22 Mayıs 2024, Çarşamba

Güneyin Nefesi, Mezzaluna’da…

Güneyin Nefesi, Mezzaluna’da…
İtalyan mutfağını misafirleriyle buluşturan Mezzaluna, hazırladığı yeni spesiyal mönüsü ile farklı lezzetler sunmaya devam ediyor. Executive Chef Fabio Brambilla’nın, Güney İtalya kıyılarının geleneksel lezzetlerini bir araya getirdiği mönü, ağustos ayı boyunca Mezzaluna’da

Mezzaluna, “Güneyin Nefesi / Aria del Sud” adı ile sınırlı süre sunacağı mönüde Güney İtalya’nın kendine has lezzetlerini bir araya getiriyor. “Güneyin Nefesi / Aria del Sud” mönüsü, İstinyePark, Acarkent ve Yalıkavak şubelerinde sunuluyor.

Executive Chef Fabio Brambilla’nın geleneksel reçeteleri kendine has dokunuşlarla yorumladığı mönüde karışık yeşillikler, fırınlanmış renkli biber ve mini mozzarella topları ile servis edilen Sicilya usulü patlıcan kızartması Melanzane Fritte con Peperoni Arrostiti e Bocconcini di Mozzarella, lezzetli bir başlangıç alternatifi olarak sunuluyor.

Güneşte kurutulmuş domates ve midye ile lezzetlendirilen Napoli usulü ev yapımı makarna Scialatielli al Pomodoro e Cozze ve bir Güney İtalya klasiği olan fırında çipura fileto Filetto D’orata alla Castellammarese farklı tatlar denemek isteyenler için öne çıkıyor. Özel mönünün tatlısı ise limonlu sorbe ile servis edilen Amalfi usulü vanilya kremalı ve vişneli tart Torta Amalfitana.

www.mezzaluna.com.tr

Yorum Yaz

 
 
  captcha