Four Seasons Hotel Sultanahmet ile Kastamonu lezzetlerine yolculuk

Four Seasons Hotel Sultanahmet ile Kastamonu lezzetlerine yolculuk
Mimari dokusu, zarif sunumları ve servis kalitesiyle açıldığı günden itibaren Sultanahmet’in simge yapılarından olan Four Seasons Hotel Sultanahmet, yöresel mutfak etkinliklerine bir yenisini daha ekliyor ve 5-15 Nisan günleri arasında Kastamonu’nun geleneksel lezzetlerini ve İksirli Çiftlik’in ürettikleriyle yorumladığı doğal tatları misafirleriyle buluşturuyor. Konuk şef Evren Deniz’in imzasını taşıyan özel tatlar Seasons Restaurant’ın zarif sunumuyla birleşerek, şehrin zengin yemek kültürünü lezzet tutkunlarına sunuyor.

İksir Resort Town & İksirli Çiftlik’in Executive Chef’i Evren Deniz, yeşilin tonlarıyla bezeli, doğası ve mükemmel atmosferiyle dikkat çeken Kastamonu’nun yerel lezzetlerini Four Seasons Hotel Sultanahmet’in mutfağına taşıyor. 1926 yılında yapılan bir konakla birlikte, doğa, kültür, doğal beslenme ve yöresel lezzetleri misafirlerine sunan İksir Ailesinin hayallerinin sonucu hayata geçen mekanın şefi, otel için damaklardan silinmeyecek lezzetlerden oluşan bir mönü hazırladı.

Kastamonu’ya doğru bir yolculuğa çıkaran mönüde iştah açıcılar olarak, Fasulye Turşusu, Kanlıca Mantar Turşusu, Pastırma, Daday Tereyağı, Siyez Buğdayından Katkısız Ekşi Mayalı Ekmek ön plana çıkan tatlar arasında. İştah açıcıları ise Ihlamurlu Pum Pum Çorbası, Sütlü Kestane Çorbası, Kızılcık Çorbası’ndan oluşan çorba üçlemesi izliyor. Orman Mantarlı Doğal Ot Kavurma, Cevizli Siyez Unlu Erişte, Müsellim Sarma, Siyez bulgurlu Ekşili Pilav ara sıcaklar olarak sunuluyor. Serpme olarak servis edilen ana yemekler; çiftliğin kendi tavuklarıyla Fırınlanmış Banduma ve Kel Simitli Tiridi damakları fethediyor. Ana yemekler arasında ikram edilen Kiren (kızılcık) Şerbeti ise unutulmaya yüz tutan mutfak tatlarından birisi. Tatlılardan Üryan Tırtıl ve ikram olarak sunulan Kastamonu Çekme Helvası mönü için mükemmel bir bitiş sağlıyor.

Four Seasons Hotel Sultanahmet’in avlusunda konumlanan restoranı Seasons’ta, 5-15 Nisan günlerinde, öğle ve akşam bu özel tadım mönüsünü deneyimlemenin yanı sıra kahvaltıda İksirli Çiftlik’in leziz ürünleri tadılabilir. Aynı zamanda arzu edenler İksirli Çiftlik’in doğal ürünlerini satın alabilir.

İletişim: 0212 402 31 50

Yorum Yaz

 
 
  captcha