyor
Hem konuklarını ağırladığı tarihi binası hem de günün her saatine uygun mönüsüyle Karaköy’ün en özel mekanlarından biri olmayı başaran Chez Moi, nöbetçi mutfak uygulamasıyla sabah 04:00’e kadar lezzetseverleri ağırlıyor. Her katında bütünden kopmayan farklı dekoratif öğeler kullanılan mekan, birçok farklı konsepti de bu katlarda konuklarına sunmayı başarıyor.

2016 yılında Avukat Sidar Ayman tarafından kurulan Chez Moi uluslararası mutfaklardan örneklerden sunsa da ağırlıklı Fransız Mutfağı üzerine şekillenmiş bir mekan. Kısa sürede Karaköy’de sevilen bir işletme haline gelen Chez Moi geçmişte bir malikhane olarak kullanılıyormuş. Bina şu anda 300 kişilik kapasiteye sahip beş katlı bir restoran. Chez Moi’nin genel koordinatörlüğü görevini 28 yıldır sektörde tanınan konsept ve marka danışmanı Melih Doğan yürütüyor.

Her katında lezzetli konseptler

Chez Moi Fransızca “benim evim” anlamına geliyor. Kahvaltıdan sabah 04:00’e kadar sunduğu hizmetle konuklarına hissettirmek istediği tam anlamıyla da ev rahatlığı. Haftanın yedi günü açık mekan turistlerden iş çevrelerine kadar geniş bir misafir portföyüne sahip. Başarılı tasarım ve dekorasyonunun da mekanın genel ambiyansında etkisi büyük. Her katında bütünden kopmayan farklı dekoratif öğeler kullanılan Chez Moi, aslında birçok farklı konsepti de bu katlarda konuklarına sunmayı başarıyor. Mekanın terası da bulunan en üst katı Ermeni meyhanesi konseptiyle hizmet sunuyor. 75 kişilik kapasiteye sahip Chez Moi Meyhane 5, yeni nesil meyhane anlayışını özel mezelerle harmanlıyor. Bu kat ayrıca özel partilere ev sahipliği yapıyor. Mekanın dördüncü katı ise Fransız Mutfağı ağırlıklı A La Carte lezzetler sunan bir yapıya sahip. Üçüncü katında private room olarak hizmet sunan bir bölüm yer alıyor. Melih Doğan, “Konuklarımızın geliş amacı ne olursa olsun keyifli vakit geçirmelerini ve lezzetli yemekler yemelerini sağlamak en büyük hedefimiz. Dünya mutfaklarından lezzetleri füzyon mutfağıyla harmanlıyoruz. Tabii ki Fransız Mutfağı ağırlıklı bir konseptimiz var” diyor.

Mottosu, ‘İyi yemek, iyi müzik, iyi içecek’

Başarının birçok unsurun bir arada olmasına bağlı olduğunu söyleyen Doğan, başarının ekip çalışmasıyla geldiğini belirterek, “Açılışımızdan beri aynı kadroyla devam ediyoruz. Yardımcım Semih Kazım Varol’a bu konuda teşekkür etmek isterim. Kendisi işletme ortağım. İşletme müdürümüz Zafer Aksu. Tecrübeli bir ekibe sahibiz. İyi müzik, iyi yemek ve iyi içecek unsurlarını bir arada yakalayabilmek başarıyı da getiriyor. Müzik direktörümüz Ersan Pars, DJ’miz ise Şahin Çevik. Barmen arkadaşlarımız da çok deneyimli. Kendimize has kokteyllerimiz var. Meyve sularımızın hepsi taze sıkılmış. Kokteyllerde gerçek özler kullanılıyor. Her alanda çok başarılı ve lezzetli bir deneyim sunmak istiyoruz. Bu nedenle kendimizi geliştirebilmek ve sektörü yakından takip edebilmek için çok fazla yurtdışı seyahati gerçekleştiriyoruz. İnsanlara uygun fiyatlı güzel lezzetler sunmak amacımız” diyor.

Her ürün kendi mutfağında hazırlanıyor

Mekanın mutfağı Halil Kantarçeken’e emanet. Aslen Gaziantepli olan şef, 15 yaşından beri mutfağın içerisinde. Yurtiçinde ve yurtdışında farklı pozisyonlarda çalışma fırsatı yakalayan Kantarçeken, Türkiye’nin en iyi genç şefleri kategorisine de girmeyi başarmış bir isim. Mönüyü konukların beklentileri ve taleplerinin oluşturduğunu söyleyen Kantarçeken, ekliyor: “Biz konuklarımızın beklentilerini karşılayabilmeyi hedefliyoruz. Dolayısıyla mönüde neler olup olmayacağını da Karaköy belirliyor diyebilirim. Kullandığımız malzemeler bizim için çok önemli. Soslarımızın neredeyse tamamını biz üretiyoruz. Hamburger ekmeklerimiz kendi üretimimiz. Etlerimizi kesinlikle dinlendiriyoruz.”

Standart lezzet anlayışı

Mönü yılda iki kere değişiyor. Bu dönemde deniz mahsullü spagetti, üç renkli tortelini, baklava hamurunda köfte, hollandase soslu somon, Çin usulü tavuk, demi galece soslu lokum bonfile gibi lezzetler yer alıyor. Makarna ve hamburger mönüsü oldukça sevilen Chez Moi’de mekanın spesiyali Chez Moi burger’ı deneyimleyebilirsiniz. Formuna dikkat eden konukları için fit mönü alternatifi sunan mekanda kapari soslu buharda somon, kepekli penne gibi lezzetler mevcut. Mekan ayrıca büyük porsiyonlarıyla da konuklarından tam not alıyor.

Nöbetçi mutfak mönüsüyle sokak lezzetlerinin adresi

Chez Moi’nin en son yeniliği ise nöbetçi mutfak mönüsü. Gece 24.00’ten sonra bu mönüyle konuklarını ağırlayacak mekan, sokak lezzetlerini sevenlerin yeni adresi olacağa benziyor. Kokoreç, ıslama köfte, çakallı menemen, sucuklu yumurta ve pide gibi birçok lezzeti bulunduran mönü, sabahın ilk saatlerine kadar deneyimlenebilecek.

İletişim: 0533 431 40 11

Yorum Yaz

 
 
  captcha