22 Mayıs 2024, Çarşamba

Geleceğin lezzetleri Sirha 2019’da yaratılacak

Geleceğin lezzetleri Sirha 2019’da yaratılacak
Dünya yiyecek-içecek sektörünün kesişim noktası ve sektördeki her profesyonel için bir referans etkinlik olan Sirha Lyon, 26-30 Ocak 2019 tarihleri arasında Fransa’nın Lyon kentinde gerçekleşecek.

Bu yıl 19’uncusu gerçekleşecek olan ve tüm dünyaya hitap edecek Sirha Lyon, 200 bine yakın sektör profesyoneline daha geniş ürün ve servis yelpazesi sunabilmek için daha da büyütülecek. 10 bin metrekare genişletilen fuarda, 3 bine yakın marka ve katılımcı yer alacak.

26 Ocak’ta başlayacak olan Sirha Lyon, beş gün boyunca sektör gelişmelerine kendini adapte ederek, yeni katılımcılar ve daha büyük bir ziyaretçi kitlesiyle prestijli birçok etkinliğe sahne olacak.

Sunduğu yoğun ve tam kapsamlı programı, dinamik yapısıyla yine tüm beklentilerin ötesine geçmeye hazırlanan Sirha Lyon ile ilgili olarak Sirha Yönetim Kurulu Başkanı Marie-Odile Fondeur, “Sirha, yıllar içerisinde horeca (Hotel, Restoran, Cafe) sektöründe eşsiz bir yer edindi. Bu gücümüzü zengin içeriğimizden, sıcak atmosferimizden ve gastronomi sektörünün en önemli isimlerini bir araya getirebilmemizden alıyoruz” görüşünde bulundu.

Sirha Lyon, yeniliklerin ve inovasyonların çıkış noktası

Gastronomi sektörünün en büyük buluşması olarak nitelendirilen ve üstün kalite anlayışıyla tüm dünyada fark yaratan Sirha Lyon ziyaretçileri, yeni konseptler keşfederken bir taraftan da yeni ürün veya ekipman inovasyonlarını öğrenecekler. Hızla değişen gastronomi sektörü ve sürekli gelişen bir pazar karşısında ziyaretçiler yeni konseptleri keşfederek, yaratıcı fikirlerden ilham alma şansı yakalayacaklar. Bir diğer taraftan da, Sirha Lyon’da gerçekleşecek olan b2b görüşmeleri ve toplantılar katılımcı ve ziyaretçilere yeni iş olanakları ve iş birliktelikleri yaratma fırsatı da verecek.

Gastronomi sektörüne zengin, canlı ve tam kapsamlı bir bakış açısı getiren Sirha Lyon, değişken dünyamızda geleceğin trendlerinin ve lezzetlerinin belirlenmesinde büyük bir rol oynuyor. Bu anlamda Sirha Lyon, sektör profesyonellerinin geleceğin taleplerini önceden öğrenerek, adapte olabilmeleri için tüm ipuçlarını tek çatı altında verebilmeyi hedefliyor.

Sirha Lyon dünyanın en prestijli yarışmalarına sahne olacak

Sirha Lyon 21 farklı yarışmaya da ev sahipliği yapacak. Sektörün tüm mesleklerinin (aşçılar, kasaplar, pastacılar, baristalar, fırıncılar vs.) kendi hünerlerini ve yeteneklerini sergileyeceği bu yarışmalar izleyicilerin yeni fikirler ve teknikler edinmelerini sağlayacak. Bu yıl 30’uncu yılını kutlayacak olan Dünya Pastacılık Kupası’nın (Coupe du Monde de la Pâtisserie) finalleri 27 ve 28 Ocak tarihlerinde fuar kapsamında gerçekleşecek. Bu yılki konsepte uygun olarak, tamamen vegan tatlılar hazırlayacak olan şefler, 21 farklı ülkeyi temsil edecekler. Yarışmacılar, 10 saat boyunca çikolata, şeker ve dondurma alanında üç farklı çeşit tabak yaratacaklar.

Dünyanın en prestijli şef yarışması olarak öne çıkan ve tüm dünyada büyük yankı uyandıran Bocuse d’Or yarışmasının da finalleri yine fuar kapsamında 29 ve 30 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek. Tam 5 saat 35 dakika boyunca 24 ülkeden 24 yarışmacının hünerlerini sergileyeceği Bocuse d’Or ‘un jüriliğini ise dünyanın en saygın şefleri üstlenecek. Yarışmacılar, gelenekselleşmiş mutfak kurallarını uygularken bir taraftan da kendi ülkelerinin kültürlerini hazırladıkları yemeklere yansıtacaklar. Bocuse d’Or yarışmasının bu yılki Resmi Havayolu Sponsorluğunu (Official Carrier) ise Türk Hava Yolları üstleniyor.

Yorum Yaz

 
 
  captcha