20 Haziran 2024, Perşembe

Ela Excellence Resort Belek Zeytin Festivali ile unutulmaz bir gastronomi deneyimi sizi bekliyor

Ela Excellence Resort Belek Zeytin Festivali ile unutulmaz bir gastronomi deneyimi sizi bekliyor
Ela Excellence Resort Belek, 5-8 Ekim tarihlerinde gerçekleştireceği ‘Zeytin Festivali’nde, Michelin Yeşil Yıldız sahibi Toscana’lı Şef Stefano Pinciaroli'yi ağırlayacak.

Geleneksel Ela Excellence Resort Belek Zeytin Festivali, bu yıl çok önemli bir şefi lezzet tutkunlarıyla buluşturacak. 5-8 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan Ela Excellence Resort Belek’teki Zeytin Festivali’ne, Michelin Yeşil Yıldız sahibi Toscana’lı Şef Stefano Pinciaroli konuk şef olarak katılacak. Sürdürülebilirliği temel alan ve sürdürülebilir gastronomi konusunda rol model olmuş şeflere verilen, dünyada çok az şefin aldığı Michelin Yeşil Yıldız sahibi Pinciaroli, Ela Excellence Resort Belek Zeytin Festivali kapsamında, geleneksel tariflere kendi yorumunu katarak oluşturduğu özel menüsüyle tam bir lezzet şöleni yaşatacak.

Ela Excellence Resort Belek'in Executive Şefi Şevket Gökçen de, festival için geniş bir yelpazede özel tarifler sunacak. Bu tarifler arasında, zeytin dolgulu ravioli ve zeytin yapraklarından elde edilen eşsiz ürünler de yer alacak.

Festival kapsamında Ela Excellence Resort Belek, misafirlerine kendi zeytin hasadını yapıp bu zeytinlerden kendi zeytinyağlarını üretme keyfini yaşatacak. Ayrıca, La Sante A la Carte Restaurant'ta Akdeniz mutfağı lezzetlerinin yanı sıra özellikle zeytinyağlı yemekler servis edilecek. Zeytin, Ela Excellence gastronomisi ile mükemmel bir uyum içinde lezzet tutkunlarıyla buluşacak.

Zeytin Temasıyla Eğlenceli Atölyeler Düzenlenecek

Zeytin Festivali çeşitli atölyeler ile misafirlerine farklı deneyimler yaşatmayı amaçlıyor. Çay ve Su Sommelier’i Ebru Erke önderliğinde, zeytin yaprağının mucizesini kullanarak yapılan çayların sayısız faydası olduğu hakkında bilgilendirme sağlayacak. Mozaik pano yapımı atölyesi sanatı bir terapi haline getirerek şimdiye odaklı derin bir farkındalık deneyimi yaşatacak. Mindfulness Çemberi atölyesi ise iç dünyaya kısa bir yolculuk yapma imkânı sunacak. Aromaterapi Atölyesi ile zeytinin mucizesinden yararlanarak doğal içerikli cilt ve vücut bakım ürünleri yapma fırsatı tanıyacak. Çocuklara özel olarak düzenlenen atölyeler ise zeytin yaprağının mucizesi ile eğlenirken öğrenme imkânı sunacak.

Yorum Yaz

 
 
  captcha